Žít na dluh

penízePeníze jsou v dnešní době nezbytnou součástí života. Bez nich se bohužel neobejdeme a k žití je potřeba jich mít dostatek. Ne všichni však mají to štěstí a mají dostatek peněz, tudíž se lidi musejí naučit šetřit a myslet tak, aby peníze neprolétávali oknem, ale aby jich na konci měsíce pár zbylo, pro případ nouze. Takový případ je ještě ten nejlepší z nejlepších. Pak je také další případ, kdy vyjdete s financemi, ovšem nezůstane vám na konci měsíce nic, tudíž nemůžete začít tvořit finanční rezervu. Nejhorší případ je ten, kdy měsíčně utratíte více, než jsou vaše příjmy. To pak pro vás představuje velký problém a vy jej musíte řešit.

Na finančním trhu je mnoho možností jak si půjčit. U banky, u nebankovních sektorů, lichvářů a podobně. Najednou budete mít mnoho peněz a vaše finanční situace bude vyřešená. Ovšem je nutné si uvědomit, že je to určité řešení, avšak jen na chvíli, což vaši situaci z dlouhodobého hlediska neřeší. A bude potřeba je pak začít vracet. A z čeho je pak vrátíte, když vám peníze, které vyděláte sotva vystačí, nebo nevystačí vůbec?

Mnoho lidí dnes žije na dluh, společnosti jim neustále půjčují a půjčují a oni to nesplácí a nesplácí. Není například problém získat půjčku 40 000 Kč bez doložení příjmu. Není divu, nemají totiž z čeho splácet tyto finance. Pak po nějaké době začnou ti, co vám půjčili své peníze vymáhat zpátky. To je logické, jenže co vy? Vy nemáte na to, vrátit finance, které vám někdo půjčil. A připravte se, že po vás budou chtít také nějaké ty úroky, za půjčku, kterou vám poskytli. A najednou se ocitnete v dluhové spirále, ze které je velmi těžké se dostat a vždy vás to bude něco stát a hodně stát.

Život na dluh tak není vůbec nic dobrého, pokud jen trošku můžete, vyvarujte se tomu a vyhněte se tomu velkým obloukem. Vždy to má nějaké následky a vždy s takovým životem na dluh budete bojovat. Žít na dluh se opravdu nevyplácí. Pokud opravdu jsou vaše výdaje vyšší než vaše příjmy, zkuste se zaměřit především na vaše výdaje jednotlivě. Je jasné, že inkaso se zaplatit musí, jíst se také musí. Ovšem musíte platit za telefon měsíčně pět set korun? Musíte kupovat tolik jídla, které se poté stejně vyhazuje? Musíte si kupovat denně cigarety? Musíte denně utratit dvě stovky za oběd v práci a za svačinu? Nebude finančně lepší si doma jídlo nachystat a vzít si jej sebou do práce?

Pokud takto zapřemýšlíte, uvidíte, že najdete několik položek, kde se vaše finance dají snížit a hned uvidíte, že se do svých příjmů vlezete. Pokud však šetříte na každém kroku a i tak pořád žijete na dluh, nezbývá vám, než si přibrat další práci či změnit práci na takovou, kde vám bude plat více vyhovovat. Řešení vždy existuje, nutné je nespoléhat se na to, že dluhy nějak dopadnou a začít se starat o to, abyste dluhy nikdy neměli.

V kategorii: Finance Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jakými fintami a triky neférových půjček se můžete setkat? Jakými fintami a triky neférových půjček se můžete setkat?
Hledáte rychlou půjčku do 40 000 Kč? Hledáte rychlou půjčku do 40 000 Kč?
Půjčka bez nahlížení do registru Půjčka bez nahlížení do registru
Americká hypotéka bez registru Americká hypotéka bez registru

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.