Hledáte rychlou půjčku do 40 000 Kč?

V dnešní době, která je hlavně po finanční stránce velmi komplikovaná, představuje rychlá půjčka částky 40 000 ,- celkem zajímavý produkt. Mnoha lidem může usnadnit situaci s nečekaným výdajem, někomu jinému například usnadnit investici.

Kde pátrat po půjčce 40 000 Kč?

Půjčky na tuto sumu patří mezi celkem standardní produkty nabídky mnoha nebankovních společností. A u těchto firem je získání půjčky navíc velmi snadné, rychlé a nenáročné. Ve většině případů je stačí kontaktovat, vyplnit formulář na internetu nebo se rovnou spojit s pracovníkem nebankovní společnosti. Vzhledem k faktu, že se jedná o poměrně nízkou sumu, není její získání tak náročné, jako například u hypoték. Ovšem pokud má žadatel v rejstříku už několik takových produktů, i zde mohou nastat komplikace.

Nebankovní sektor – rychlost především

Čím si rychlé půjčky získaly takovou oblibu, která navíc stále roste? Jak už napovídá název, jde o velmi rychlý způsob řešení finanční situace. V případě, že vám společnost úvěr schválí, máte peníze k dispozici prakticky okamžitě – většinou se jedná o minuty, případně pár hodin. Vždy je to rychlejší, pokud má společnost účet u stejné banky, protože mezi stejnými účty jsou převody velmi rychlé.

Obliby těchto produktů (tedy půjček kolem 40 000,-) využívá mnoho firem působících na českém trhu. Protože tu už tak existuje velká konkurence, snaží se každá vyjít svým novým i stávajícím klientům co nejvíce vstříc. V ČR najdete firmy, které se soustředí hlavně na půjčky v řádech desetitisíců – kolikrát jen na tisíce (tedy mikro či mini půjčky). V nabídkách najdeme samozřejmě i řádově vyšší částky. Teď se ale podívám na půjčky právě kolem 40 000,-, které je možné mít ihned na účtu.

V případě krátkodobých půjček je celkem dobře možné zvolit si různou rychlost a intenzitu splácení, stejně jako jeho celkovou dobu. S většinou společností se dá dohodnout velice individuálně. Navíc v případě, že nemáte dosud žádnou půjčku, můžete si vyjednat podmínky ještě příznivější. Ale ani tehdy, když už jich máte několik, není vaše situace zcela ztracená. Můžete si splácení rozložit na několik let a mít nižší samotnou splátku. V takových případech je ale potřeba počítat s vyšším RPSN, tedy celkovými náklady na půjčku.

Je velmi obvykle u mnoha nebankovních společností, že můžete měnit dobu splácení i výši splátky i během samotného procesu splácení. Pokud získáte například lepší práci, můžete peníze navíc využít pro rychlejší splácení a ušetřit tak finance v budoucnu. Většina společnosti, které půjčky poskytují, vychází klientům tímto způsobem vstříc. Takové změny jsou obvykle bez poplatku, tím pádem ony samy nijak nezasáhnou do vašeho rozpočtu.

Ačkoli i v případě půjčky 40 000 jde o celkem malý obnos, není rozhodně od věci udělat si průzkum jednotlivých společnosti a srovnat rozdíly. Porovnejte hlavně poplatky a celkovou výšku RPSN. Poznáte tak, jestli je pro vás konkrétní typ půjčky výhodný, nebo nikoli.

Prověřené značky – Ferratum a Provident

V mnoha případech může být zajímavá volba půjčka bez účelu od dvou letitých hráčů na trhu – Ferratum a Provident Financial. Výhodou je už zmíněná bezúčelnost – nikomu nehlásíte, na co peníze potřebujete. Navíc je tu transparentní smlouva, profesionalita v jednání a veliká rychlost vyřízení celé žádosti – přes internet. Takovou půjčku si podobně jako mnoho dalších vyřizujete z pohodlí domova přes internet.

40 000,- u banky

Půjčku takové sumy můžete samozřejmě vyřídit i v bance. Tady je ale za prvé rozdíl v rychlosti a banky chtějí většinou dodat mnoho různých dokumentů, což celý proces ještě více protahuje. Pokud potřebujete finance skutečně rychle, není banka tím nejlepším řešením. Taky jde ale o vaši bonitu – pokud jste váženým klientem takové banky, nemusí být ani tady žádné problémy.

Opatrnosti není nikdy dost

Jakoukoli půjčku si vždycky předem dobře promyslete. Je to ve vaší situaci opravdu potřeba? Pokud potřebujete „založit“ vždycky zkuste nejdříve přátele a rodinu. U každé nebankovní společnosti čtete nejdříve podmínky, výši poplatků a celkové náklady na půjčku (ano, opět to RPSN). A vždy se raději obraťte na prověřené a recenzované společnosti, než na podivné a super výhodné inzeráty v novinách nebo letáky na zastávkách. Navíc pokud vybírají poplatky předem.

V kategorii: Finance Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jakými fintami a triky neférových půjček se můžete setkat? Jakými fintami a triky neférových půjček se můžete setkat?
Půjčka bez nahlížení do registru Půjčka bez nahlížení do registru
Tipy jak ušetřit v domácnosti Tipy jak ušetřit v domácnosti
Americká hypotéka bez registru Americká hypotéka bez registru

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.