Jak si vyrobit domácí čokoládu krok za krokem

Milujete čokoládu a láká vás vyzkoušet si její domácí výrobu? Vyrobte si vlastní čokoládu doma pomocí kvalitních surovin od Čokoládovny Janek! Domácí výroba čokolády může být skvělým způsobem, jak strávit odpoledne a výsledek je zaručeně sladká odměna. Zde je jednoduchý návod, jak na to.

Krok 1: Výběr surovin

Základem pro vaši domácí čokoládu bude kakaová hmota. Tento produkt je vyráběn z nejlepších kakaových bobů a je ideální pro výrobu autentické, bohatě chuťové čokolády. Kromě kakaové hmoty budete potřebovat kakaové máslo, které dodá čokoládě hebkou texturu, a podle chuti můžete přidat cukr, vanilkový extrakt nebo jiná aromata.

Ingredience:

  • Kakaová hmota od Čokoládovny Janek
  • Kakaové máslo od Čokoládovny Janek
  • Cukr podle chuti
  • Vanilkový extrakt (volitelně)
  • Špetka soli (zlepšuje chuť)

Krok 2: Příprava surovin

Začněte tím, že na malé kousky nasekáte kakaovou hmotu a kakaové máslo. To usnadní rovnoměrné tání. Množství kakaového másla by mělo být přibližně 25-30 % celkového objemu kakaové hmoty, což zaručí, že vaše čokoláda bude krásně hladká a lesklá.

Krok 3: Tavení čokolády

Tavení můžete provést buď ve vodní lázni nebo pomalu v mikrovlnné troubě. Pokud používáte vodní lázeň, umístěte nasekanou kakaovou hmotu a kakaové máslo do odolné skleněné nebo kovové misky, kterou položíte nad hrnec s mírně vařící vodou. Důležité je, aby se dno mísy nedotýkalo vody. Pomalu míchejte, dokud se suroviny nerozpustí a nevznikne hladká směs.

Krok 4: Přidání cukru a aromat

Jakmile máte hladkou rozpuštěnou směs, odstavte ji z plotny a přidejte cukr podle chuti. Pro 100/% čokoládu cukr přidávat nemusíte, ale pokud dáváte přednost sladší čokoládě, přidejte cukr dle vlastního uvážení. Nyní je také čas přidat špetku soli a vanilkový extrakt, pokud používáte.

Krok 5: Vylévání a tuhnutí

Směs nalijte do formiček na čokoládu, které jste si předem připravili. Formičky můžete lehce poklepat o stůl, aby se směs rovnoměrně rozložila a zbavila se vzduchových bublin. Následně nechte čokoládu ztuhnout. Ideálně ji umístěte na chladné místo, ale mimo ledničku, aby pomalu ztuhla a krásně ztvrdla.

Krok 6: Užívání si výsledku

Až vaše čokoláda ztuhne, vyklopte ji z formiček. Nyní si můžete vychutnat bohatou chuť vaší vlastnoručně vyrobené čokolády. Domácí čokoláda je také skvělým dárkem pro rodinu a přátele, kteří ocení osobní a originální pochoutku.

Výroba vlastní čokolády může být skvělým způsobem, jak se ponořit do světa čokolády a naučit se něco nového. A s kvalitními surovinami od Čokoládovny Janek je úspěch zaručen. Pro více chutí neváhejte do čokolády příště přihodit třeba kousky sušeného ovoce nebo oříšků. Fantazii se totiž ve světě čokolády meze nekladou!

V kategorii: Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.