Nejčastější novoroční předsevzetí a rady, jak je dodržet

Přestaňte s kouřenímRok se s rokem sešel a s ním i období novoročních předsevzetí.  Všichni rekapitulujeme uplynulý rok a slibujeme si, že ten příští už bude jiný a lepší. Ve většině případů se sny o lepších zítřcích rozplynou už v prvních týdnech nového roku. Ale tak tomu být nemusí. Poradíme Vám, jak tyto sny proměnit ve skutečnost.

Každý rok se opakují ta samá přání a silácké výroky, jak se všechno příští rok změní. Důležité je si uvědomit, že pokud chceme opravdovou změnu, musíme na ni myslet nejenom na přelomu roku. Vyberte si proto předsevzetí, kterého jste schopni se držet déle než pouze do konce ledna.

Nejčastější předsevzetí:

Letos zhubnu!

Kdejaká fitness centra na tomto výroku vydělávají každoročně balík prodejem celoročních permanentek, které zůstanou nevyužity. Valná většina lidí má tuto větu napsanou na seznamu předsevzetí na příští rok. Jak toho ale dosáhnout?

Pokud se jedná o radikální změnu, bez odborníků se bohužel asi neobejdete. Pro ty méně náročné z nás tu máme pár tipů, jak shodit alespoň těch pár kilo nabraných přes Vánoce. Choďte více pěšky. Jezdíte-li dennodenně na nákup do pár metrů vzdáleného obchodu autem, moc tím Vaší kondici nepomůžete. Vemte na záda batoh a vyražte pěšky. Choďte více po schodech. To, že eskalátory jezdí sami, ještě neznamená, že po nich nemůžeme chodit. Jezdíte-li hromadnou dopravou, vystupujte vždy o zastávku dříve a zbylý kus dojděte po svých. Těch pět minut navíc Vás nezabije a Vašemu tělu to jenom prospěje. I takové malé změny můžou znamenat velký rozdíl.

Přestanu kouřit!

Všimli jste si, že v poslední době je k vidění mnohem více reklam na různé nikotinové náplasti, žvýkačky či na elektronické cigarety? Samozřejmě, kouření je jedním z nejčastějších zlozvyků, kterých se chceme s příchodem nového roku zbavit, a marketingové firmy toho náležitě využívají. Bohužel, jejich produkty Vám ale stoprocentní úspěch nezaručí, to budete muset zvládnout sami.

Důležitá je vůle. Když se chce, jde všechno. Dokázalo to tisíce lidí před Vámi, proč byste to nemohli zvládnout i Vy. Pokud jste jeden z lidí, kteří nad věcmi uvažují racionálně, zkuste si spočítat, kolik za cigarety utratíte a co všechno byste za tento obnos peněz mohli mít. Pokud jste bez partnera, uvědomte si, kolik potencionálních protějšků jste Vaším zlozvykem už odradili. Pokud máte děti, myslete také na jejich zdraví. Závislost na nikotinu za Váš vyřeší žvýkačky či náplasti, s psychickou závislostí si bohužel budete muset pomoci sami. Najděte si ten Váš důvod číslo jedna, který bude hybnou silou Vaší proměny.

Najdu si lepší práci!

Jste ve Vašem zaměstnání nespokojení, práce Vás užírá nebo se nesnesete s kolektivem? Porozhlédněte se po okolí, zda by někde nebylo lepší místo. Spokojenost v profesním životě je jedním z hlavních elementů spokojeného života, tak neváhejte a trochu se snažte si přilepšit.

Poptejte se známých a příbuzných, zda by o něčem nevěděli. Sedněte k počítači a hledejte. Pokud máte na mysli konkrétní pozici, nebojte se zvednout a jít se do dané instituce zeptat, nebo tam zavolat. Zjišťujte si co nejvíce informací, abyste si byli jistí, že děláte správnou věc. Nikdo jiný než vy sami Vám v tomto nepomůže. Chopte se příležitosti dříve, než bude pozdě.

Najdu si partnera!

Najít si životního partnera je snad jedna z nejsložitějších a nezapeklitějších úloh v našem životě. Leckdo z nás by o tom mohl vyprávět. Nesmíme se ale vzdávat a musíme se snažit dál, ačkoliv už jsme emočně vysílení a unavení z věčného hledání.

Už jste vyčerpali veškeré společenské okruhy z Vašeho okolí a stále se nedaří se seznámit? Nevadí, je tolik možností. Zaúkolujte své kamarády a známé, ať Vám někoho dohodí. Choďte více do společnosti, doma na gauči se těžko seznámíte. Zapište se do nějakého zajímavého kurzu, ve kterém byste mohli narazit na nové lidi. Zkuste internetovou seznamku. Není to nic, za co byste se museli v dnešním hektickém světě stydět. Rozšiřujte si obzory a netruchlete nad každou nepovedenou schůzkou. Berte vše trochu s nadhledem a udělejte si život zajímavější alespoň tím, že do něj vpustíte nové lidi, kteří Vás můžou jakkoliv obohatit.

Přejeme tedy silnou vůli a držíme palce všem, kteří se pokoušejí udělat si ten příští rok alespoň o malinko lepší!

V kategorii: Jak na to

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.