Facebook – registrace a přihlášení

Registrace na komunikační server Facebook je poměrně jednoduchou záležitostí. Základním požadavkem je vyplnění jména, e-mailové adresy, hesla, pohlaví a data narození. Navolíte si také Vaši navštěvovanou střední, popřípadě vysokou školu, zaměstnání a zemi (stát) uživatele. Ověření uživatele proběhne pomocí zaslání zprávy na uvedený e-mail. V té si jednoduše účet aktivujete. Po zadání těchto informací a aktivaci účtu se stanete členem sítě Facebook a můžete začít vyhledávat okruh svých známých a přátel. Svůj profil můžete dále ještě obohatit dalšími informacemi jako např. rodné město, náboženské vyznání, podrobné osobní údaje, koníčky a zájmy. Zadané údaje musí být pravdivé. Může se stát, že na základě lživých údajů může být Váš profil vymazán. Velmi oblíbenou funkcí Facebooku je vkládání fotografií. Důležité je především profilové foto. To vložíte velice jednoduše kliknutím na siluetu postavičky a volbou „nahrát obrázek“. 

Registrovaní uživatelé mohou na Facebooku využívat mnoho funkcí, připojovat se k různým sociálním sítím nebo skupinám a samozřejmě také vyhledávat a kontaktovat nové přátele. Jednotlivé komunikační komponenty jsou vzájemně propojené a fungují jako hypertextové odkazy. Svým přátelům můžete posílat zprávy, vzkazy na tzv. „zeď“, ale také komentovat obsah jejich profilu. Komunikovat lze i v diskusních fórech. Přátele najdete jednoduše pomocí volby „najít přátele“, a to podle jména, e-mailu nebo absolvování určité školy. Po volbě „přidat mezi přátele“ už jen počkáte, až si Vás vybraná osoba také zařadí mezi své přátele. Pokud Vaši přátelé ještě nemají registraci, můžete je na Facebook pozvat pomocí funkce „pozvat přátele“. V tom případě se jim doručí zpráva na e-mail.

Základem profilu každého uživatele je tzv. „zeď“, na kterou mohou přátelé navzájem umisťovat vzkazy, ale třeba i vkládat fotografie či videa. Počet fotogalerií není nijak omezen. Pokud např. umístíte fotografii, na které se nachází někdo z Vašich přátel, dostane tento Váš kamarád oznámení, že se na fotce nachází a může si ji následně prohlédnout, ohodnotit nebo okomentovat. Vložené video nesmí být delší než dvacet minut a větší než 1024MB. I na videu můžete odkazovat na své přátele.

Velmi oblíbenou funkcí je také „bazar“. Zde můžete zdarma vložit svůj inzerát. Prostřednictvím Facebooku tak můžete jednoduše prodat nepotřebné či koupit žádané zboží. Ve volbě „události“ si můžete kontrolovat plánované události, na které vás přátelé pozvali, nebo které naopak pořádáte vy. Použít můžete také funkci „šťouchnutí“, které slouží k upozornění vybrané osoby.

Jednou z nejdůležitějších nastavení Vašeho profilu je „nastavení soukromí“. Zde si stanovíte především to, kdo všechno bude mít k informacím na Vašem profilu přístup, a které informace mohou být poskytnuty externím aplikacím Facebooku. Základní nastavení je postaveno tak, že informace vidí navzájem všichni uživatelé z jedné země, tzn. České republiky. To můžete upravit tak, aby informace byly viditelné např. pouze pro přátele. Údaje na profilu lze samozřejmě měnit. Také je možné úplné zrušení profilu.

V kategorii: Volný čas Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

YoVille YoVille
Vampire Wars Vampire Wars
Pet Society Pet Society
Mob Wars Mob Wars

Komentáře k článku "Facebook – registrace a přihlášení"

  1. Hhonza napsal:

    nový Fb

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.