Jak se zbavit celulitidy

Bohužel na úvod bych uvedla velmi smutnou zprávu, a to tu, že problém zvaný celulitida postihuje všechny ženy. Ano, dovolím si tvrdit, že všechny. Dříve či později, ve větší či menší míře se s ní setká opravdu každá žena. A celulitida si nevybírá. Postihuje, mladé, i starší ženy, hubené i plnoštíhlé. Žádná si před ní nemůže být jistá.

Celulitida

Nebo-li lidově pomerančová kůra, jak se ji již tradičně říká. Je to dáno tím, že opravdu připomíná vzhled pomerančové kůry. Nevzhledné dolíčky se objevují nejčastěji na vnější straně stehen. Může se ale prakticky objevit kdekoliv na těle. Celulitida je způsobena špatnou funkcí lymfatického systému.

Co je lymfatický systém?

Pokud bychom chtěli lymfatický systém přirovnat k něčemu reálnému, tak bychom mohli k odpadnímu potrubí nějakého velkého města. Ve městě se všechny odpadky splachují dešťovou vodou do kanálů, kterými proudí pryč z města. Pokud se ale potrubí ucpe, nastane problém. Odpadky se nemají kam dál posunovat. Začne vše prostupovat napovrch. Jistě si dovedete představit, jaký nepořádek by to ve městě udělalo. A právě tak je to s lymfatickým systémem. Ten odplavuje škodlivé látky, nebo-li toxiny z těla pryč. Čas od času je nutné, aby se lymfatický systém dal do pohybu, aby se odpadní látky mohly dále vylučovat z těla ven. Jakmile dojde k usazování nepotřebných látek v těle, začnou se tvořit na kůži nevzhledné dolíčky a celulitida je na světě.

Projevy dobře fungujícího lymfatického systému

Když lymfatický systém funguje tak jak má, tím pádem se všechny vitamíny, minerály a mnoho dalších látek vstřebává do těla. Z těla pryč se dostávají jen ty látky, které tělo nutně nepotřebuje. Člověk se cítí lépe, zdravěji a vypadá dobře, bez pomerančové kůry. Nejen pokožka, ale i vlasy, nehty jsou pevnější a lesklejší. Lymfatický systém má vliv na spoustu aspektů našeho těla.

STOP pomerančové kůži

Boj s pomerančovou kůrou je běh na dlouhou trať. Existuje velké množství kosmetických přípravků, ale i salony krásy nabízí několik metod zbavení se tohoto problému. Pomoc si můžete i sami doma pravidelnými masážemi. Ale ne žádným lechtáním. Pořádné mnutí pokožky dokáže rozhýbat lymfatický systém. Svůj význam hraje i celkový životní styl, složení jídelníčku, kde by nemělo chybět dostatečné množství ovoce a zeleniny.

Mýty a fakta o celulitidě

Asi největším mýtem je to, že celulitidou trpí jen ženy s nadváhou. To v žádném případě není pravda. I velmi hubené dívky se mohou s tímto problémem potýkat a potýkají. Všimněte si hereček, ale i modelek, které s tímto problémem bojují. Na fotkách je to bohužel někdy vidět. A štětsí nepřející novináři si každou takovou fotku vychutnají.

Jak již bylo napsáno výše, vše má souvislost s celkovým životním stylem. Nesprávně zvolený jídelníček může napáchat pěkné neplechy. Tučné a nezdravé jídlo, sladké nápoje, to všechno jsou těmi největšími spouštěči celulitidy. Pokud s ní chcete bojovat, pijte čistou vodu, jezte dostatek zeleniny a ovoce. Pravidelný pohyb nikdy není na škodu. Pokud budete dodržovat tyto pravidla, dále držet svůj běžný život bez stresových situací, možná se celulitidě vyhnete nadobro.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.