Jak na chirurgické odstranění celulitidy

Celulitida v dnešní době postihuje velké množství žen. Mladých, starých, štíhlých nebo obézních, nikdo si před ní nemůže být jist. Ano i mladé štíhlé ženy mohou mít na svých nohou pomerančovou kůru, jak se celulitidě lidově říká. Protože skutečně připomíná pomerančovou kůru. Existuje hned několik způsobů, jak se jí můžete zbavit. Zaměřme se na chirurgické odstranění této vady na kráse. Chirurg dokáže s lidským tělem zázraky. Můžete se prostřednictvím jednoduchého zákroku cítit opět šťastně. Vznik pomerančové kůry v mnohých případech souvisí se životním stylem. Bohužel ani výsledky chirurgického zákroku nemusí být takové, jak si mnozí představují. Jak u všech zákroků, tak i zde hrozí nějaká rizika.

Celulitida j velmi zákeřná, a když se již jednou objeví, je to běh na dlouhou trať a člověk nikdy neví, jak to vlastně dopadne. Ne vždy člověk vítězí v boji s touto estetickou ošklivostí. Definovat přesné příčiny je poměrně složité. Za celulitidu může většinou komplex nejrůznějších příčin. Rady, které znají snad všichni, jako je zdravý životní styl, lehká strava, pitný režim, dostatek pohybu, případně masáž nohou, nejsou žádnou novinkou. Někteří se snaží tyto pravidla dodržovat a stejně se celulitida objevila. Je konečným řešením chirurgický zákrok? Určitě ne.

V žádném případě nechceme snižovat um chirurgů a všech odborníků kolem. Lidé mají obvykle představu, že i chirurgové dovedou zázraky. Bohužel tomu tak není. Ani chirurgickým zákrokem totiž nemusí člověk docílit vysněné postavy bez celulitidy. Každé tělo člověka je jiné a jinak reaguje. Nejedná se teda o konečné řešení pro všechny pacienty.

Liposukce, nebo-li odsátí tuku, je zákrok jako každý jiný. Chirurg zasahuje do lidského organismu, a nikdy odpředu neví, jak tělo na tuto změnu zareaguje. Člověk, který hodlá podstoupit tento zákrok, by si měl dopředu rozmyslet, zda je to skutečně nutné. Hrozí jistá rizika, která mohou být nenávratná.

Celulitida si bohužel své oběti nevybírá. Trpí ji jak hubené ženy, tak i obézní. U mužů se celulitida vyskytuje jen velmi ojediněle a žadatelé o chirurgický zákrok jsou především ženy. Proto zde hovoříme pouze o pacientkách. Obecně je ale známo, že větší procento žen s celulitidou jsou ženy, trpící obezitou, či nadváhou. Pravda ale je, že právě těmto ženám chirurgický zákrok ve výsledku nebude téměř k ničemu.

Chirurg prostřednictvím zákroku odsaje určité množství tuku z lidského těla, především z problémových partií, jako jsou stehna, bříško nebo hýždě. Dlouhodobě udržitelný stav po liposukci je složitý. Když potkáte pacienty, kteří liposukci prodělali po několika letech, tak na nich žádný zákrok nepoznáte. Většina se totiž vrátí do původního stavu před zákrokem.

Zákrok je teda doporučován spíše osobám, které nemají dlouhodobý problém s tělesnou váhou. U těch je totiž větší pravděpodobnost, že se pomerančové kůře i v budoucnu vyhnou. Pro osoby trpící nadváhou nebo obezitou je vhodný chirurgický zákrok jen v případě, že těžiště problému spočívá někde jinde, než v jejich problémech s váhou.

Takovým případem můžou být pacientky, které problémy s celulitidou mají geneticky dané. Dědičně se jim usazuje tuk v problémových partiích. Zde teda není možné redukci tuku řešit životosprávou či dlouhodobým cvičením.

Vhodnost či nevhodnost liposukce byste v každém případě měli konzultovat s lékařem. Odborník dovede dobře posoudit, zda jste konkrétně vy vhodným pacientem pro chirurgický zákrok proti celulitidě. Přibližme si nyní ale samotnou liposukci, jak to vlastně ve skutečnosti je. Nejdříve je nutné říct, že se jedná o chirurgický zákrok. Ošetřující lékař, chirurg provede nejdříve několik malých řezů, do nichž se zavede tenounká kanyla. Prostřednictvím kanyly dochází k odsátí přebytečného tuku. Zákrok by měly podstoupit ženy v co nejmladším věku, dokud je jejich pokožka ještě dostatečně pružná. Může se stát, že ve vyšším věku lékař provedení zákroku zamítne.

Pacienty by si ale měly uvědomit, že na jejich těle mohou zůstat malé jizvičky. I když dnešní plastická chirurgie je na dost pokročilé úrovni, tak i přesto není zaručeno, že po zákroku nezůstanou žádné stopy. Tuto skutečnost by si měly ženy dobře rozmyslet, aby po zákroku nebyly překvapeny.

Než se do samotné operace dáte, měli byste si ujasnit všechna pro a proti. Stejně důležitý je i výběr kliniky, kde bude zákrok proveden. Dejte na rady známých nebo si najděte recenze na internetu. Jedná se o poměrně zásadní zákrok a změnu. Proto je dobré si to opravdu dobře rozmyslet. Rizika není dobré brát na lehkou váhu. V žádném případě si zákrok nenechte provádět na nějaké pochybné klinice, která nemá žádné jméno.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.