Guarana a vliv na hubnutí

Guarana je doslova unikátní přírodní látkou, která má pozitivní vliv na naše zdraví. Již po staletí je využívána hlavně k povzbuzení našeho organismu a k celkové eliminaci únavy. Díky tomu nám pomůže udržet koncentraci, dokáže pomoci při vypětí nervovém, ale skvěle působí i na naši celkovou psychiku. Problémem není využití ani při táhlých psychických problémech.

Využívat ji mohou také ženy na menstruační potíže, studenti na podpoření činnosti mozku, nebo lidé, kteří chtějí zlepšit nejenom své soustředění, ale kteří chtějí samozřejmě zlepšit i svou paměť. Tím posledním pozitivem je ale také vliv na hubnoucí procesy v našem těle. V rámci redukčních diet tak nejenom sníží chuť k jídlu, ale také navodí pocit sytosti, popřípadě také mnohem lépe odbourává tuky v našem těle.

Původ a složení

Pokud půjdeme do detailu názvu guarana, potom ten správný je zcela jistě paulinie nápojná. Původ této rostliny najdeme v oblasti Brazílie a Venezuely. Právě zde byla poprvé také využívána, a to místními kmeny, které byly nazývány jako Guaraní. I proto dostala tato rostlina svůj název. Dodnes dané kmeny věří, že má velmi magický vliv na naše tělo, a že dokáže dokonale obnovit sílu lidského těla.

guarana-detail

Rostlinu poznáme mimo jiné také podle načervenalých vláken a také podle velkého množství pryskyřice. Skládá se však i z oleje a vody. Hlavně však obsahuje kofein, který však není shodný s tím, který známe z kávy. Jedná se o lehce jiné látky, které mají pozitivní efekt a přitom nijak nezatěžují náš žaludek, nezpůsobují srdeční obtíže a nebrání spokojenému spánku.

Proces hubnutí

Guarana jako taková je rostlinou, ale stejným názvem se říká také samotným semenům. Lidem může pomoci hlavně při hubnutí, a to ideálně ve formě přírodního nápoje. Díky němu se vyhnete chemickým produktům a zároveň hubnoucí postup výrazně postrčíte dopředu. Díky obsaženým látkám se tak delší dobu cítíte najedeni, což eliminuje chutě třeba na sladká a nezdravá jídla. Mimo to ale pozitivně působí také na činnost našich střev, nebo eliminuje překyselení žaludku. To souvisí se správným fungováním našeho těla, což má na hubnutí také vliv.

Mimo zmíněného nápoje je možné konzumovat také tabletky. Ty bývají komplexním produktem, který obsahuje také vitamin C, nebo vitamin B. Výhodou tablet je postupné uvolňování a tak lze využívat daného efektu třeba po dobu celých 6 hodin, kdy guarana bude působit. To nám samozřejmě umožní lépe držet požadovanou dietu a guaranu využívat k tomu, aby šlo vše mnohem rychleji. Samozřejmě rostlina není zázrak a tak je jasné, že se pohybu, ani zdravému jídelníčku nevyhnete. Pomůže vám však při látkové výměně, dokáže pomoci s přeměnou tuků na energii, nebo vám dodá právě tu ve chvíli vaší sportovní aktivity. Stačí správný denní režim, pravidelné užívání a úspěch se rozhodně dostaví.

Ano či ne?

Trend posledních let je jasný, a to návrat k přírodě a jejím produktům. V daném směru doporučujeme guaranu užívat, jelikož je vždy lepší, než různé chemické náhražky, které zatěžují tělo. Díky zmíněným pozitivům rozhodně díky ní dokážeme zapracovat na tom, abychom zhubli. Není sice zázrakem tak je třeba naše přičinění, ale pokud skutečně nebudeme podvádět, dokáže nás přivést právě k tomu úspěchu, jakého jsme v rámci konzumace a změny režimu skutečně chtěli dosáhnout. Navíc potěší také poměrně jednoduché dávkování, kdy ji můžeme využívat právě v podobě praktických tablet, s jasně daným denním režimem.

Vliv na naše tělo má guarana ale v případě dalších problémů, jakými může být kocovina. Velmi dobře totiž dokáže odstranit všechny škodlivé látky z našeho těla. Ideální je konzumovat guaranu před spaním a následně také ráno. Bolest hlavy tak ustoupí velmi rychle. Navíc potěší i fakt., že při standardní konzumaci nemá guarana vedlejší účinky a tak jí můžeme užívat takřka neomezeně. Samozřejmě předávkování může díky obsahu kofeinu a jiných látek hrozit, a tak raději neexperimentujte a držte se předepsaného množství. To poté není problém užívat jakkoliv dlouhodobě.

V kategorii: Krása, Zdraví Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu
Jste na dietě? Držte se našich tipů. Jste na dietě? Držte se našich tipů.

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.