Jak na zrychlení metabolismu

Látková výměna, jak se také metabolismus nazývá, je nutné, aby fungovala dobře, právě pro zdraví člověka. Pokud tělo dobře pracuje, rychleji spaluje tuky, čímž tělo hubne. Problém je ten, že metabolismus ale často nepracuje tak, jak by měl. To způsobuje mnoho příčin, které je nutné odhalit. Problémy mohou být genetického původu, případně to může být následek nějakého onemocnění, ale v mnoha případech to mají na svědomí špatné stravovací návyky a podobné faktory. Člověka mohou trápit problémy s trávením. Člověk, který chce shodit nějaké to kilo, ale nemá metabolismus v pořádku, to nebude mít tak jednoduché. Kila totiž půjdou jen stěží dolů. Jednoduchými návyky, které budete ovšem pravidelně dodržovat, se dá metabolismus upravit. Tyto pravidla pomohou upravit nejen metabolismus, ale budou mít pozitivní vliv i na celý lidský organismus.

Pravidelná snídaně je základ

Mnoho lidí si myslí, že snídaně je zbytečná, a tak ji často vynechávají. To je ale zásadní chyba. Tím, že se ráno najíte, nastartujete metabolismus a on bude celý den v chodu. Odborníci dokonce tvrdí, že je nejdůležitějším jídlem během celého dne. Když ráno vstanete, tak metabolismus sice pracuje, ale jen v omezeném tempu. Tím, že si dáte něco dobrého k snědku, ho nastartujete pro další práci během dne. Proto není dobré hladovět. Tělo se bude cítit silnější a člověk bude mít mnohem více energie a chuti do života. Tělo zrychlí své procesy a tuky se budou mnohem rychleji spalovat. Zároveň to má i vliv na Váš hlad. Tím, že se najíte ráno, nebudete mít v noci hlad a nebudete útočit na ledničku třeba v jedenáct večer. Je také důležité si rozmyslet, co po ránu sníte. Snídaně musí být vydatná, vyvážená a zdravá. Vhodné jsou například jogurty, cereálie, ovoce. Absolutně nevhodné je bílé pečivo, salámy, majonézy a podobně.

Čaj

Zelený čaj je výborným nápojem, který můžete pít jak v teplé, tak i studené podobě. Obsahuje kofein, takže je lepší, než třeba káva. Jen si dávejte pozor na to, abyste mohli spát. Čaj nepijte večer. Kofein stimuluje centrální nervovou soustavu, tepovou frekvenci, ale i dýchání.

Voda

Pitný režim je velmi důležitý. Člověk by měl vypít asi tři litry denně. Nejlepší je čistá voda, bez sladidel, sirupů. Tím, že člověk vypije dost vody, spaluje více kalorií a metabolismus se zrychluje. Do obsahu tekutin, které by měl člověk vypít denně, se nepočítá polévka, a ani káva. Káva je totiž právě naopak močopudná a jeden šálek kávy by měl být doplněn sklenicí čisté vody. Kromě vody je dobré pít i čaj, nejlépe zelený. Slazené sycené nápoje nejsou moc vhodné. Pokud si občas nějakou tu sodovku dáte, nic se nestane, ale neměli byste ji pít pravidelně denně.

Přírodní potraviny

Jistě také hodně záleží na tom, co člověk konzumuje. Doporučují se přírodní potraviny, co nejméně chemicky ošetřené. Výborné je proto ovoce a zelenina. Pokud chcete shodit nějaké to kilo, ovoce jezte jen dopoledne. Odpoledne ani večer se nedoporučuje. Zeleninu můžete jíst po celý den. Snažte se co nejvíce vyhýbat chemikáliím, které mohou organismus ničit.

Cvičení obecně

Pravidelné cvičení je základem pro rychlý metabolismus. Tím, že si dáte pořádně do těla rozpohybujete a zrychlíte metabolismus. Tělo tak bude lepší trávit a spalovat tuky. Cvičení je ale nutné provozovat pravidelně. Je lepší spíše v kratších intervalech. Uděláte něco pro své tělo, budete se cítit pozitivně naladěni. Cvičení má totiž i vliv na lidskou psychiku. Pro úbytek váhy je pohyb nezbytností.

Nesnažte se držet nesmyslné diety. Je lepší jíst pravidelně, ideálně pět krát denně po menších porcích. Kromě jídla je nutné přijímat i tekutiny. Jak již bylo napsáno, doporučuje se kolem tří litrů denně. Jídlo požívejte pomalu, pořádně kousejte. Dobré je také jíst z malých talířků, na kterých vypadá i malé jídlo opticky větší. Jídlo by mělo být jako rituál. Věnujte se pouze jemu a ne jiným činnostem. Svačinky si připravujte lehké, ale výživné. Nikdy nevynechávejte žádné jídlo. Vždy si najděte dostatek času.

V kategorii: Zdraví Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jste na dietě? Držte se našich tipů. Jste na dietě? Držte se našich tipů.

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.