10 nejlepších masáží

Téměř každý den je každý člověk vystaven stresu. Ať už je to v práci, v domácnosti, na úřadě. Stresovým situacím se nedá vyhnout. Člověk je tak vyčerpán maličkostmi, které musí ale bezpodmínečně vykonat, že pak se stane, že zapomíná na rodinu nebo dokonce na sebe samotného. V takovém případě je dobré se nějak uvolnit. Ať už odpočinkem, dovolenou nebo některou z mnoha dostupných masáží, které nabízí každé relaxační centrum.

KLASICKÁ ŠVÉDSKÁ MASÁŽ

Jak již samotný název napovídá, jedná se o klasickou masáž, kterou by měl ovládat každý vyškolený masér. Během několikaminutové masáže si člověk tak odpočine, že tomu asi sám nebude věřit. Díky této technice si odpočine celé tělo. Masér promne ztuhlé svalstvo, dále rozproudí krev v těle, ale také lymfatický systém, který může být již značně omezen. Krom celkového uvolnění těla je pravidelná návštěva masážních salónů výborná jako prevence celulitidy, křečí, ale také svalových problémů. Člověk sám na sobě pozná rozdíl. Pokožka bude k nepoznání. Již po několikáté návštěvě bude pružnější, pevnější, ale také hebká a hladká. Stopy po pigmentových skvrnách mizí jako zázrakem. Masáže nejsou nedosažitelnou položkou v rozpočtu každé domácnosti. Jedná se o relativně levnou formu relaxace, která jednou za čas prospěje každému člověku. Samozřejmě čím častěji a pravidelněji, tím lépe. Bojíte se, že usnete? Žádný strach. Pokud se vydáte do říše snů, je to jedině dobře. Masér totiž provedl všechno, jak měl. Klidový režim patří k masáži. Proto není dobré s masérem komunikovat. Pravidelný dech, a uvolněná mysl. To je ten pravý stav pro dokonalý požitek z masáží.

MEDOVÁ MASÁŽ

Název může, obyčejného laika, malinko zmát. Medová masáž totiž až tak masáží v pravém slova smyslu není. Jedná se spíše o jakýsi zábal. Med, výborný přírodní produkt, který má neskutečné využití nejen v lékárnictví, ale také v kosmetice. Podává se jak během onemocnění rýmou, či nachlazením, ale také při různých kosmetických ošetřeních. Jak již naši předkové věděli, med je výborným zdrojem vitamínů a všemožných látek, které lidskému tělu jedině prospívají. Během masáže se nejdříve med na nese na požadovaná místa na těle, většinou plocha zad, ruce, případně nohy. Jakmile se med nechá chvilku působit, začne z těla vycucávat škodlivé látky, které se budou dostávat z těla pryč. Naopak do těla vpustí vitamíny, které sám obsahuje. Po této neskutečně sladké proceduře je tělo dokonale očištěno od škodlivin. Zároveň se do těla dostaly všechny mu potřebné vitamíny a minerály. Pokožka je jemná, heboučká a krásně voňavá.

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ

Pokud patříte mezi požitkáře a rádi si pochutnáte na sladkém, je pro Vás čokoládová masáž tím nejlepším. Ale pozor, čokoláda se nekonzumuje, ale nanáší na povrch těla. Díky této technice se tělo komplexně relaxuje, dále díky malilinkatým částečkám kakaa se tělo zbaví odumřelé pokožky. Výsledkem je dokonale hladká, jemná a provonění pokožka. Pokud patříte mezi ty nešťastníky, a řekněme si to upřímně, která žena v dnešní době nepatří, a trpíte pomerančovou kůrou, čokoládová masáž je více než dokonalý pomocníkem, v bojí proti ní. Jelikož čokoláda je silně aromatická, masáž bude lahodit nejen tělu, ale i nosním dírkám. Její vůně se pěkně line, a díky tomu se člověk dovede ještě více uvolnit, než při běžné masáži. Masáže obecně patří mezi dostupné techniky. Bohužel čokoládová masáž již patří k těm finančně náročnějším, ale i přes to by si ji člověk měl dopřát.

AROMA MASÁŽ

Opět se nejedná až tak o techniku masáží, ale spíš o využití speciálních prostředků, přesněji řečeno aromatických olejíčků, které blahodárně působí nejen na pokožku, ale i na mysl. Během masáže se na těle uvolňují éterické oleje, které mají příznivé účinky na čichové buňky, díky nimž se člověk dokáže maximálně odreagovat a uvolnit ze stereotypu. Oleje mohou mít různé vůně. Zákazník si může vybrat, jakou zvolí taky podle typu svého problému. Tak například při dýchacích problémech je skvělý eukalyptus, pro zahřátí organismu se hojně využívá skořice. Je-li člověk rozhozen z nějaké blížící se životní události, jako je třeba svatba, hodí se bergamon. Není-li si člověk vědom konkrétního problému a chce jen uvolnit celé tělo, výborné je aroma citrónu.

HAVAJSKÁ MASÁŽ LOMI LOMI

Pokud patříte mezi znalce různých druhů masáží, tak jste se s touto technikou jistě setkali, pokud ne, tak Vás jistě honí fantazie a zvědavost, o co vlastně jde. Při této tradiční masáži se používá celé předloktí. Pro mnohé křehké bytosti je to téměř nemyslitelné, pro opravdové milovníky, je to zaručený trik na protáhnutí svalů těla. Celkový průběh této masáže je poněkud zvláštní. Neprobíhá tradičně, jako ostatní klasické masáže. Masér, často domorodec z Havajských ostrovů, tančí speciální tanec během celé masáže. Dokáže tím navodit speciální atmosféru. Masáž dokáže odbourat veškeré bloky v těle. Pokud se vydáte na Havajské ostrovy, nesmíte si tento druh masáže jistě nechat ujít.

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Bohužel velkým nepřítelem téměř všech žen současné doby je pověstná celulitida. Pomerančová kůže trápí mladé, tak i ženy ve středním a pozdním věku, štíhlé i plnoštíhlé. Nevybírá si a nevyhne se jí skoro nikdo. A pomocník je zde. Vyzkoušejte lymfatickou masáž, která řeší problémy s dolíčky na kůži. Pokud funguje špatně, nebo vůbec nefunguje lymfatický systém lidského těla, tvoří se celulitida. Pomocí masáže se tento systém uvede zpět do pohybu. Lékárny a drogerie jsou plné krému a různých přípravků na odstranění celulitidy. Některé skutečně mohou omezit její vznik, ale základem pro boj s celulitidou je lymfatická masáž. Díky masáži se tento systém uvede do pohybu a vyloučí se z těla škodlivé látky. Jedna masáž ovšem nedovede zázraky. Je nutné pravidelné opakování, spolu se zdravým životním stylem. Odměnou bude pevná a zdravá pokožka. Navíc je možný úbytek na váze, pomoc s problémy s pletí, ale také celkové dodání energie do těla. Masáž se většinou provádí pomocí speciálního stroje. v některých případech je možná i klasická ruční masáž.

THAJSKÁ MASÁŽ

Vyhlášenou masáží je thajská masáž, kterou provádí opravdové Thajky. Salóny krásy a masážní centra se předhání v tom, kteří budou mít lepšího maséra pocházejícího přímo z Thajska. Masáž samozřejmě vykonávají i čeští maséři, kteří musejí být ale skutečně proškoleni. Masáž je spojením akupresury a jógy. Průběh masáže není typický. Někomu se může zdát až akrobatický. Masér hledá problémová místa na těle zákazníka a pomocí speciálních prvků je odstraňuje. Masáž probíhá na zemi, na speciální podložce, která hřeje. Díky tomu se dokonale uvolní mysl. Masáž má být totiž spojena s meditací a člověk by se měl dostat do takového stavu, kdy je úplně uvolněn. Díky masáži omládne nejen tělo, ale i mysl. Budete odcházet dokonale proměněný člověk.

MASÁŽ HORKÝMI KAMENY

Během této masáže Vám rozhodně nebude zima. Horké kameny se pokládají na určité body těla, a svou silou se snaží uvolnit napětí. Nejčastěji se touto technikou odbourává migréna, či jiné bolesti hlavy, ale také kloubů a samozřejmě svalů. Dá se pomocí ní stimulovat i krevní oběh a lymfatický systém. Tělo se během akce zbaví toxických látek a naopak přijme prospěšné. Nemusí se obávat ani lidé s nadměrným pocením. Během masáže lávovými kameny se zajistí dobrá termoregulace. Díky tomu nedochází k pocení, ale ani naopak ke studeným nohám. S blahodárnými účinky a spokojeností budou odcházet všichni návštěvníci této techniky masáží.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

Jak již samotný název napovídá, nejedná se o masáž celého těla, ale pouze hlavy. Tato technika dokáže odbourat stres a uvolnit napětí. Masáž hlavy je velmi účinnou masáží. Měli by ji využívat převážně ti lidé, který k výkonu povolání potřebují myšlení. Ti jsou totiž nejvíce náchylní na bolesti hlavy, stresu a napětí. Téměř až povinnost úředníků, podnikatelů, bankovních makléřů a mnoho dalších by měla být návštěva těchto masáží. Pomocí této techniky je možné řešit i problémy s nespavostí, šumění v uších a dokonce i růst vlasů. Tohoto by se mohly chytnout především ženy, toužící po dlouhé hřívě vlasů. Na konci masáže se člověk bude cítit uvolněný, sebevědomý a bez únavy.

BAŇKOVÁNÍ

Baňkování není žádnou neznámou ani v našem prostředí, přestože původně se jedná o starou techniku, která pochází z Číny. Tam se tato metoda používá již po tisíciletí. Jednotlivé skleněné baňky jsou přikládány na různá místa těla a poté je z nich vysáván vzduch. Tento proces dokáže uvolnit ztuhlé svalstvo, ale také problémy s klouby nebo páteří. Pomocí baňkování si mohou lidé léčit zažívací problémy, zácpu, či naopak průjmy. Stejně tak bolesti břicha, nadýmání a spoustu dalších problémů a nemocí. Baňkování vede k detoxikaci organismu. Škodlivé látky odchází z těla pryč a tělo zůstává čisté. Opět je vidět proměna pokožky v jemnou a pružnou a mizí projevy celulitidy, protože baňkování opět dokáže rozproudit lymfatický systém. V některých případech se dají zmírnit problémy s astmatem, či dýchacím ústrojím, ale také kašel, či zánět průdušek. Baňkování je výbornou procedurou, díky které se celé tělo uvede do stavu naprostého klidu a příjemných pocitů. Jedinou nevýhodou této techniky jsou červené flíčky na těle člověka, které jsou způsobeny baňkami.

V kategorii: Zajímavosti, Zdraví Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Komentáře k článku "10 nejlepších masáží"

  1. Vladek napsal:

    Děkuji, bylo to zajímavé se dozvědět hodně. V poslední době si užívám masáže https://www.spamassage.cz/cs/ Velmi relaxační procedury.

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.