Kdy změnit práci a jak si v práci zlepšit náladu?

Rozhodovat se o tom, zda dát výpověď v práci nebo ne, nemusí být vůbec lehké. Možná jste dlouhodobě loajální vůči firmě, máte rádi své kolegy nebo máte slušný plat, který vás nutí zůstat navzdory všemu, co vám říká, že je čas odejít. Nepříjemnosti se dějí v každé práci, nicméně existuje několik jasných ukazatelů, že vám vaše současné zaměstnání jednoduše nevyhovuje. Jak si je uvědomit a kdy je správný čas hledat nové zaměstnání?

Ve své práci se nikam neposouváte

Vaše kariéra by měla jít kupředu alespoň jedním směrem. Pro někoho to znamená stoupat po firemním žebříčku, pro jiné to znamená osvojit si nové dovednosti nebo rozvíjet ty, které už mají. Zkrátka byste měli zažívat nějaký posun vpřed. Pokud tomu tak není a máte pocit, že vás v práci už nic nepřekvapí, je to známka toho, že vaše kariéra stagnuje a práce vás brzy přestane bavit. V takovém případě sami sobě položte otázku, jestli si myslíte, že ve vaší práci budete i za rok ve stejném bodě nebo se někam posunete. Jestli na to nemáte odpověď nebo se vám vaše odpověď nelíbí, je na čase dát výpověď a jít dál.

Firma, ve které pracujete, si nevede dobře

Všechny společnosti zažívají vzestupy a pády, ale pokud se jedná o dlouhodobou záležitost a vypadá to, že se situace ve firmě bude rok od roku zhoršovat a nejspíš vyeskaluje i ke krachu firmy, je dobré včas takové zaměstnání opustit a začít hledat nové, ať máte nějakou pojistku.

Pracovní prostředí je toxické

Cítit se v práci dobře a vítaně je to nejdůležitější. K práci člověk potřebuje podporu celého týmu. Pokud se každý den setkáváte s toxickou atmosférou na pracovišti, kvůli níž se do práce netěšíte a pracovní doba vám vůbec neutíká, je vhodné takovou práci co nejdříve opustit. Neprofesionální pracoviště totiž může poškodit vaše duševní i fyzické zdraví.

Hledáte způsoby, jak se práci vyhnout

V momentě, kdy v práci zpohodlníte a začnete hledat jiné činnosti, abyste se vyhli tomu, co opravdu máte dělat, tedy začnete v práci prokrastinovat, je to jasný signál, že vás vaše práce už tolik nebaví. Neznamená to ale hned, že byste hned měli měnit zaměstnání. Zkuste si dát od vaší činnosti na chvíli dočasnou pauzu a zkuste se domluvit, zda by pro vás v práci nenašli jinou činnost. Povolání by mělo být něčím, k čemu se má přistupovat se zvědavostí a očekáváním, nikoliv s vyhýbáním.

Jak si zlepšit v práci náladu

Sice se vám v práci nevede dobře, cítíte se zklesle, ale ještě nechcete práci věšet na hřebík, protože jste si jisti, že to přejde? Zkuste si práci jakýmkoliv způsobem zpříjemnit a oblečte se do veselého outfitu. Pořiďte si tričko, udělejte radost sobě nebo svému kolegovi například tričkem pro kuchaře, pokud rádi vaříte. Můžete si pořídit také tričko pro chemika nebo dárek pro řidiče autobusu.

V kategorii: Jak na to, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Znáte tzv. modrý čaj? Znáte tzv. modrý čaj?
Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou Cestovní pojištění: Nezbytnost pro klidnou dovolenou
Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz Objevte kouzlo prémiových olejů a delikates s Olivum.cz
Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz Martin Zoubek | informace od Protikorupční linka .cz

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.