Power Plate a celulitida

Stále víc lidí v posledních letech objevují zázrak jménem Power Plate. Je to dáno hlavně spoustou pozitivních účinků cvičení na tomto přístroji. Kromě nenásilného formování problémových partií využívají Power Plate i lidé, kteří se potřebují dostat po úrazu opět do formy, urychlit hojení poraněných tkání, nebo si rozpohybovat ztuhlé klouby a zlenivělé svaly. Velice populární je přístroj mezi golfisty, kteří si s jeho pomocí zlepšují rovnováhu, koordinaci a sílu švihu. Hlavně ženy ocení fakt, že Power Plate je velkým nepřítelem celulitidy, která po pravidelném cvičení postupně dává tělu sbohem. Tato informace není žádný reklamní tah ani něco, co by si uživatelky přístroje namlouvaly. Vliv cvičení na Power Platu na celulitidu byl několikrát zkoumán, a to především v sousedním Německu. Výzkumy dopadly kladně.

Co je to celulitida

Nejen ženám nemusíme celulitidu dlouze představovat. Jedná se o problém, se kterým většinou marně bojují ženy všech věkových skupin. Celulitida, neboli tzv. „pomerančová kůže“ vzniká v důsledku stárnutí podkožního vaziva, pod kterým se ukládají tukové buňky. Na vznik celulitidy se významnou měrou podílejí i ženské pohlavní hormony, proto tento estetický problém trápí hlavně něžné pohlaví.

Vliv Power Plate na celulitidu

Receptů, jak se celulitidy zbavit, je celá řada. Většina z nich ale funguje pouze omezeně, popřípadě nefunguje vůbec. Právě proto se zraky čím dál víc lidí trpících celulitidou obracejí k Power Plate. Ukázalo se totiž, že vibrace, které přístroj vydává, by mohly s tímto problémem pořádně zatočit. Navíc cvičení není časově náročné, a hodí se i pro zaneprázdněné osoby.

Kdy se dostaví výsledky?

První výsledky se začínají dostavovat opravdu brzy. Stačí se cvičení na Power Platu věnovat jen dvakrát až třikrát týdně po dobu několika desítek minut. V rámci posilování na přístroji je dobré se zaměřit na nohy, které dostanou zabrat v pozici výpadu a podřepu. Po posilování byste si měli nastavit masážní program a řádně promasírovat stehna a lýtka. Výzkumné týmy pozorovaly po dobu půl roku skupinky dobrovolníků, a dospěly k výsledkům, že při pravidelném a dlouhodobém cvičení se celulitida redukuje až o čtvrtinu! Pokud navíc cvičení na Power Plate zkombinujete s technikami tzv. Kardiofitness a budete se oběma typům tréninku věnovat dvakrát až třikrát týdně, celulitida ustoupí asi o třetinu! Zde je nutno dodat, že se jedná o přibližné hodnoty, a u každého jedince bude ústup celulitidy trochu jiný.

Jaké výsledky mohu očekávat?

Společně s ostatními pozitivními účinky se dostavuje právě i ústup celulitidy. A jak ovlivňuje Power Plate vzhled pokožky? Vibrace mají celkový vliv na vzhled pokožky, která je hladká a pružná. Z podkoží mizí tuková tkáň a problémové partie se formují. Na místech, která kdysi ovládaly tukové polštáře, vystupují svaly. Celý organismus se prokrvuje a vznikají nová vlákna kolagenu. Hlavně posilování hýždí, stehen a lýtek způsobí postupný ústup celulitidy. Příští léto můžete vyrazit na pláž ve zbrusu nových plavkách a s hladkou kůží na dříve problematických místech.

V kategorii: Volný čas, Zdraví Tags: , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.