Jak se zbavit chloupků na těle

Současným trendem je dokonale hladká pokožka, ať již v podpaží, na nohách nebo třeba v oblasti třísel. Existuje několik možností, jak se chloupků na těle zbavit snadno a rychle. Ale jak si vybrat ten správný? Přečtěte si následující možnosti a pak si můžete vybrat ten, který Vám bude vyhovovat nejvíce.

  1. ŽILETKA

Klasická žiletka je velmi dlouho užívaný způsob, jak se bavit nežádoucích chloupků. A ještě stále asi nejvíce používanější metodou. Tento způsob je velmi jednoduchý a hlavně cenově dostupný pro všechny. Žiletka je malinká, takže se vejde všude. Můžete si ji vzít na dovolenou, kamkoliv. Nijak Vás neomezuje. Nevýhodou je možnost podrážděné pokožky. Pokud by byly problém výrazné, je lepší vyhledat kožního specialistu. K holení je dobré používat speciální pěnu nebo gel na holení. Nikdy se neholte „na sucho“. Výběr žiletky je také důležitý. Vyberte si ty, které jsou určeny pro ženy, protože mají jemnější polštářek, než ty, které jsou pro muže. Po holení použijte krém, který pokožku ošetří, předejdete zarudnutí, ale také zarůstání chloupků. Nevýhodou je krátká výdrž. Holení vydrží jen pár dnů a musíte proces opakovat.

  1. PINZETA

Pinzeta je také velmi starý způsob jak se zbavit ochlupení. Nejčastěji se ale v současné době používá pro úpravu obočí. Ale mnohé ženy si vytrhávají chloupky i například kolem linie kalhotek, protože tak se zbaví chloupků na delší dobu. Pinzeta je velkou pomocnicí každé kosmetičky. Dobře se s ní vytrhnou přebytečné chloupky na bradě, horním rtu, ale také na prstech. Pinzeta je velmi malá a vejde do každé kabelky, proto ji může mít žena pořád u sebe. Rozhodně se nehodí pro odstraňování chloupků například na nohou. Trvalo by to celou věčnost.

  1. ELEKTRICKÝ EPILÁTOR

Jedná se o stejný způsob odstraňování chloupků, jako u pinzety, jenže v elektrické podobě. Epilátor vytrhá chloupky i s kořínky, a tak se jich zbavíte na delší dobu, než u holení. Epilátor má v sobě zabudováno hned několik pinzet, které chloupky zaručeně vytrhají. Zde se může přistoupit k vytrhávání chloupků i u větších ploch. Velkým strašákem všech žen je bolestivost. Vytrhávání chloupků je bolestivou záležitostí, a tak mnoho žen od tohoto způsobu raděj odstupuje. Výsledek je ale dlouhotrvající. Pokud budete tento strojek používat pravidelně, chloupky časem ztratí svou sílu a budou růst slabší, tenčí a v menším množství. Pořizovací cena je vyšší, pohybuje se kolem několika tisíc korun.

  1. VOSKOVÉ PROUŽKY

Voskové pásky se během několika let dostaly do širokého podvědomí obyvatelstva a stávají se stále více populárními. Opět se jedná o vytrhávání celých chloupků pomocí voskových pásků, které se přikládají na požadované místo. Před aplikací se jednotlivé proužky zahřejí v ruce.  Nevýhodou je opět jistá bolestivost. Pásky se rychle strhnou a tím se chloupky vytrhnou. Nesmíte pásek strhávat pomalu. V tom případě y mohlo část vosku zůstat na pokožce spolu s chloupky, kterých byste se nezbavili. Mnozí uživatelé tvrdí, že se jedná o méně bolestivou metodu, než třeba epilace. Náklady spojené s touto metodou jsou malinko vyšší.  Balení voskových pásků vyjde na několik stovek. Rozhodnete-li se zbavit chloupků na celém těle, rozhodně nepočítejte s tím, že jedno balení vystačí. Proto se nejčastěji využívá pro oblast bikin nebo horního rtu.

  1. HORKÝ VOSK

Téměř stejnou metodou jako voskové pásky je horký vosk. Tato metoda se nejčastěji provozuje ve speciálních salonech. Nikdy ji nezkoušejte jen tak sami. Nejdříve je nutné se poradit se specialistou a až poté se můžete vrhnout do zkoušení sami na vlastní pěst. S horkým voskem si můžete dokonce i ublížit. Pokud nebudete vědět, jak s ním správně zacházet. Můžete se dost ošklivě popálit nebo si dokonce strhnout horní část kůže. Podstatné je vystihnout správnou teplotu vosku. Ta nesmí být ani moc vysoká, ani moc nízká. Pokud podstoupíte tuto proceduru v salónu, nemusíte se bát, že by byl vosk moc horký. Tam se totiž aplikuje speciálním přístrojem, který reguluje teplotu vosku. Chloupky jsou odstraněny opět i s kořínky, takže výsledek je dlouhodobý. Pokožka je hebká, jemná, hlaďoučká. Procedura je docela finančně náročná, a proto si ji nemůže každý dovolit. Nevýhodou je možná alergická reakce.

  1. CUKROVÁ PASTA

Tento způsob odstraňování chloupků se stal velmi populární v posledních několika málo letech. Kosmetické salony se předhánějí v tom, který nabídne lepší službu. Tato technika odstraní chloupky celé i s kořínky. Jedná se o šetrnější metodu, než například podobný princip s voskem. Aplikace je ale velmi podobní jako u vosku. Opět se jedná o metodu za tepla. Horká pasta se nanese na požadovaná místa a chloupky se odstraní. Na odstranění se používají buď pásky nebo speciální špachtle. Právě pomocí špachtle se chloupky odstraňují postupně a ne všechny najednou, a tak tento proces není tak bolestivý, ale je zároveň dostatečně rychlý. S první aplikací jděte rozhodně k odborníkovi, až poté se můžete odhodlat a proces vyzkoušet sami. Není potřeba žádných speciálních surovin, ale pouze pět lžic cukru krystalu, dvě lžíce vody a šťávu z jednoho citronu. Tyto suroviny dobře promíchejte a povařte do doby, než zkaramelizují. Tento proces může trvat i hodinu. Pasta se nechá vychladnout na takovou teplotu, aby se dala aplikovat na pokožku. Obrovskou výhodou je dlouhodobá účinnost, ale také šetrnost. Pokud ovšem nejste seznámeni se správným postupem aplikace je možné, že výsledek nebude odpovídat vašim představám.

  1. KRÉMY, ROZPOUŠTĚJÍCÍ CHLOUPKY

Tato metoda je vhodná pro ženy, které mají spíše menší množství světlých chloupků. Speciální krém, který se dá koupit v drogeriích, se nanese na požadované místo, nechá se chvilku působit a poté se chloupky seškrábnou speciální škrabkou nebo houbičkou. Jedná se o velmi jednoduchou a hlavně bezbolestnou metodu. Nevýhodou je, že se jedná o krátkodobou metodu, která vydrží maximálně dva dny. Poté je nutné aplikaci opakovat. Dávejte si pozor na alergickou reakci. Nejprve krém vyzkoušejte na nějaké menší citlivé místo a až pak aplikujte na požadovaná místa. Další nevýhodou je to, že tmavé chloupky i po seškrábnutí jsou malinko vidět. Proto by tuto metodu měli volit ženy se světlejšími chloupky.

  1. ODBARVENÍ

Několik lidí trápí viditelné ochlupení, které je velmi nevzhledné. U žen to může být například na obličeji, u mužů na zádech nebo hrudi. Na takovýchto místech totiž není holení vhodné a vytrhávání dokonce nemožné, protože by mohlo vyvolat nepříjemnou reakci. Právě kvůli těmto případům je možné tzv. odbarvení. Chloupky se na problematických místech odbarví. Světlé chloupky již nejsou tak nápadné a pro lidi, kteří s tímto problémem trpí, mají téměř po starostech. Cítí se sebevědoměji. K této technice se lidé uchylují jen v nejnutnějších případech lidé, jimž žádná jiná možnost nezbývá. Hlavně to nezkoušejte sami doma. Vyhledejte odbornou pomoc v kosmetickém salonu.

  1. LASER

Laser v kosmetice se používá jen několik málo let. Jedná se teda o relativně novou metodu, jak se zbavit chloupků. Paprsek laseru odstraňuje cibulku chloupku. Nové chloupky tudíž nemají šanci růst. Jedná se ale o běh na dlouhou trať. Jedna aplikace totiž nestačí a cibulka by se nezničila. Proto je nutné aplikace několikrát opakovat, což je samozřejmě znát i na finanční stránce. U každého člověka je to jiné, ale deset opakování v průměru stačí. Chloupky se po aplikacích již nikdy neobjeví. Jedná se o trvalý zásah do těla. Před aplikací není nutná žádná speciální příprava. Pouze v den akce se nesmí používat krémy, ani parfémy. Dva dny před aplikací se neholí a asi šest týdnů se nesmí vytrhávat chloupky. Jakmile se dostavíte na proceduru do salonu, obsluha Vám nanese krém na požadované místo a pak již účinkuje samotný laser, jehož paprsky pronikají pokožkou a postupně ničí cibulky chloupků. Metoda není kupodivu vhodná pro světlé chloupky a naopak velmi vhodná je pro oblast podpaží. Podpaží bez chloupků jistě uvítá každá žena zvláště v letních měsících. Každý si musí uvědomit, že se jedná o trvalý zásah, není možné jeho obnovení. Pořizovací cena je sice vyšší, v řádech několika tisíc, ale na druhou stranu ušetříte za holítka, či speciální krémy.

  1. ELEKTROLÝZA

Poslední metodou, jak se dají trvale odstranit chloupky je elektrolýza. Elektrické jehly působí na vlasovou cibulku. Pomocí elektrických výbojů se cibulky umrtvují. Na první pohled to možná mnohé vyděsí. Ve skutečnosti se jedná o bolestivé ošetření. Absolutně je nevhodné pro lidi, kteří trpí na tvoření jizev a praskaní žilek, protože by jim mohly zbýt stopy po aplikaci. Výhodou je trvalý efekt. Cena za proceduru je vysoká a není možné tuto metodu použít na velké plochy.

V kategorii: Krása Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence Zdravé ryby v jezírku? Základem je prevence
ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ ROZHOVOR S LÉČITELEM – DAR ZDRAVÍ JAKO POSLÁNÍ
Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.