Google a roboti ?

Google si pořídil několik špičkových vývojářů robotů a strojového vidění. Chystají na nás  asistenty pro seniory anebo armádu zlých robotů ?                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ANDROID

Internetový gigant jak už ho známe je zpět v akci –  Google vzbudil velikou pozornost, když nedávno potichu nakoupil několik společností, které se řadí mezi současné špičky ve vývoji pokročilé robotiky. Lidé z Google se k tomu moc nevyjadřují, komentují to jako součást vizionářských projektů, kterými se v Google zabývají. A v budoucnu také budou,komentátoři nad tím ale kroutí hlavou. Nové akvizice Google sídlí v USA i v Japonsku a vytvářejí rozmanité produkty, od kráčejících humanoidních robotů, přes čtyřnohé vojenské transportéry až po průmyslové robotické paže a systémy strojového vidění.

Zamýšlejí snad v Google novou řadu robotických domácích mazlíčků ? Vyvíjejí nové šikovné roboty do skladišť? nebo staví humanoidy s brýlemi Google Glass, poháněné „cloudovou“ inteligencí, kterými nás Google chce nahradit? Kdo viděl dejme tomu Proyasův „I, robot“ (2004), tak si jistě vzpomene na chladnou strojovou inteligenci VIKI (Virtuální  Interaktivní Kinetická Inteligence), která ovládla společnost US Robotics a hodlala řídit celé lidstvo. Will Smith by měl pro jistotu prohledat Googleplex a ověřit, že Schmidt, Page a Brin jsou stále pány situace. Andy Rubin, který šéfuje novou robotickou divizi Google se sídlem v kalifornském Palo Alto, k tomu prý nechce nic říct.

Futuristic Glasses

Hvězdný tým robotiky ve společnosti Google teď zahrnuje především mediálně hodně viditelnou společnost Boston Dynamics  z Massachusetts, která úspěšně vyvíjí roboty pro slavnou americkou vojenskou agenturu (DARPA) a mají na svém kontě čtyřnohé Cheetahy a Big Dogy i humanoidní Petmany a Atlasy. Dalšími úlovky Google jsou japonský výrobce  robotů lidské velikosti Schaft, a sestava kalifornských společností – Meka a Redwood Robotics, vyrábějící menší humanoidní boty a robotické paže  pro výrobní linky, Industrial Perception, kteří dělají software pro strojové vidění, Bot & Dolly a Autofuss vyvíjející technologie strojového snímání a zpracování pohybu a také výrobce robotických kol Holomni. Pro dokreslení situace, Google nejsou v posedlosti roboty jediní. Amazon loni koupil za 750 milionů Kiva Systems, výrobce robotů na kolech pro velkosklady. Apple zase utratil 10,5 miliardy USD  za pokročilé průmyslové „roboty“.

Scott Eckert, ředitel Rethink Robotics vnímá jednání  Google jako potvrzení bouřlivého rozvoje robotických technologií, které budou tvořit naší budoucnost, otázkou je proč se Google tak začal zajímat o roboty ? Co chystá ? Doufejme že něco co nezpůsobí zkázu lidstva tak jako to vídáme ve filmech.

V kategorii: Zajímavosti Tags: , , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Poznejte perlu afriky – Egypt Poznejte perlu afriky – Egypt
Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný
Objevte účinky kustovnice čínské Objevte účinky kustovnice čínské
Zázračná houba jménem hlíva ústřičná Zázračná houba jménem hlíva ústřičná

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.