Poznejte perlu afriky – Egypt

Egypt je zemí faraónů, velbloudů, slunce, písečných dun a nádherného podmořského světa Rudého moře. Tato arabská zem, známá především díky starověké civilizaci a památným monumentům, se nachází na Africkém kontinentě z části zasahující do Asie. Jeho břehy omývají vody Středozemního a Rudého moře. Je označován za bránu Afriky s historií, která se píše již od počátku lidské civilizace.

Egypt patří k jedné z nejlidnatějších zemí Afriky. Na jejím území dnes žije přibližně 78 milionů obyvatel, z nichž většina obývá povodí řeky Nilu a část pobřeží. 96 % celkové plochy Egypta zabírá poušť Sahara a Arabská poušť. Jeho hlavním městem je Káhira se svými 15 miliony obyvatel. Jako běžné platidlo se zde používá Egyptská libra (EGP), která je v současnosti cca 3,52 Kč. Aby jste mohli vstoupit na území Egypta, potřebujete platný cestovní pas a dále je zapotřebí vízum. V případě hromadných organizovaných zájezdů vám bude vydáno za poplatek 17 USD přímo na letišti v Egyptě. Pokud se chystáte cestovat sami, je nutné si o něj zažádat na Egyptském velvyslanectví v Praze.

Egypt se v posledních letech stal velmi oblíbenou destinací pro české turisty. Není to jen dnes již srovnatelnými cenami zájezdů do jiných částí Evropy a zárukou krásného počasí téměř po celý rok. Jsou to především nádherné písečné pláže, které vstupují do Rudého moře. To svým fascinujícím podmořským světem a nádhernými korálovými útesy láká potápěče z celého světa. Je to i dávno zašlá historie, která na vás dýchne při návštěvě památek z dob faraónů.

Turistická letoviska

Mezi nejoblíbenější turisty vyhledávaná letoviska patří Hurghada, Ain-Sukhna se svými nejkrásnějšími plážemi Rudého moře, Sharm El Sheikh či nejjižněji položené letovisko Marsa Alam, které potápěčům i rybářům nabízí skutečný ráj a je určena pro ty, kdo mají rádi opravdu poklidnou dovolenou. Všude je turistům nabídnut komplex i těch nejluxusnějších hotelů v těsné blízkosti moře.

V kategorii: Cestování Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Dahab Dahab
Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný
Objevte účinky kustovnice čínské Objevte účinky kustovnice čínské
Zázračná houba jménem hlíva ústřičná Zázračná houba jménem hlíva ústřičná

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.