Ras al Khaimah – Oáza v perské Poušti

Dovolená s nádechem luxusu vás nemusí finančně zruinovat, důkazem toho je kouzelný emirát Ras al Khaimah, vzdálený jen necelou hodinu jízdy od uspěchané Dubaje. Najdete tu vše, od historie, přes do ruda zbarvený písek na plážích, nekonečné hory i blankytně modré moře.

V Ras al Khaimahu je všechno trošičku jiné a platí to zejména pro zdejší poušť. Její hnědo-oranžové zabarvení je dáno odlišným minerálním složením písku a poušť jako celek je jednou z nejúrodnějších v regionu. Mohou za to i více než průměrné srážky ve srovnání se sousedy, pravděpodobně kvůli výhodné geografické poloze a přítomnosti horského masivu. O tom, jak se zde žilo beduínům a dávným obyvatelům, mohou získat návštěvníci dobrý přehled v různých pouštních táborech, do kterých se pořádají jednodenní výlety i s přenocováním. Hvězdné nebe na úpatí hor je jedním z nezapomenutelných zážitků, který zůstane v srdci návštěvníků po celý život. K dispozici je i celá řada doprovodných aktivit, jako třeba jízda na čtyřkolkách, výlety do dun na pouštním kole, safari a jízda na koních, nebo velbloudech.

Divoká zvěř, mangrovy a ptactvo

Mangrovy a solné pláně tvoří velkou část pobřežní i vnitrozemské krajiny. Mangrovy jsou unikátní keře, které lze nález především v deltách řek ústících do moře, tedy v místech, kde se slaná voda mísí se sladkou. Jsou domovem celé řady volně žijících živočichů, včetně plameňáků. Rozáhlé komplexy mangrovů se nachází nedaleko centra města Ras al Khaimah a vnáší tak do města osvěžující pocit přírody. Tento unikátní ekosystém můžete prozkoumat sami tím, že se necháte vzít na projížďku na kajaku v místních lagunách a doslova se tak ztratíte v přírodních krásách.

Kromě zvláštní fauny, budete moci obdivovat i flóru, která je v blízkosti řečišť opravdu hodně rozmanitá. To je dáno především zdejším klimatem, pouštní vegetace se sestává převážně z keřů a stromů. Ze stromů dominují akácie a cedry. Posledně jmenovaný je mimořádně ceněný v lékařství, jeho pyl také vábí včely, které produkují lahodný med. Poušť je domovem i mnoha rostlin, jako jsou pouštní růže a hyacinty, které rozkvétají hlavně v zimě a na jaře. Jarní sezóna obrátí poušť na moře květů. Po zimních deštích se hory Ras al Khaimahu zbarvují do fialové barvy s liliovým nádechem, míhají se tu divoké duhovky i bílé sedmikrásky. Emirát Ras Al Khaimah se skládá z písečných pouští, pobřežních pásů, solných ploch, mangrovových stepí i horských velikánů. Všechny tyto oblasti mají různé ekosystémy, což z něj dělá fascinující místo pro milovníky přírody. Domov zde našla i řada plazů, velbloudů, lišek, divoké kočky a stovky druhů ptáků.

Mořský život

Vodní plochy v těsné blízkosti pobřeží Spojených arabských emirátů jsou domovem více třetiny všech světových druhů velryb a delfínů. V těchto vodách žije přibližně 700 druhů ryb a čtyři vyhlášené druhy želv. A ani Ras Al Khaimah není výjimkou, i proto sae zde pořádá celá řada výletů specializovaných na potápění. Bez zajímavosti není ani fakt, že chladnější měsíce v roce jsou ideálním časem, kdy můžete vidět vzácnou zelenou želvu.

Ubytování s akcentem na luxus

Velkorysá a bezprostřední pohostinnost je základním prvkem arabské kultury. Najdete ji všude na světě, ale jen v SAE a konkrétně v Ras al Khaimahu se tento pocit odráží krásně ve zdejších středicích, například ve Village At The Cove Rotana Resort. „Pestrá nabídka těch nejluxusnějších hotelů uspokojí i toho nejnáročnějšího cestovatele, ke všemu navíc prospívají velká nákupní střediska a luxusní butiky,“ vysvětluje Lenka Pátek z CK Blue Style, která nabízí zájezdy v rámci firt minute již od 17 790 korun. To vše dává emirátu punc opravdové civilizace se všemi západními vymoženostmi, avšak s arabským akcentem na zdvořilost, vřelost a pohodlí.

Foto: Blue Style / raktda

V kategorii: Cestování

Mohlo by Vás zajímat:

Paintball v Praze Paintball v Praze
Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu? Proč si koupit bydlení Na Vackově v novém bytovém komplexu?
Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a terapeutem?
Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek Provozujete e-shop? CRM vám pomůže zlepšit zákaznický zážitek

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.