Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah je jedním ze sedmi arabských emirátů. Leží v nejsevernější části Spojených arabských emirátů, mezi pohořím Hajar Mountains na východě a Arabským zálivem na západě. Rozkládá se na 1 680 km2 a žije v něm 250 000 obyvatel. Sousedí s emiráty Fujeirah, Sharjah, Umm al-Qaiwain a s Ománem. Jeho území je převážně hornaté a bohaté na dešťové srážky, které jsou v ostatních emirátech spíše ojedinělé. Díky tomu je jeho území nejúrodnějším v celých Spojených arabských emirátech. Úrodná údolí se snoubí se skalami pohoří Hajar, která na jihu přechází ve vysoké duny písečných pouští. Panorama pohoří, moře, pouště a údolí dělá krajinu emirátu Ras al-Khaimah velmi rozmanitou a poutavou.

Turistům nabízí emirát nekonečné dlouhé pláže a azurově modré moře. Na pobřeží se nachází moderní luxusní hotely se špičkovou úrovní služeb. Díky dřívějším různorodým obyvatelům emirátu se zde drží neobyčejná různorodá kultura. Mezi zdroje obživy patřil odedávna rybolov a zemědělství. Dnes se emirát Ras al-Khaimah zaměřuje především na rozvoj turistického ruchu, pro který se snaží vytvořit ideální podmínky. Kromě koupání si na své přijdou také milovníci vodních sportů, turistiky i kulturních památek. Na plážích můžete vyzkoušet vodní lyžování, surfing, windsurfing. Jednou z nejoblíbenějších sportovních činností je bezesporu golf. Zajet si můžete také na pouštní safari nebo do sousedního emirátu Fujeirah na potápění. Pro něj jsou ve Fujeirahu opravdu výborné podmínky. Spatřit zde můžete korálové útesy, mnoho druhů tropických rybiček, mořské želvy, barakudy, ale také žraloky. Krásný je také poloostrov Musandam, v jehož okolí můžete při troše štěstí spatřit delfíny nebo velryby. V období od poloviny září do konce dubna se přibližně 10 km od Ras al-Khaimah pořádají tradiční velbloudí dostihy. Pro děti najdete zcela jistě vyžití v parku Saqr Public Park nebo v sousedním emirátu Umm al-Qaiwain – v aqvaparku Dreamland.

Stejnojmenné hlavní město se rozprostírá okolo mořského zálivu Khor Ras Al Khaimah. Jeho laguna rozděluje město na dvě části – Staré město Ras Al Khaimah a novou část města Al-Nakhel. Obě části města spojuje jediný most a síť silnic. Symbolem města je starobylá pevnost v západní části města pocházející z 18. století, která se tyčí mezi obchody a úřady. Dříve sloužila jako sídlo vládnoucích rodů, od roku 1987 je zde muzeum, ve kterém si můžete prohlídnout archeologické nálezy z doby až 2500 let př.n.l. nebo šperky či sbírku mušlí. Město Ras al-Khaimah není nijak velké a nezavítá sem ani mnoho turistů. Najdete zde tradiční tržiště, obchůdky a stánky s nejrůznějším zbožím od zlata, koberců, látek až po voňavky a drobné suvenýry.

Navštívit můžete také lázeňské letovisko Khatt ležící přibližně 25 km od hlavního města. Z hloubky 30 metrů ve skalách mezi palmami zde vyvěrají 3 horké minerální prameny o teplotě 40 stupňů, které mají léčivé účinky. Známý je také starý přístav Kush, který kdysi sloužil jako mezinárodní obchodní centrum. Jen o kousek dál najdete archeologické území Wadi Haqil, starodávné město Julfar se zbytky hliněných domů a kamennou pevnost Peoples Heritage Revival Association Fort. Na hranici s Ománem vzniká na hoře Jebel Jais vysoké 1903 metrů lyžařské středisko. Turistům bude k dispozici sjezdovka s umělým sněhem, lanovky ,bobová dráha, horské chaty a luxusní hotely.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.