Chorvatsko pro milovníky kultury a památek

I přesto, že na Jadran vyráží většina českých turistů kvůli oblázkovým plážím a široké nabídce vodních aktivit, najde se i řada klientů, která si vedle lenošení udělá čas na poznávání historie a chorvatského kulturního dědictví. Chcete také poznat tuto zemi z jiného pohledu? Vyrazte za nejoblíbenějšími hrady a zámky. Spojíte-li odpočinek, poznání a též levné ubytování s výhledem na moře, bude vaše dovolená na Jadranu perfektním zážitkem.

První příčku drží Fortress Starigrad

Krásná procházka na vás čeká ve městě Omis, kde stojí za zhlédnutí centrum města i hrad zasazený do skalnatých kopců. Náročnější cestu vyrovnají úchvatná panoramata a pohledy na mořské dno, proto si přivstaňte a nezapomeňte s sebou přibalit na cestu fotoaparát. S návštěvností není pozadu ani vyhlídková věž nad Rijekou. I přesto, že z hradu prakticky nic nezůstalo, smíte si prohlédnout alespoň strážnou věž a přilehlý kostelík. Na placené parkoviště si připravte pár místních kun. Nechystáte-li se úplně k pobřežní promenádě, čeká na vás v těsné blízkosti slovinských hranic nádherně situovaný hrad s jezírkem a udržovaným parkem. V centru města Varazdin si užijete jedinečný piknik u hradu stojícího v centru města. V srdci Varazdinu ale najdete i další zajímavé památky a atrakce. Za návštěvu rozhodně stojí taktéž muzeum. Atmosféra gladiátorských bojů na vás dýchne v koloseu v Pule. Pula vám zajistí minimálně celodenní výlet po památkových stanovištích.

Ubytování pro věčné romantiky

Díky širokému výběru ubytování v Chorvatsku nebude problém sehnat apartmán v těsné blízkosti historického centra či s okny směřovanými přímo na vyhlášené pamětihodnosti. Jak by se vám líbilo snídat a kochat se pohledem na gotický kostelík, eventuálně večeřet u přístavního opevnění? Rozhodně se vám vyplatí cestovat na jih automobilem, protože si budete moci plánovat individuálně program dle svých potřeb a prohloubit své znalosti z historie Chorvatské republiky.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Chorvatská kuchyně Chorvatská kuchyně
Dalmácie Dalmácie
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.