Umm al-Qaiwain

Umm al-Qaiwain je jedním ze sedmi arabských emirátů. Někdy se mu přezdívá „Matka dvou sil“ (země a moře), podle místní námořnické tradice. Leží na severním pobřeží Arabského zálivu, mezi emiráty Sharjah a Ras al-Khaimah. Rozkládá se na 777 km2 a žije v něm 62 000 obyvatel. Podle rozlohy jde o druhý nejmenší emirát. Emirát Umm al-Qaiwain představuje pouhé 1 procento celkové plochy Spojených arabských emirátů. V počtu obyvatel je dokonce na posledním místě.

Umm al-Qaiwain patří k nejmenším, nejchudším a nejméně rozvinutým emirátům. Turistům, kteří sem zavítají, umožní poznat skutečný domorodý způsob života místních obyvatel Spojených arabských emirátů. Turistický ruch zde není zatím příliš rozšířený. Nicméně pomalu se začíná se stavbou větších hotelových komplexů. Jako zdroj obživy slouží místním tradiční řemesla jako je rybaření v místním přístavu nebo zemědělství, chov dobytka a lov perel. Rozšířené je především pěstování datlí z místních datlových palem. Emirát nemá téměř žádné příjmy z těžby ropy, dělí se pouze o výdělek z naleziště, které vlastní společně s emirátem Sharjah.

Jak už bylo řečeno, díky minimálnímu turistickému ruchu jsou zdejší pláže téměř prázdné. S tím souvisí i menší udržovanost pláží. Nicméně turisté, kteří hledají klidná místa a nepotřebují ke své dovolené přeplněné pláže a rušná a nočním životem žijící letoviska, je emirát Umm al-Qaiwain ideální. Pobřeží při hranici s Perským zálivem dosahuje délky 24 km a určitě vás okouzlí. Emirát Umm al-Qaiwain je také ideálním místem pro podnikání výletů do okolí.

Stejnojmenné hlavní město leží na písčitém poloostrově na sever od hlavní silnice z emirátu Sharjah do Ras al-Khaimah. Rozprostírá se kolem laguny Khor al-Baydah, která na západě tvoří společně s dalšími ostrůvky úzký poloostrov. Na rozdíl od ostatních arabských emirátů nemá Umm al-Qaiwain žádné mrakodrapy a moderní monumentální hotelové komplexy. Staré město se však pyšní sedmi starobylými pevnostmi, ruinami paláců a mešitami. Staré město najdete na severním výběžku Arabského zálivu, obklopené hlubokým zálivem, lagunami průzračného moře a písečnými ostrovy a zátokami. Právě na místě jedné staré pevnosti dnes stojí místní muzeum, jediné v emirátu Umm al-Qaiwain. Poblíž muzea se nachází místní hlavní třída King Faisal Road, kolem které je rozestavěno tržiště. Na severu města stojí vědecké centrum Marine Research Centre, ve kterém můžete shlédnout akvária s mořskými želvami, žraloky nebo mnoha druhy chráněných ryb.

Navštívit můžete také místní zábavní park Dreamland Aquapark, kde najdou vyžití především děti. Můžete si prohlédnout stavbu místních tradičních arabských lodí nazývaných „dhow“. Nebo si prostě jen běžte zarybařit, zaplachtit, projeďte se na koni, pronajměte si loď nebo si běžte zahrát tenis. Emirát Umm al-Qaiwain – to je záruka poklidné dovolené s pěkným koupáním a tradiční arabskou kulturou, kde si zaručeně odpočinete.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.