Už jste byli na Kanárských ostrovech?

Kanárské ostrovy je souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrovů v severním Atlantiku. Je to autonomní společenství Španělska. Dělí se na dvě provincie – Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. Hlavním městem jsou střídavě města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Název Kanárských ostrovů pochází z latinského slova „canis“ znamenající pes, protože legenda praví, že tyto ostrovy byly hlídány obrovskými psy.

Název:                        Kanárské ostrovy (Islas Canarias)

Hlavní město: Santa Cruz de Tenerife

Las Palmas de Gran Canaria

Rozloha:                    7 447 km2

Počet obyvatel:         2 025 951

Úřední jazyk:              španělština

 

Stejně jako ve Španělsku, i na Kanárských ostrovech jsou povoleny všechny druhy vyznání, ale mezi obyvateli jednoznačně převládá katolická víra. Úředním jazykem je španělština. Vzhledem k turistickému ruchu však většina obyvatel hovoří také anglicky nebo německy. K turistům jsou vždy vstřícní, přátelští a pohostinní.

Kanárské ostrovy jsou jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších turistických destinací. Ročně je navštíví až 11 milionů lidí. Důvodem je především to, že každý si tu najde to své. Pobřeží láká turisty nádhernými písečnými plážemi, průzračným čistým mořem, zátokami a útesy, krásnou nespoutanou přírodou plné zeleně. K vidění je také mnoho krásných historických památek a národních parků. Kanárské ostrovy jsou také ideálním místem pro milovníky sportu či horské turistiky. Jsou zde ideální podmínky k cyklistice, jízdě na koních, windsurfingu, paraglidingu, golfu i potápění.

Souostroví tvoří sedm hlavních ostrovů – Gran Canaria, La Palma, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, La Gomera, El Hierro. Jde o vrcholky velkého sopečného pohoří, které je ukryto pod hladinou oceánu. Každý z ostrovů je něčím výjimečný a láká turisty k prožití vskutku báječné dovolené.

Gran Canaria

Rozloha:                    1 560 km2

Hlavní město: Las Palmas de Gran Canaria

Je nejnavštěvovanějším ostrovem z celého souostroví. Důvodem je střet třech různých kontinentálních podobností. Písečné duny na jihu ostrova připomínají Afriku, hornaté vnitrozemí s typickými údolími a nádržemi Evropu a překrásné skalní kaňony zase Ameriku. Gran Canaria se může pyšnit dokonalými plážemi, historickými památkami i bohatým nočním životem.

La Palma

Rozloha:                    708 km2

Hlavní město: Santa Cruz de La Palma

Ostrov La Palma je díky příznivým klimatickým podmínkám nazýván „zelený ostrov“. Jde zároveň o ostrov s nejstrmějším terénem. Za vidění stojí určitě místní národní park Parque Nacional de La Caldera de Taburiente. Kromě toho je zde k vidění spoustu jeskyní, kráterů a sopek. Hlavní město Vás uchvátí svými malebnými uličkami a domky s dřevěnými balkony a verandami. Navštívit můžete muzea či místní chrám.

Fuerteventura

Rozloha:                    1 659 km2

Hlavní město: Puerto del Rosario

Fuerteventura je nejdelším ostrovem, je proslulý především nádhernými nekonečnými plážemi. Díky mělkému dnu je voda v moři průzračná a nabývá tak tyrkysových odstínů. Tento ostrov je poměrně málo obydlen, zato je zde velké množství koz, které místní lidé chovají. Za návštěvu stojí větrné mlýny Molino de Antigua a Betancuria, vodní park Baku Water Park, muzeum El Museo nebo vodní přístav Corralejo.

Lanzarote

Rozloha:                    845 km2

Hlavní město: Arrecife

Lanzarote neboli „měsíční ostrov“ je díky nedostatku srážek a vysokým teplotám poměrně vyprahlý. Na většině ostrova převládá vulkanická půda, na celém ostrově najdeme přes 300 sopek. Za návštěvu stojí určitě chráněný národní park Timanfaya. Na své si však přijdou i milovníci jízdy na koních, potápění nebo windsurfingu. Ke koupání slouží pláže bílé i tmavé, vždy s krásnou průzračnou vodou.

Tenerife

Rozloha:                    2 034 km2

Hlavní město: Santa Cruz de Tenerife

Tenerife je ostrov s různými klimatickými podmínkami. Jih je horký, dominují zde slunečné pláže. Sever je plný zeleně, velmi úrodný, dominují zde rozsáhlé lesy a obdělávané plochy. Za návštěvu určitě stojí národní park Las Canadas del Teide, na kterém jsou stále patrné stopy sopečných erupcí.

La Gomera

Rozloha:                    369 km2

Hlavní město: San Sebastián de La Gomera

Ostrov La Gomera je jedinečný svými impozantními roklemi a svahy, vulkanickými útesy a pevnostmi. Zdejší lidé jsou velmi vřelí a turistů si váží. Za návštěvu stojí národní park Garajonay.

El Hierro

Rozloha:                    268 km2

Hlavní město: Valverde

Je nejmenším ostrovem Kanárského souostroví. Má neuvěřitelné přírodní bohatství, a proto je na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho krajina nabízí turistům spoustu překrásných přírodních úkazů a míst k navštívení. Na své si zde přidou milovníci pěší turistiky, potápění i rybaření.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si užít víkend v Madridu Jak si užít víkend v Madridu
Andalusie Andalusie
Objevte krásy Madridu Objevte krásy Madridu
Zajímavá místa ve Španělsku Zajímavá místa ve Španělsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.