10 superpotravin pro štíhlou linii

Správné složení jídelníčku je velmi důležité v době, kdy máte zdravotní problémy nebo pokud chcete držet nějakou dietu. Bohatý jídelníček je správný i pro udržení těla v kondici. Pestrá strava, správná životospráva, základní hygiena a nějaký ten pohyb, to všechno je základ zdravého života. Rrozhodnete-li se ale nějak razantně změnit jídelníček právě kvůli udržení štíhlé linie, je podstatné, abyste věděli, které potraviny se konzumovat mohou, a které naopak se nedoporučují.

ZELENINA

Zelenina je základ, pokud si chcete udržovat štíhlou linii. Stačí mít doma malou zahrádku, na které vypěstujete rajčata, papriku nebo okurky a základ máte na dosah rukou. Čerstvá zelenina obsahuje totiž mnohem více vitamínů, než si dovedete představit. Zelenina neobsahuje žádné tuky, ale vodu. Pokud jste zvyklí večer u televize zakousnout nějaké ty pochoutky, sáhněte po rajčeti nebo jiné zelenině. Brzy poznáte sami na sobě, že zelenina je mnohem tělu prospěšnější, než přepálené brambůrky.

RYBY A MOŘSKÉ PLODY

Bohužel naše podmínky nedovolují, abychom měli čerstvé mořské plody. Bohužel nejsem přímořský stát, a tak za těmi pravými mořskými pochoutkami, právě vylovenými z moře, musíme cestovat. Restaurace, ale i supermarkety nabízí velké množství různých ryb a mořských plodů i u nás. Ryby jsou velmi důležitou složkou stravy. Jsou lehké, snadno stravitelné, pro udržení štíhlé linie jako dělané. Dokonce je dokázáno, že kdo pravidelně jí ryby, má lepší náladu.

LUŠTĚNINY

Pokud sledujete pravidelně jídelníčky, které byste měli dodržovat během diet, jistě jste si všimli, že luštěniny se pravidelně na takovýchto jídelníčcích vyskytují. Podporují totiž správné trávení, navozují pocit sytosti ještě dlouho poté, co byly snědeny. Navíc ještě obsahují malé množství tuků a kalorií. Výborně se hodí pro vegetariánskou stravu, jako náhražka masa.

RÝŽE

Je na tom velice podobně, jako luštěniny. Rýže nenavozuje pocit hladu, člověk má pocit, že je dlouho zasycen. Rýže je skvělá příloha ke spoustě jídel, a tak se dá jíst i vícekrát po sobě, aniž byste měli pocit, že jíte pořád stejné jídlo. A ještě rýže postupně uvolňuje energii, což je pro lidský organismus velmi posilňující.

KUŘECÍ A KRŮTÍ MASO

Bílé maso je velmi dobré během dietního stravování. Je lehké, málo tučné. Občas je sice dobré si dopřát hovězí steak nebo svíčkovou, ale s dietou to už nemá nic společného. Toto tmavé, tučné maso by mělo být součástí jídelníčku spíše výjimečně.

MLÉKO A MLÉČNÉ VÝROBKY

Na tyto produkty se nesmí nikdy zapomínat. Mléčné produkty jsou velmi bohaté na vápník, který je dobrý na kosti. Během dietního stravování se doporučuje konzumace sýru cottage, kefírové mléko nebo nízkotučné jogurty, ale také třeba roztíratelné lučiny. Mléko zasytí žaludek natolik, že nemáte potřebu konzumovat nic jiného.

PEČIVO

Pečivo je dobrou přílohou. Ale pozor na něj. Během dní, ve kterých se stravujete dietně, je nutná konzumace pouze celozrnného pečiva, které je pro tělo lépe stravitelné. Bílé pečivo se snažte omezit na minimum.

OVOCE

Ovoce je skvělá součást jídelníčku. Ale pozor, také není dobré jej konzumovat v kteroukoliv denní dobu. Například večer není dobré sahat po ovoci, protože obsahuje velké množství cukrů. Proto si dejte ovoce dopoledne, nebo maximálně na odpolední svačinku. Ale zase na druhou stranu je ovoce lepší variantou, než šlehačkový dort plný tuků. Ovocný salát z různých druhů ovoce je skvělou osvěžující variantou do horkých letních dnů.

ČAJE

V lékárnách a speciálních prodejnách se zdravou výživou se dá koupit velké množství různých čajů, které podporují hubnutí. Jedná se o bylinné nebo bílé čaje. Čaje navozují pocit sytosti a nenutí člověka jíst další věci.

VODA

Pitný režim je velmi podstatný. Absolutně se nedoporučují slazené vody, ale pouze čistá voda, možno jemně perlivá. Dostatečný přísun tekuti je důležitý pro všechny lidi. Nedostatek vody na sobě poznáte bolestí hlavy nebo ztrátou energie.

V kategorii: Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Objevte cvičení pilates Objevte cvičení pilates
Guarana a vliv na hubnutí Guarana a vliv na hubnutí
Hubnutí s Pu-erh čajem Hubnutí s Pu-erh čajem
Jak na zrychlení metabolismu Jak na zrychlení metabolismu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.