Účinky spiruliny

Trendem moderní doby se stal zdravý životní styl. Obchody se stále více plní potravinami, které mají blahodárné účinky na lidský organismus. Sport, zdravá strava a správná hygiena jsou základem pro získání dlouhého života bez vážných nemocí. Pod pojmem zdravá strava si nemusíte hned představit jen samou zeleninu a k tomu ještě se značkou BIO. Je ale důležité, aby strava byla pestrá a vyvážená. Aby obsahovala všechny potřebné živiny, vitamíny a jiné látky, pro tělo tak důležité. V lékárnách a dravé výživě Vám doporučí spousta přípravků, které se využívají jako doplňky stravy. Ty mohou pomoci jak od různých bolestí, tak uvolní trávení nebo pročistí celý organismus.

Spirulina patří mezi tyto doplňky stravy. Jedná se o druh mořské řasy, která se běžně prodává ve formě tabletek. Má velmi významné účinky pro lidský organismus. Srovnává se často se zeleninou. Je prokázáno, že gram spiruliny nahradí až kilo zeleniny. Samozřejmě to neznamená, že ode dneška přestanete jíst zeleninu. To v žádném případě. Tabletka může pouze doplnit chybějící složky.

Účinky spiruliny

Jedna malá tabletka obsahuje tolik zdraví prospěšných látek, že si to ani běžný člověk nedovede představit. Její velkou výhodou je, že se látky dostávají velmi rychle do krevního oběhu a tak mohou účinkovat téměř ihned. Jakmile si vezmete tabletku, mozek dostane informaci, že v těle je dostatek cukru i energie a vy tak máte pocit sytosti a nemusíte jíst. Na sladké nemáte ani pomyšlení. To se může hodit lidem, kteří si na sladkém dost potrpí a nevydrží bez něj ani chvilku. Můžete tak dost omezit přísun cukru do těla.

Rozhodně to neberte tak, že si dáte tabletku a pak nemusíte celý den jíst. To ne. Jedná se pouze o doplněk stravy, který má tyto výše popsané účinky. Dále je výborná pro udržování správné koncentrace látek v krvi. Tím se dá využít během diety. Je šetrná ale zároveň účinná. Při její konzumaci dochází i k detoxikaci organismu.

Alespoň občasná detoxikace organismu je nutná. Tělo se během ní zbaví různých nepotřebných látek a toxinů. To je důležité právě pro proces hubnutí. Očista organismu ale nemá spojení jen s hubnutí. Napomáhá upravovat trávicí problémy, bojuje proti únavě, oslabení těla. Spirulina je mořská řasa, která obsahuje přírodní zelené barvivo, neboli chlorofyl, který působí jako dezinfekce. Pročistí se tak opravdu celý organismus od krve, přes střeva a celý trávicí trakt.

Uleví se játrům, ledvinám. Odpadnou problémy se zácpou, nebo naopak s průjmy. Detoxikace je teda důležitá pro všechny části těla.

Obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek, jako jsou bílkoviny, železo, vitamín B12, betakarotén, ale také esenciální mastnou kyselinu GLA, která je velmi vzácná. A to rozhodně nejsme u konce s výčtem. Jediná tabletka obsahuje také vitamíny, minerály, stopové prvky a živiny.

Očista organismu není jedinou činností spiruliny. Napomáhá také zkvalitňovat pleť a pokožku, proto se s jejím obsahem můžete setkat v pleťových krémech nebo maskách. Bojuje proti akné, nevzhledným pupínkům, které trápí především mladší generaci. Po pravidelném užívání spiruliny se jejich počet výrazně omezí. Napomáhá růstu a posílení vlasů a nehtů. Odbourává stres a napětí, posilňuje imunitní systém. Dodává energii a zvyšuje výkon osob. V neposlední řadě umí zpomalit stárnutí, což je způsobeno tím, že zpomaluje stárnutí buněk.

V kategorii: Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G Moderní 5G pro velmi rychlý internet: Domácí meshový systém TP-Link Deco X50-5G
Cesta osobního i profesního růstu Cesta osobního i profesního růstu
Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy? Jak si doma připravit dokonalý šálek kávy?
Levná dovolená v Bulharsku Levná dovolená v Bulharsku

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.