Zajímavá místa ve Španělsku

Ve Španělsku je spoustu míst, která stojí za to navštívit. Ať už jde o nádherné přírodní krajiny nebo historické romantické stavby či muzea nebo výstavy umění.

COSTA BRAVA

Costa Brava je jedno z nejnavštěvovanějších letovisek Španělska. Rozkládá se od Francouzských hranic až po město Blanes. Tato oblast je často nazývána „Divoké pobřeží“. Turistům nabízí nejen možnost koupání v čistém moři, ale i mnoho historických památek. Je plná kostelíků, pevností románské či řecké kultury, ale také moderních architektonických památek z 19. a 20. století, z dob věhlasných umělců jako Pablo Picasso, Salvador Dalí či Antoni Gaudí.

Blanes

Město nabízí turistům krásné písečné pláže s kolonádami, skalnatá pobřeží a zátoky, ale i typický noční rušný život s mnoha obchůdky, historické památky a jiné zajímavosti. Oblast je ideální pro vyznavače potápění.

Lloret de Mar

Je největším městem Costa Bravy. Město je to velmi rušné, s bouřlivým nočním životem místních španělů, ale také velmi uznávané již zmiňovanými umělci. Turistům nabízí mnoho obchůdků, kaváren, diskoték, barů a kasin. Na své si zde přijdou i vyznavači sportovního vyžití či turistiky. Široké písečné pláže s pobřežními promenádami přímo lákají k procházkám.

Tossa de Mar

Je nejromantičtějším městem Costa Bravy. Toto středověké město dodnes zachovává pozůstatky hradu z 12. století. K návštěvě láká nepřeberné množství kavárniček v romantických kamenných uličkách s malými domky.

SAGRADA FAMILIA (CHRÁM SV. RODINY)

Tento velkolepý chrám navrhl slavný architekt Antoni Gaudí v r. 1884 a dodnes není dokončen. Stavba symbolizuje zrození Páně, je plná křesťanských a přírodních motivů. Nachází se v Barceloně. Celkové dokončení stavby se plánuje na rok 2026, ke 100. výročí smrti Antonia Gaudího.

MUSEU PICASSO (PICASSOVO MUZEUM)

Toto slavné muzeum představuje v pětatřiceti sálech uměleckou tvorbu světoznámého malíře a sochaře Pabla Picassa, ale i dalších významných španělských umělců. Nachází se v Malaze v ulici Montcada.

BARRI GÓTIC (GOTICKÁ ČTVRŤ)

Nachází se v Barceloně. Tato poměrně rušná prastará čtvrť je plná uliček a malých náměstí, obchůdků a gotických staveb ze 13. až 15. století. Typická je především svými antikvariáty se starými knihami a obchůdky s uměleckými výrobky. Krásné staré domy, kamenné paláce, prastaré kostely, kaple, nádvoří, klikaté uličky a pouliční hráči středověké hudby Vás vrátí do doby středověku.

Parc Güell (Güellův park) 

Güellův park se nachází v Barceloně, na kopci a poměrně daleko od centra. K vidění jsou zde mimo jiného kolonády se sloupy připomínající tvar kmenů stromu, hlavní vyhlídka s linií sedátek vykládaných keramickými mozaikami mnoha vzorů a barev, síň sta sloupů, viadukty, řecké divadlo. V centru parku se nachází Gaudího museum. Güellův park reprezentuje harmonii architektury a přírody.

Národní park Doňana

Nachází se na jihozápadě Španělska, v Andalusii. Jde o největší a nejznámější chráněnou přírodní oblast. Park zabírá plochu 543 km², z toho chráněná oblast zaujímá plochu 135 km². V parku najdeme především bažiny s různými druhy ptáků, a rostlin. V roce 1994 byl park zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

MONUMENT A COLÓM (SOCHA KRYŠTOFA KOLUMBA)

Tato 60 metrů vysoká socha byla postavena v 19. století na počest mořeplavce Kryštofa Kolumba, který vyplul v roce 1942 právě z Barcelonského přístavu objevit Ameriku.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si užít víkend v Madridu Jak si užít víkend v Madridu
Andalusie Andalusie
Objevte krásy Madridu Objevte krásy Madridu
Už jste byli na Kanárských ostrovech? Už jste byli na Kanárských ostrovech?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.