Jak si užít víkend v Madridu

Návštěvy Madridu vděčí za svou oblíbenost atmosféře města a jeho úžasným obyvatelům, více než působivým monumentům a památkám. I krátká zastávka v Madridu stačí, abyste si udělali obrázek o tomto nejživějším, nejpřátelštějším, nejlépe přístupném a v mnoha ohledech charakteristickém španělském městě. Zájezd do Madridu nabízí intenzivní a vysoce zábavný zážitek z tohoto hlavního města, z pozdní otevírací doby, spontánnosti a jedinečného charakteru. Několikadenní výlety do Madridu jsou velmi oblíbené mezi milovníky umění. Každý, kdo má alespoň letmý zájem o umění bude žasnout nad třemi madridskými uměleckými galeriemi: Muzeum Prado, Thyssenovo muzeum a Uměleckým centrem královny Sofie.

Při návštěvě Madridu se nádherně snoubí charakteristické kavárny, vinárny, tapas bary, pouliční kavárny a restaurace v jednolitém středu města a vybízejí k promíchání se s místními lidmi. Zcela odlišné čtvrti jsou těsně vedle sebe a snadno dosažitelné pěšky. V noci i ve dne se snadno vmísíte mezi veselé a vstřícné madriďany všech generací a původu. Vše podstatné z oblasti památek a zajímavých míst je koncentrováno v malém centru. Je docela dobře možné, že z návštěvy Madridu se vrátíte, aniž byste museli použít místní veřejnou dopravu.

Jasné slunečné podnebí a silná španělská kultura dodává víkendové návštěvě Madridu obzvláště svůdné vyhlídky. Kromě umění, dobrého jídla a nočního života, nabízí Madrid i skvělé nakupování, unikátní nedělní pouliční trh Rastro, excelentní specializované bary, živý jazz a flamenco, silnou djskou kulturu, vzkvétající gay scénu a pravidelné hudební, divadelní, filmové a taneční festivaly. Prodloužené víkendy nabízejí možnost navštívit úchvatná historická města okolo Madridu jako Toledo, Segovii a El Escorial.

Madrid nemůže soutěžit s Barcelonou v otázce památek nebo v kráse ale vyváží to atmosférou a charakterem. To nejlepší můžeme stihnout za jeden den: káva na rozkošném Plaza Mayor, procházka po Paseo del Prado, vycházka do Retiro parku, ochutnání tapas ve starém centru okolo Plaza Santa Ana nebo odpočinek v bohémských kavárnách a módních vinárnách v Madrid de los Austrias, nejstarší části města. Podívejte se na královský palác, botanické zahrady a jemné fasády Gran Via.

GALERIE

Umění je hlavní kulturní atrakcí Madridu. Museum Prado, Thyssenovo muzeum a Umělecké centrum královny Sofie jsou domovem jedněch z nejúžasnějších evropských sbírek. Rozlehlé Prado má mnoho slavných maleb Velasqueze, El Greca a Goyi a také neuvěřitelná díla Hieronima Bosche. Thyssenovo muzeum má daleko širší záběr, nabízejíce zajímavou směs, zatímco Centrum královny Sofie hostí přelomové současné sbírky. Všechny tři galerie jsou nedaleko od sebe, navzájem dosažitelné pěšky.

JÍDLO A PITÍ

Ohromné množství kaváren, barů a restaurací je umístěno v centru. Všechny klíčové oblasti jsou jen krátkou vzdálenost od sebe, prostě se projděte městem a najděte si své oblíbené místo. Úžasný mix míst se silnou atmosférou je v oblasti La Latina a Lavapies na jihu od Sol a Chueca a Malasana na severu. Vyzkoušejte Plaza Ana, Opera a Cava Baja. Určitě se vyplatí vyrazit na večeři později. Madriďané chodí na jídlo po třetí hodině odpoledne a po desáté večer. Vyplatí se objednat si denní menu – menu del día.

NAKUPOVÁNÍ

Nakupování v Madridu zůstává potěšením, s množstvím malých rodinných obchodů a krytých tržišť přímo v centru města. Mezi Plaza Mayor a Sol je spousta kuriozních obchůdků. Calle Fuencarral je plná módních obchodů s oblečením. Elegantnější obchody naleznete v Barrio Salamanca blízko Retiro parku. Pěší zóny severně od Sol nabízejí nejznámější jména. Velký nedělní trh v ulici Rastro nelze vynechat, je to zábavný způsob jak poznat charismatickou čtvrť La Latina naplněnou živými denními bary.

NOČNÍ ŽIVOT

Madridský noční život je zajímavý pro všechny věkové kategorie. Všechny hlavní třidy jsou doslova nacpané nepředstavitelnou směsí barů a klubů. Nejlepší je prostě se procházet a nechat se táhnout davem, než si předem vybrat jasný cíl. Pouze dlouho do noci otevřené kluby vybírají vstupné. Můžete navštívit tucet různých míst během jedné noci a zároveň ujít jen pár stovek metrů. Malé hudební bary nabízejí spoustu živé hudby. Pokud se vrátíte do hotelu před půlnocí, propásli jste podstatu Madridu.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Andalusie Andalusie
Objevte krásy Madridu Objevte krásy Madridu
Zajímavá místa ve Španělsku Zajímavá místa ve Španělsku
Už jste byli na Kanárských ostrovech? Už jste byli na Kanárských ostrovech?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.