Jak si užít víkend v Amsterdamu

Oblíbenost Amsterdamu je způsobena jeho prostou krásou a svůdným klidem tohoto pohostinného evropského města. Působivost spočívá v živé atmosféře a slavné síti malebných kanálů, které poskytují fascinující, elegantní a klidné pozadí pro galerie, muzea, parky, kavárny, obchody a elegantní domy na okraji kanálů. Amsterdam nabízí krásné vycházky, kuriózní tramvaje, výraznou kavárenskou kulturu a prvotřídní ubytování. Návštěva Amsterdamu je hostinou pro milovníky architektury a umění, s výbornými muzei věnovanými Van Goghovi a Rembrandtovi. I krátký víkendový výlet do Amsterdamu stačí k poznání esence tohoto krásného města.

Dlouholetá holandská historie tolerance a otevřenosti vytvořila živé a multikulturní město s jedinečnou atmosférou. Přetéká neobvyklými až neuvěřitelnými zážitky a málokterý návštěvník odolá prohlídce slavné červené čtvrti a legendárním „coffee shopům“. Eurovíkend v Amsterdamu více než uspokojí ty, kteří vyhledávají noční život, ať už tradiční kavárny a hospody, nebo moderní noční kluby a neobvyklé akce po zavírací době.

Během příjemně teplého léta si můžete užít radostné letní atmosféry se spoustou festivalů a koncertů bez vstupného. Návštěva Amsterdamu na jaře a na podzim zastihne město volnější od turistů na hlavních atrakcích. Působivé kanály, skvělá muzea a galerie, zajímavé nakupování, dostatek útulných kaváren, dobré restaurace, módní bary a rozvinutý noční život činí město přitažlivým i v zimě. Při víkendových zájezdech do Amsterdamu budete mít možnost podrobněji prozkoumat kanály a krásné staré domy mimo centrum, v mnoha ohledech nejmalebnější a autenticky holandskou část města. Bez ohledu na to kdy a jak do Amsterdamu budete cestovat, buďte si jisti, že okouzlí a potěší návštevníky v každém věku.

KANÁLY

Nejlepší způsob jak si prohlédnout Amsterdam je z jeho slavné sítě kanálů. Projížďky po kanálech jsou k dispozici v mnoha variantách. Můžete si pronajmout vlastní lodičku, odpočívat na projížďce s průvodcem, nebo se prostě svézt pravidelným vodním „autobusem“. Ty, které zajímá život na hausbótech jistě uspokojí návštěva Muzea hausbótů. Procházka mezi amsterdamskými kanály je vždy potěšením.

UMĚNÍ

V otázce umění může Amsterdam soutěžit s Madridem. Muzeum Van Gogha je výborné: největší sbírka děl Van Gogha na světě plus díla jeho současníku jako Gauguin a Toulouse Lautrec. Muzeum Rembrandtův dům je krásný dům ze 17. století, kde žil Rembrandt. Stedelijk muzeum moderního umění (Museumplein) má úchvatnou sbírku Chagalla, Moneta a Picassa. Museum skvěle prezentuje vývoj umění 20. století. Obrovské Rijskmuseum má kouzelnou sbírku Holandských mistrů a také krásné zahrady.

MUZEA

Amsterdamská muzea jsou jednou z hlavních atrakcí města. Většina je dosažitelná pěšky, má příjemné dvory a venkovní terasy. Dům Anny Frankové je budovou, kde se Anna Franková a 4 další členové její rodiny skrývali před nacisty během druhé světové války. Další zajímavá amsterdamská muzea jsou například Námořní muzeum a Historické muzeum. Pivní nadšenci ocení oblíbené exkurze Heinekenu. Exkurze Stoeltie Diamonds představí řezače diamantů při práci. Fanoušci bizarností zřejmě rádi navštíví Muzeum sexu, Muzeum hašiše a Muzeum mučení. Pokud jste v Amstedamu s dětmi, zamiřte do NEMO muzea, které nabízí více živých zážitků než ostatní amsterdamská muzea.

NAKUPOVÁNÍ

Výlet do Amsterdamu nabízí velmi uspokojivé nakupování, se spoustou neobvyklých krámků a pestrých trhů. Obzvláště dobře zde nakoupíte starožitnosti, umění, knihy, značkové oblečení, retro módu a klubové oblečení a doplňky. Určitě navštivte plovoucí květinový trh na Singelu – Bloemenmarkt. V sobotu je dobrý farmářský trh na Noordermakrt. Pěší zóna Leidsestraat je hlavní nákupní ulicí ve městě a jsou zde tucty kaváren s výhledem na kanál.

NOČNÍ ŽIVOT

Málo návštěvníků dokáže odolat slavné čtvrti červených luceren s legalizovanou prostitucí. Výsledná směs turistů a místních „obchodníků“ je až neuvěřitelná. Tato čtvrť má také zajímavou architekturu, neobvyklá náměstí a živý kosmopolitní mix obyvatel. Coffee shopy nebo také „brown cafes“ jsou rozšířeny po celém městě a pro návštěvníky nepřestávají být fascinující. Amsterdamský noční život je legendární. Najdete zde vše od staromódních kaváren a hospod po nejmódnější kluby a místa určená pro after party. Takže pokud vám noc nestačila, i následující ráno můžete pokračovat v zábavě.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.