Jak si užít víkend v Amsterdamu

Oblíbenost Amsterdamu je způsobena jeho prostou krásou a svůdným klidem tohoto pohostinného evropského města. Působivost spočívá v živé atmosféře a slavné síti malebných kanálů, které poskytují fascinující, elegantní a klidné pozadí pro galerie, muzea, parky, kavárny, obchody a elegantní domy na okraji kanálů. Amsterdam nabízí krásné vycházky, kuriózní tramvaje, výraznou kavárenskou kulturu a prvotřídní ubytování. Návštěva Amsterdamu je hostinou pro milovníky architektury a umění, s výbornými muzei věnovanými Van Goghovi a Rembrandtovi. I krátký víkendový výlet do Amsterdamu stačí k poznání esence tohoto krásného města.

Dlouholetá holandská historie tolerance a otevřenosti vytvořila živé a multikulturní město s jedinečnou atmosférou. Přetéká neobvyklými až neuvěřitelnými zážitky a málokterý návštěvník odolá prohlídce slavné červené čtvrti a legendárním „coffee shopům“. Eurovíkend v Amsterdamu více než uspokojí ty, kteří vyhledávají noční život, ať už tradiční kavárny a hospody, nebo moderní noční kluby a neobvyklé akce po zavírací době.

Během příjemně teplého léta si můžete užít radostné letní atmosféry se spoustou festivalů a koncertů bez vstupného. Návštěva Amsterdamu na jaře a na podzim zastihne město volnější od turistů na hlavních atrakcích. Působivé kanály, skvělá muzea a galerie, zajímavé nakupování, dostatek útulných kaváren, dobré restaurace, módní bary a rozvinutý noční život činí město přitažlivým i v zimě. Při víkendových zájezdech do Amsterdamu budete mít možnost podrobněji prozkoumat kanály a krásné staré domy mimo centrum, v mnoha ohledech nejmalebnější a autenticky holandskou část města. Bez ohledu na to kdy a jak do Amsterdamu budete cestovat, buďte si jisti, že okouzlí a potěší návštevníky v každém věku.

KANÁLY

Nejlepší způsob jak si prohlédnout Amsterdam je z jeho slavné sítě kanálů. Projížďky po kanálech jsou k dispozici v mnoha variantách. Můžete si pronajmout vlastní lodičku, odpočívat na projížďce s průvodcem, nebo se prostě svézt pravidelným vodním „autobusem“. Ty, které zajímá život na hausbótech jistě uspokojí návštěva Muzea hausbótů. Procházka mezi amsterdamskými kanály je vždy potěšením.

UMĚNÍ

V otázce umění může Amsterdam soutěžit s Madridem. Muzeum Van Gogha je výborné: největší sbírka děl Van Gogha na světě plus díla jeho současníku jako Gauguin a Toulouse Lautrec. Muzeum Rembrandtův dům je krásný dům ze 17. století, kde žil Rembrandt. Stedelijk muzeum moderního umění (Museumplein) má úchvatnou sbírku Chagalla, Moneta a Picassa. Museum skvěle prezentuje vývoj umění 20. století. Obrovské Rijskmuseum má kouzelnou sbírku Holandských mistrů a také krásné zahrady.

MUZEA

Amsterdamská muzea jsou jednou z hlavních atrakcí města. Většina je dosažitelná pěšky, má příjemné dvory a venkovní terasy. Dům Anny Frankové je budovou, kde se Anna Franková a 4 další členové její rodiny skrývali před nacisty během druhé světové války. Další zajímavá amsterdamská muzea jsou například Námořní muzeum a Historické muzeum. Pivní nadšenci ocení oblíbené exkurze Heinekenu. Exkurze Stoeltie Diamonds představí řezače diamantů při práci. Fanoušci bizarností zřejmě rádi navštíví Muzeum sexu, Muzeum hašiše a Muzeum mučení. Pokud jste v Amstedamu s dětmi, zamiřte do NEMO muzea, které nabízí více živých zážitků než ostatní amsterdamská muzea.

NAKUPOVÁNÍ

Výlet do Amsterdamu nabízí velmi uspokojivé nakupování, se spoustou neobvyklých krámků a pestrých trhů. Obzvláště dobře zde nakoupíte starožitnosti, umění, knihy, značkové oblečení, retro módu a klubové oblečení a doplňky. Určitě navštivte plovoucí květinový trh na Singelu – Bloemenmarkt. V sobotu je dobrý farmářský trh na Noordermakrt. Pěší zóna Leidsestraat je hlavní nákupní ulicí ve městě a jsou zde tucty kaváren s výhledem na kanál.

NOČNÍ ŽIVOT

Málo návštěvníků dokáže odolat slavné čtvrti červených luceren s legalizovanou prostitucí. Výsledná směs turistů a místních „obchodníků“ je až neuvěřitelná. Tato čtvrť má také zajímavou architekturu, neobvyklá náměstí a živý kosmopolitní mix obyvatel. Coffee shopy nebo také „brown cafes“ jsou rozšířeny po celém městě a pro návštěvníky nepřestávají být fascinující. Amsterdamský noční život je legendární. Najdete zde vše od staromódních kaváren a hospod po nejmódnější kluby a místa určená pro after party. Takže pokud vám noc nestačila, i následující ráno můžete pokračovat v zábavě.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.