Jak čistit a pečovat o obrazovku LED

Pořídíte-li si ať už plazmovou, či LCD televizi, jistě budete chtít, aby vám vydržela co nejdéle. Ačkoli ceny obou typů televizních přístrojů šly rapidně dolů, pořád se nejedná o tak levnou záležitost, že bychom si mohli dovolit jen tak si náš televizor nechat poničit. Proto je důležité o něj správně pečovat. V popředí pak stojí péče o obrazovku.

Co se týče péče o obrazovku, důležité je si pořídit kvalitní přípravky. Ačkoli se vám může zdát, že se dnes dělá ze všeho zbytečná věda, není tomu tak. Uklízení všeho druhu se bere mnohem vážněji a samozřejmostí se v domácnostech stávají speciální čistící přípravky pro různé povrchy zároveň i speciální utěrky, houbičky a hadry. Ty tam jsou doby, kdy ženám (i mužům) stačil k úklidu jeden univerzální kyblík a jako hadr posloužily třeba staré tepláky. Dnešními kritérii pro úklid je efektivnost a časová nenáročnost (a pokud možno i žádná dřina).

Chcete-li tedy správně čistit svou obrazovku, je nutno si pořídit kvalitní přípravky. Zadáme-li do internetového vyhledavače heslo péče o obrazovku, objeví se nám, jaké jsou možnosti a co která firma nabízí. Nejčastěji to bude nějaká čistící kapalina odstraňující šetrně prach a nečistoty, přičemž důležité také je, aby nezanechávala šmouhy. Nejlépe je ji nanášet na houbičku, která bývá součástí zakupované čistící sady. Skříň televizoru je pak nejlépe otřít nějakou utěrkou mikrovlákna. Velkým kladem mikrovlákna je jeho úžasná schopnost pohlcovat nečistoty včetně prachu. Pro snadné odstranění prachu z různých záhybů můžete použít speciální kartáčky.

Určitě byste neměli své plazmové či LCD televizory čistit amatérsky, tak říkajíc podomácku. Nemuselo by se vám to vyplatit. Investice do speciální čistící sady rozhodně neznamená vyhozené peníze. Dnes už si je naštěstí většina lidí vědoma toho, že různé materiály potřebují jiný přístup k úklidu, údržbě a rádi si jednak dají poradit, jednak rádi investují do kvalitních čistících prostředků. Cena za ně není nikdy tak vysoká, aby si je běžný člověk nemohl dovolit. Pravdou ale zůstává, že nejlepším čistícím a zároveň nepřekonatelným prostředkem je prevence. Takže nesahejte na obrazovku a nad těmi nejmenšími dohlídněte. A pokud už bude nutné se pustit do čištění, dodržte nejdůležitější pravidlo, a to že vypnete televizor.

Péče nejen o obrazovku, ale i celý televizor by se měla stát samozřejmostí. Důležitá je i pravidelnost. Pravidelné odstraňování nečistot a stírání prachu by mělo patřit k běžnému rituálu.

V kategorii: Domácnost, Jak na to Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Plazma versus LCD Plazma versus LCD
LED televize LED televize
CRT televize CRT televize
Jak vybrat televizi Jak vybrat televizi

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.