LED televize

LED televize je vlastně typem LCD televizoru. S pojmem LED televizor přišla na trh firma Samsung a označuje tak své LCD televizory s LED podsvícením, jež neuvolňuje do prostoru rtuť a zároveň umožňuje dosažení velkých kontrastů. Můžete si tedy vychutnat ty nejjemnější odstíny všech barev a rozplývat se nad dokonalým obrazem. První LED televizor se však dostal na trh v roce 2004 a přišla s ním úplně jiná firma. Toto označení není úplně přesné, neodpovídá přesně použité technologii. Pravé LED televizory mají obrovské obrazovky a používají se např. pro reklamní účely či sportovní přenosy.

Toho, v čem se liší LED televizory od LCD přístrojů, není mnoho. Jednak je to schopnost plně zobrazovat černou barvu. Touto schopností, nebo spíše neschopností zaostávaly LCD televizory za těmi plazmovými. Plusem LED přístroje je již zmíněný kvalitní jasný obraz. Plusem pro úsporu vašich financí je i nižší spotřeba energie. Vedle energetické úspory je kladem těchto televizorů i jejich větší životnost oproti plazmovým a klasickým LCD televizorům.

LED televizory neslouží jen ke sledování televizních pořadů nebo filmů. Ty nejnovější televize poskytují svým uživatelům takové funkce, o kterých pamětníci černobílých televizorů z bývalého SSSR ani nesnili, např. přednahraný obsah (v televizi jsou uloženy např. hry, kuchařské recepty, návody na cvičení atd.), technologie umožňující plně využívat funkce internetu, obsahuje větší množství HDMI portů, sloužící k připojení kompatibilních digitálních zařízení.

LCD televizory jsou založeny na technologii tekutých krystalů a setkáte se s nimi např. i u monitorů počítačů, ale jsou třeba i součástí digitálních hodinek nebo kalkulaček. Jejich hlavní přednost vedle zprostředkování kvalitního obrazu spočívá v rozměrech. LCD televizory jsou totiž velmi tenké, a proto např. oproti CRT televizorům vám uspoří místo v pokoji. Lze je třeba pověsit na zeď nebo postavit těsněji ke zdi. Jejich předností je také pestrá nabídka televizorů různých úhlopříček, takže si vyberete přesně to, co se vám do vašeho bytu či domu hodí.

LCD televizory díky svým rozměrům vynikají i pěknými designy. Kromě oblíbené černé barvy přináší i stříbrnou, ale výjimkou nejsou ani netradiční barvy a celkové vyznění. Setkat se tak můžete i s červeným nebo zeleným odstínem či si vybrat třeba úplně nějaký netradiční model, třeba v podobě fotbalového míče.

V kategorii: Domácnost Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak čistit a pečovat o obrazovku LED Jak čistit a pečovat o obrazovku LED
Plazma versus LCD Plazma versus LCD
CRT televize CRT televize
Jak vybrat televizi Jak vybrat televizi

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.