Plazmové televize

Ačkoli se velkými konkurenty televizí staly počítače, stále trávíme sledováním televizních pořadů velké množství času. Televizor od dob, kdy byl vynalezen, ušel obrovskou cestu a dnešní typy jsou od těch původních téměř k nepoznání. Jednou z nejdůležitějších částí televize je obrazovka. Podle typu obrazovky rozlišujeme tzv. CRT televize, LCD a plazmové televize.

Hovoříme-li o plazmové televizi, je na místě položit si otázku, co je to vlastně plazma. Plazma je vlastně ionizovaný plyn a je vodivá. Vedle televizních obrazovek se s ní setkáme např. ještě v zářivkách. Vyskytuje se však i v přírodě a vůbec ve vesmíru. Mnozí tvrdí, že se jedná vedle kapaliny, plynu a pevné látky o další, tj. čtvrté skupenství hmoty.

Plasmové televize vedle LCD televizí zaznamenaly v poslední době obrovský nárůst prodeje. Je to dáno i hromadnou digitalizací České republiky, tj. přechodem od analogového vysílání k digitálnímu. Pestrá nabídka úhlopříček, jež uspokojí i toho nejnáročnějšího televizního fanatika, a kvalita přístrojů od renomovaných výrobců umožňují každému si vybrat.

Někteří tvrdí, že u plazmových televizí je jedno, z jaké blízky či dálky je budeme sledovat a neovlivní to ani kvalitu obrazu. Plazmovou televizi s velkou úhlopříčkou si tak prý můžete pořídit i do malého bytu. Jinde se zase dočtete, že tomu tak není a že je nutné si velikost úhlopříčky vynásobit čtyřmi, abyste věděli, jak daleko od svého televizoru musíte sedět.

Uživatelé plazmových televizorů si chválí barevné rozlišení, které působí mnohem živěji než u klasických obrazovek. Lepší zobrazení barevnosti je činí poutavější i než LCD televize. Všechny nové spotřebiče jsou navíc mnohem méně energeticky náročné, takže se rozhodně vyplatí vyměnit starou televizi za novou.

U plazmových televizorů si dejte pozor na tzv. vypálení obrazu, které je způsobené např. stálým zobrazením označení televizního kanálu, který sledujete. Proto je výhodné, pořídit si takový přístroj, který je již vybaven ochrannými technologiemi.

Pěknou a kvalitní plazmovou televizi s dostatečně velkou úhlopříčkou pro vaši spokojenost není dnes nijak složité sehnat. Jednak si ji můžete zakoupit v příslušném obchodě s elektronikou, jednak pomůže internet. Vybírat můžete z několika na trhu dobře zavedených značek. Lidé většinou nakupují všechnu elektroniku do bytu od téže značky. Nemusí to být však pravidlem.

V kategorii: Domácnost Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak čistit a pečovat o obrazovku LED Jak čistit a pečovat o obrazovku LED
Plazma versus LCD Plazma versus LCD
LED televize LED televize
CRT televize CRT televize

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.