Jak vybrat televizi

Televizi musíte vždy vybírat podle toho, jaké osobní požadavky na tento přístroj máte. Jsou tací, kteří žádnou radu nepotřebují, v elektronice se výborně vyznají, jiní potřebují odbornou pomoc. Nejlépe je se obrátit přímo na některého pracovníka z některé prodejny s elektrem. Ale i tak se vyplatí něco si o dané problematice zjistit. Už jenom pro to, že budete alespoň trochu vědět, co hledáte, popř. na co se máte zeptat.

Určitě jedna z prvních věcí, které budete řešit, je úhlopříčka obrazovky. Oproti minulosti dnes už většinou nemusíte řešit zdravotní hledisko této problematiky, neboť neplatí, že by LCD nebo plazmové televize s větší úhlopříčkou nějak poškozovaly zdraví, a dopřát si je můžete i v malém bytě. Nicméně se doporučuje sledovat televizi ze vzdálenosti cca dvou metrů. Zdravotními hledisky se tedy řídit nemusíte. Musíte se však rozmyslet, kam televizi doma umístíte a jaká velikost obrazovky by vám vyhovovala. Možná, že kritérium výběru bude i cena, která s větší úhlopříčkou roste.

S velikostí úhlopříčky souvisí i váha televize. Nezáleží na tom, zda máme malý nebo velký pokoj, do které chceme televizi umístit, ale na tom, zda v případě nutnosti jsme s ní schopni manipulovat, a to se především týká něžnějšího pohlaví, jež tak dbá na domácím pořádku. Ne vždy je ovšem nablízku příslušník mužského rodu. Naštěstí se tento problém s rychlým vývojem technologií přesouvá na vedlejší kolej.

Důležitou roli hraje i rozlišení obrazovky. Zde se můžete setkat s pro někoho nesrozumitelnou zkratkou HD, což znamená high definition, neboli vysoké rozlišení. V technických parametrech u vámi vybrané televize se pak můžete setkat s pojmem malé HD (rozlišení 720 řádků) nebo Full HD, neboli plné rozlišení (rozlišení 1080 řádků). Zda si vyberete malé či plné rozlišení, záleží jen na vás. Obecně platí, že Full HD zajišťuje obraz té nejvyšší kvality.

Zajímat by vás měl také tuner. Je důležité, aby vaše televize měla nejen vstup pro příjem analogového vysílání, ale také digitálního (DVB-T). Oceníte však i USB vstup, který umožní vaší televizi další využití, třeba pro přetahování fotek z fotoaparátu.

V neposlední řadě budete volit značku výrobku. Někteří mají své oblíbené značky a od nich si pořizují téměř všechnu elektroniku, již doma mají. Jiní si nechají poradit, která značka nabízí daný výrobek v té nejvyšší kvalitě. A jsou i tací, kteří se řídí pouze cenou.

V kategorii: Domácnost, Jak na to Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak čistit a pečovat o obrazovku LED Jak čistit a pečovat o obrazovku LED
Plazma versus LCD Plazma versus LCD
LED televize LED televize
CRT televize CRT televize

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.