Hotely ve Spojených arabských emirátech

Dovolená ve Spojených arabských emirátech patří mezi ty nejluxusnější dovolené na celém světě. Najdete zde kombinaci arabské orientální atmosféry a nejmodernější architektury s mnoha luxusními mrakodrapy a hotely. Turisty zcela jistě ve Spojených arabských emirátech překvapí nádherné pláže s křišťálově čistým mořem stejně jako špičkové hotelové služby.

Místní hotely nabízí opravdu vysoký luxus a komfort služeb. Vzájemně se předhání ve zlepšování služeb a uspokojení klientů. Většina hotelů se pyšní čtyř až pětihvězdičkovým oceněním. Tříhvězdičkových zde je poměrně málo a nižší kategorie už ani ve Spojených arabských emirátech nenajdete. Kuriozitou je nejslavnější, neluxusnější a nejdražší hotel ve Spojených arabských emirátech –  Burj al-Arab, který je oceněn sedmi hvězdami, ačkoli oficiální ocenění dosahuje maximálního počtu pěti hvězd. Komfortní hotely bývají vybaveny klimatizací, bazény, soukromými plážemi, bary, golfovými hřišti, kvalitními restauracemi i půjčovnami sportovního náčiní. Běžné je dnes využití stravování ve formě all inclusive, ale můžete si vybrat také pobyt s polopenzí, zcela bez stravy nebo pouze ve formě snídaní.

Burj al-Arab

Tento nejluxusnější a nejdražší hotel ve tvaru lodi se nachází v Dubaji. Jak už bylo řečeno, je oceněn jako jediný hotel na světě sedmi hvězdami. Jeho výška dosahuje 321 metrů. Jde zatím o nejvyšší hotel světa. Je vybudován na umělém osrůvku přibližně 280 metrů od pobřeží, se kterým je spojen jen jedním úzkým mostem.

Protože jde o nejluxusnější hotel světa, odpovídá tomu i příjezd k hotelu. Klienti si mohou vybrat, zda chtějí přijet luxusním vozem Rolls-Royce, přiletět vrtulníkem nebo připlout po moři na lodi. Vesměs celý hotel je pokryt pravým zlatem, zábradlím a sloupovím počínaje a koupelnovými kohoutky a květináči konče. Ač se to může zdát na pohled kýčovité, hotel tak rozhodně nepůsobí, zlatavé provedení je velmi vkusné.

Z oken hotelových pokojů se klientům skýtá krásný výhled na moře, pláže a okolí, především na nejluxusnější čtvrť Dubaje Jumeirah. Pokoje jsou provedeny ve dvou patrech. V přízemí je umístěna jídelna, bar a pracovna se vším příslušenstvím a v patře najdete ložnici a luxusní koupelnu s velkou vířivou vanou.

Uvnitř hotelu Burj al-Arab se můžete pokochat pohledem na místní velké akvárium s vodními živočichy. Na každém patře jsou hostům k dispozici bazény, restaurace i recepce. Vrcholem luxusu jsou dvě královská apartmá s rozlohou 780 m2.

Jumeirah Beach

Pětihvězdičkový hotel Jumeirah Beach ve tvaru mořské vlny se nachází taktéž v Dubaji, nedaleko hotelu Burj al-Arab a dá se říci, že mu směle konkuruje. Vstup do hotelu je umožněn otočnými dveřmi, ve kterých je zabudováno velké terárium s rostlinami. Hned za dveřmi se nad hlavami nachází několik osvětlených poschodí tvarovaných do obrovské vlny. Nechybí zde mramorová nablýskaná podlaha, černé mramorové jezírko lemované zelení ani živá hudba s klavírním doprovodem, která dotváří romantickou atmosféru.

Před hotelem jsou zaparkovány luxusní vozy, které slouží hostům hotelu jako taxi. Do hotelu Jumeirah Beach však mohou zavítat také neubytovaní hosté, kteří si chtějí v prostředí tohoto krásného hotelu třeba jen vypít kávu nebo čaj. Ty jsou zde podávány na stříbrných podnosech.

Mina A´Salam at Madinat Jumeirah

Tento hotel vás nadchne svou typickou arabskou atmosférou. Ve všech jeho prostorách budete cítit vůni exotických dřevin, růží a kadidla, což podporuje romantickou atmosféru hotelu. Na každém kroku vás bude také provázet vůně santalového dřeva, kterým je celý hotel obložen. Areálem hotelu protékají vodní kanály s azurovou vodou, které dohromady tvoří 3,7 km. Můžete se po nich plavit na hotelových korábech a kochat se přitom výhledem na romantická pobřeží Perského zálivu.

V atriu hotelu je vystaven mramorový bazén s vodou pokrytou bílými a rudými okvětními lístky růží. Na hotelové terase se vám naskytne výhled na mořská pobřeží a průzračně čisté moře, bílý písek a hotelové laguny. Spatřit můžete také sousední hotel Burj al-Arab.

Hotel Mina A´Salam at Madinat Jumeirah je výjimečný svým vlastním městečkem, tvořeným uličkami, kilometry dlouhými chodbami, restauracemi a kavárnami. V každé z nich si můžete vychutnat nápoje, které jsou servírovány na ručně vyšívaných prostíráních. Navštívit můžete také hotelové divadlo.

Atlantis

Hotel Atlantis se nachází v Dubaji ve vodách Perského zálivu na největším uměle vybudovaném ostrově The Palm Jumeirah. Jeho architektura sklízí obdiv proslulých architektů z celého světa. Kromě přepychového vybavení a restaurací ze 17 různých zemí stojí za zmínku také uměle vytvořený bazén, ve kterém žijí ve třech dlouhých lagunách delfíni z Atlantického oceánu.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.