Emirát Ajman

Ajman je nejmenší ze sedmi arabských emirátů. Leží na západním pobřeží Arabského zálivu, přibližně 10 km severně od Sharjah a 20 km od Dubaje. Sousedí s emirátem Sharjah a s Umm al-Kuvajn. Jeho rozloha činí 260 km2. Žije zde přibližně 360 000 obyvatel. K Spojeným arabským emirátům patří Ajman od roku 1971.

V minulosti byl zdrojem obživy pro místní lidi především rybolov a obchodování. Dnes je Ajman díky bezcelní zóně na třetím místě v počtu průmyslových firem sídlících na jeho území. Většina z nich se věnuje textilnímu průmyslu.  Může za to především fakt, že Ajman je vzdálený pouze 20 km od hlavního centra obchodu – Dubaje. Z původního poklidného rybářského městečka se tak stává moderní průmyslové město, které se snaží dohnat vyspělou Dubaj a Abu Dhabí. Místní lidé si tak musí zvykat na modernizaci Ajmanu a pozvolnou změnu vzhledu města. Ajman se snaží získat co nejvíce zahraničních investorů a firem, které by s modernizací emirátu pomohly. Nové mrakodrapy by měly vyrůst v oblasti mimo stávající město – v tzv. Novém Ajmanu. Předpokládá se výstavba několika nákupních center, hotelů a turistických vil.

95% obyvatel emirátu Ajman žije ve stejnojmenném hlavním městě. Nicméně stále ještě najdete v Ajmanu místa, která si zachovávají svůj poklidný ráz. Ajman je turisty vyhledáván především kvůli krásným dlouhým plážím s bílým pískem. Místní pobřeží je 36 km dlouhé a navazuje na pláže emirátu Sharjah. Voda je v Ajmanu opravdu čistá. Ajman se – ostatně jako celé Spojené arabské emiráty – pyšní špičkovou kvalitou poskytovaných služeb a luxusními hotely. Celoroční koupání na březích Indického oceánu, moderní architektura, exotika s vůní orientu, místní kulturní tradice a stopy historie, umělé ostrovy ve tvaru palem, mrakodrapy, luxusní hotely se špičkovými službami, nezapomenutelné výlety do pouště, křišťálově modré moře, pláže s bílým pískem, luxusní obchody s oděvy a šperky, místní exotická kuchyně – to vše dělá z Ajmanu rok od roku oblíbenější turistickou destinaci, do které se lidé rádi vrací.

Co se týče historických památek, můžete navštívit například starou pevnost na náměstí Central Square. Ta byla postavena v roce 1775 za účelem zřízení sídla pro ajmanského panovníka. Od roku 1981 slouží tato pevnost jako muzeum. V jižní části města se nachází čtvrť Karama, která turistům nabízí nejširší možnost občerstvení, restaurací, kaváren a čajoven. Zajímavou kuriozitou je také fakt, že Ajman je jediným arabským emirátem, ve kterém najdete specializované obchody na koupi alkoholu. Říká se jim „liquor shopy“. Ve Spojených arabských emirátech jinak pro muslimy platí zákaz konzumace alkoholu, ale také například vepřového masa.

V kategorii: Cestování Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Chorvatsko pro milovníky kultury a památek Chorvatsko pro milovníky kultury a památek
Přírodní krásy Chorvatska Přírodní krásy Chorvatska
Praktické informace o Maledivách Praktické informace o Maledivách
Nakupování a suvenýry z Malediv Nakupování a suvenýry z Malediv

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.