Bezbolestná liposukce

Pod slovem liposukce si nejspíš představíte zákrok, u kterého vám plastický chirurg odsává z požadovaných partií přebytečný tuk. Z nemocnice pak odcházíte štíhlejší. Stále víc klientek ale v současné době začalo objevovat kouzlo neinvazivní liposukce. S její pomocí se problémové partie zbavují přebytečného tuku bez sebemenšího narušení kůže. Princip je naprosto jiný, než u chirurgického zákroku, kromě toho nemusí neinvazivní liposukci provádět diplomovaný lékař. 

V čem spočívá kouzlo bezbolestné liposukce

Neinvazivní liposukce probíhá za pomoci radiofrekvenčního přístroje, který působí, aniž by musel pronikat přímo do těla. Díky tomu vše probíhá naprosto bezbolestně, a zatímco při běžné liposukci jste pacientem v nemocnici, neinvazivní liposukce se dá přirovnat k lázeňské proceduře.

Negativa bezbolestné liposukce

Říkáte si, jak je možné, že ještě nevymizela invazivní liposukce? Je to tím, že bezbolestná liposukce má kromě výhod i své nevýhody. Spoustě klientek vadí, že výsledek není na rozdíl od chirurgického řešení vidět okamžitě. Procedura se musí v daných intervalech opakovat, a první výsledky začnou dostavovat až po několika týdnech pravidelného docházení na neinvazivní liposukci.

Jak probíhá bezbolestná liposukce

Radiofrekvenční liposukce

Nejprve se zvolená problémová partie potře speciálním vodivým gelem. Díky němu bude pokožka po celou dobu dobře hydratovaná. Poté přistoupí terapeut k samotné proceduře. Přibližně půl hodiny přejíždí po partii radiofrekvenčním přístrojem, který zahřívá kůži na 40-42 °C a působí na podkoží. Kromě překrásně vyhlazené pokožky tento proces nastartuje lymfatický systém, a všechny nahromaděné škodliviny se začínají přes játra dostávat ven z těla. Tělo se škodlivých látek zbavuje asi šest až sedm týdnů. Aby se vše vyplavilo, jak má, musí osoba pečlivě dodržovat pitný režim. Ideální je neperlivá voda a bylinkové čaje. Káva, alkohol a slazené nápoje se do pitného režimu nedají počítat.

Liposukce infračerveným světlem

Kromě radiofrekvenčních přístrojů se při bezbolestné liposukci používají i přístroje, které bojují proti tukovým buňkám za pomoci infračervených paprsků. Tyto paprsky rozšiřují cévy, tělo se začne prokrvovat a tkáň se okysličuje. Okysličená krev začne pronikat do nánosů tuku a přes lymfatický systém ho odvádí společně s nahromaděnými škodlivinami pryč z těla. Funkci lymfatického systému podporuje terapeut masáží.

Masáže se u bezbolestné liposukce provádějí celkem běžně. Kromě samotného terapeuta ji mohou provádět přístroje, které problematické partie zároveň zpevňují. Setkat se můžete i se speciálními cvičebními stroji, které za pomoci podtlaku mnohonásobně zvyšují účinek cvičení.

Po zákroku

Když přijdete po proceduře domů a začnete se převlékat, mohou vás vyděsit červené fleky na místě ošetření. Nebojte se, jedná se o zcela běžnou záležitost, které se zbavíte ani ne za jeden den. Proto nepanikařte a nevolejte vyděšeně terapeutovi do salonu.

Velkou výhodou neinvazivní liposukce je fakt, že i když začnete zase nabírat ztracená kila, začne se vám tuk na rozdíl od běžné liposukce ukládat i v ošetřené partii. Chirurgická liposukce totiž tukové buňky úplně odstraní, což při přibírání vypadá nepřirozeně, zatímco neinvazivní liposukce. Z buněk pouze dostane přebytečný tuk.

V kategorii: Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Finanční stránka nemocenské Finanční stránka nemocenské
Nejrozšířenější omyly o liposukci Nejrozšířenější omyly o liposukci
Druhy neinvazivní liposukce Druhy neinvazivní liposukce

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.