Peeling – kompletní průvodce

Dokonalým vzhledem jsou posedlé téměř všechny ženy. Ať už se jedná o vlasy, nehty, postavu nebo pleť. A právě svěží a zdravá pokožka je velmi důležitá, protože je vidět na první pohled a dodává sebevědomí. Správná péče je potřebná. Nejedná se jen o mytí vodou a mýdlem, ale také volba správného krému, mléka, použití peelingu, ale třeba i dekorativní kosmetiky.

Co je to peeling?

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o nějakou drastickou metodu, která dokonce snad i bolí. Omyl. Peeling je velmi šetrná, dokonce i příjemná metoda, jak se zbavit odumřelých částí pokožky, nejen z obličeje, ale i celého těla. Buňky kůže mají taky svou životnost, a tak je nutné ty nepotřené a staré odstranit, aby mladé nové měly možnost správně fungovat. Odumřelé částečky časem odpadají samy. Tvoří se z nich prach a potom jsou plné koupelny nánosů prachu.

Odumřelé části pokožky jsou nežádoucí a tak není nutné, aby na těle pořád byly. Peeling je dobré provádět pravidelně, alespoň jednou týdně. Peeling je možné provádět obličeje, ale i celého těla.

Čeho všeho dosáhnu díky peelingu?

Peeling zbaví tělo odumřelých částeček, tím zbude pouze nová pokožka, která je jemnější a hebčí i na pohled. Po tomto stavu samozřejmě touží všechny ženy, které bojují o dokonalost. Pokožka se stane příjemná na dotek a ženy mají tendenci se více dotýkat sebe samy. Pokud se ještě použije vhodný krém nebo mléko výsledek je dokonalý.

Jak často se může peeling provádět?

Maximálně jednou týdně. V žádném případě se to nesmí přehánět, protože by se opotřebovávala i nová kůže, což by nebylo dobře a mělo by to opačný efekt. Hebkosti dosáhnete při frekvenci jednou týdně.

Druhy peelingu

Neexistuje jen jeden druh peelingu. Je to dáno tím, na jakou část těla je peeling aplikován. Stejně tak, jak je jiný druh kůže například na obličeji, na chodidlech nebo na dlaních, tak i jiné druhy peelingů zde budou použity.

Tělový peeling

Tělový peeling je zřejmě ten nejpoužívanější. Jedná se o peeling pokožky celého těla, kromě chodidel a obličeje, těmto částem se věnuje jiný druh peelingu. Pro nohy by byl tělový peeling nedostačující, protože zde je kůže dost tvrdá a na obličej zase naopak příliš silný, zvlášť pro citlivou pleť.

Pleťový peeling

Pleť je velmi citlivá a jemná. Proto peeling musí být dostatečně jemný a šetrný, aby kůže nebyla poškozena. Muži mají zpravidla drsnější pleť než ženy. Peeling provádějte co nejvíce šetrně. Pleť bude dokonale svěží.

Peeling na nohy

Nejtvrdší pokožka je na nohou, a proto i peeling, který chcete zde aplikovat musí být dostatečně účinný a silný. Zrníčka musí být dostatečně hrubá, aby odumřelou kůži odstranily.

V kategorii: Krása, Zdraví

Mohlo by Vás zajímat:

Jak uhlídat své potomky, když jsou venku? Jak uhlídat své potomky, když jsou venku?
Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku Jaro je tady a s ním i příležitost změny prádelníku
Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství Nejčastější neduhy, které trápí ženy na začátku těhotenství
Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.