Nejrozšířenější omyly o liposukci

1. omyl – Na co změna životního stylu, liposukce stačí

Zde je třeba říct, že liposukce je vhodná pouze pro lidi, kteří netrpí váhovými výkyvy, ale jsou schopní udržet si stabilní váhu. Lidé, kteří žijí velice nezdravým životním stylem a domnívají se, že jejich problémy s váhou za ně vyřeší liposukce, mohou být v závěru hodně překvapení. Po liposukci totiž není zrovna žádoucí nabírat opět na váze. Důvod je prostý. Při běžné liposukci se invazivním způsobem odsávají tukové polštáře přímo z podkoží, což má za následek rapidní pokles tukových buněk v dané partii. To je sice dobře, ale jen do té doby, než začne osoba tloustnout. Existující tukové buňky se začnou zvětšovat, a jelikož je na odsávané partii tukových buněk málo, tvoří se nežádoucí vrstvy v jiných tělesných partiích. Výsledek může být hodně neestetický. Například pokud si necháte odsát tuk z hýždí a začnete přibírat, zůstanou hýždě menší, než stehna, která se proti nim silně zvětší. Tento nepoměr pak vypadá mnohem hůř, než kdyby se nové tukové vrstvy tvořily rovnoměrně v obou partiích. 

2. omyl – Liposukce řeší problém lidí s obezitou

Obézní lidé se často pokoušejí vyřešit své problémy s váhou liposukcí s tím, že nehodlají na svých stravovacích návycích nic měnit. U plastických chirurgů ale hodně narazí. Při liposukce se z partie odsaje pouze několik málo kilogramů tuku, což by na obézním člověku nebylo ani vidět. Bez změny jídelníčku a pohybu lidé s velkou nadváhou zkrátka nezhubnou.

3. omyl – Pánové se mohou pomocí liposukce zbavit velkého bříška

Je sice pravda, že liposukce je z velké části prováděna dámám, ale to neznamená, že by muži stáli úplně stranou. Na stoly plastických chirurgů čím dál častěji ulehají i pánové. Pokud se neodhodlají k samotnému zákroku, alespoň o liposukci někteří z nich, kteří trpí nadměrným ukládáním tukových polštářů, přemýšlejí. Pány, které jejich „pivní mozol“ štve, a chtěli by se ho jednou pro vždy zbavit tímto způsobem, ovšem musíme zklamat. Muži a ženy jsou totiž odlišní v mnohem větším množství oblastí, než tušíte. Ženám se nehezké tukové polštáře vytvářejí v podkoží, je proto možné je odsud odsát. Mužům se ovšem tuk ukládá naprosto odlišně. Nehromadí se pod kůží, ale kolem vnitřních orgánů, a odsání tak není možné. Pánové tak musí svůj velký pupík shodit změnou jídelníčku a pravidelným pohybem.

4. omyl – Po liposukci můžete hned normálně fungovat

Tato věta platí pouze v případě neinvazivní liposukce. Běžná liposukce, při které se odsává tuk přímo z podkoží, je chirurgickým zákrokem, po kterém se vaše tělo potřebuje vzpamatovat stejně, jako z jakékoliv jiné operace. Vezměte si proto v práci volno, protože rekonvalescence bude trvat minimálně tři dny. Během nich se nevěnujte žádné namáhavé činnosti. Relaxujte a nechte svoje tělo regenerovat.

5. omyl – Liposukce není vhodná pro staré lidi

Ano, liposukce se doporučuje hlavně lidem maximálně středního věku, ale to neznamená, že by si ji nemohli dopřát i lidé staršího věku. Pokud mají seniorky dostatečně pružnou kůži, mohou proceduru podstoupit i ony.

V kategorii: Zdraví Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy neinvazivní liposukce Druhy neinvazivní liposukce
Bezbolestná liposukce Bezbolestná liposukce

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.