Druhy neinvazivní liposukce

Doby, kdy se dámy objednané na liposukci bály chirurgického zákroku, jsou už téměř minulostí. V současnosti se totiž mezi nejen dámskou klientelou rozmáhá obliba neinvazivní liposukce. Jak stoupá zájem o tuto proceduru, vyvíjí se spousta možností, jak lze liposukci provádět naprosto bezbolestně a bez nutnosti operativního zásahu do těla. Pokusíme se vám alespoň ve zkratce představit nejpoužívanější metody bezbolestné liposukce, abyste si mezi nimi mohli vybrat tu, která vám bude sedět nejvíce. 

Radiofrekvenční liposukce

V České republice je nejvíce rozšířenou metodou neinvazivní liposukce tak zvaná radiofrekvence. Na problémovou partii se nejprve nanese vodivý gel a následně se po ní přejíždí speciální hlavicí, která vysílá do podkoží radiofrekvenční vlny. Tukové buňky se zahřívají, uvolňují se a skrze lymfatický systém a krevní řečiště se pak dostávají spolu s nahromaděnými škodlivinami pryč z těla. Příjemným vedlejším efektem je navíc vyhlazení pokožky.

V oblasti radiofrekvence se dnes využívají dva typy hlavic, přičemž každá z nich přináší jiný účinek. Bipolární hlavice se využívají pro omlazení povadlé pokožky a vyhlazení vrásek. Pro účely neinvazivní liposukce, to znamená tolik žádanému odbourání tukových buněk z podkoží, se používá unipolární hlavice. Kromě tvarování postavy pomáhá unipolární hlavice i v boji proti celulitidě.

Ultrashape/Ultracontour

Tato metoda využívá k dosažení kýženého výsledku ultrazvukové vlny. Ty se nechají cíleně působit na problematickou partii. Výsledkem je narušení struktury tukových buněk, které se začínají uvolňovat. Aby metoda byla stoprocentně účinná, musí se zároveň provádět masáž aktivující lymfatický systém. Ten se následně postará o vyplavení tukových buněk a usazených škodlivin, které uvolnil proud ultrazvukových vln. Pro kýžený výsledek je třeba opakovat proceduru alespoň šestkrát.

Infračervené záření

Tato metoda sice nemá za cíl přímo odstraňování tukových nánosů, ale představuje účinnou pomoc při očistě těla. Z podkoží se vyplavují nahromaděné škodliviny, povislá pokožka se vypíná a celulitida postupně mizí.

Při této proceduře se na danou partii působí infračerveným zářením, které dané místo prokrví a příjemně zahřeje. Díky tomu se k problematické části těla dostává víc okysličené krve, pokožka je lépe vyživená a vypadá mladá a svěží.

Elektrolipolýza

Jak už napovídá samotný název, při elektrolypolýze se využívá působení elektrického pole. Do problematických partií se nejprve umístí miniaturní jehličky. Ty následně eliminují elektrické pole na danou část těla. Pole velice silně působí na tukové buňky, které změní svůj metabolismus a s ním i svoji strukturu. Díky tomu se tukové polštáře zmenšují a postava se tvaruje. Pro dosažení kýženého výsledku se musí procedura opět několikrát opakovat.

Mezoterapie

Jehličky se používají i při mezoterapii. Ty se v problematické oblasti postupně zavedou do hloubky přibližně čtyři milimetry. Jehličky působí na mezodermické vrstvy kůže a ovlivňují metabolické procesy, které zde probíhají. Tato procedura je na rozdíl od elektrolypolýzy zaměřená spíš na odstraňování celulitidy, vedlejším bonusem ale bývá i mizení tukových polštářů.

V kategorii: Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Akné a aloe vera Akné a aloe vera
Jak na akné rychle a jednoduše Jak na akné rychle a jednoduše
Rakovina plic – příznaky, léčba Rakovina plic – příznaky, léčba
Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný Ginkgo Biloba – Jinan dvoulaločný

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.