Znáte seriál Scooby Doo?

Scooby Doo je kreslený seriál, jenž dostal jméno po svém hlavním psím hrdinovi. Tento pejsek společně se svými čtyřmi kamarády prožívá všelijaká dobrodružství. Po celém světě má stabilní vysokou sledovanost, a mimo to se může pyšnit minimálně jedním světovým prvenstvím: jedná se totiž o nejdéle vysílaný animovaný seriál v samotné historii televize. Převážně ti nejmladší se tak se Scooby Doo a jeho nejbližšími přáteli pravidelně potkávají už od roku 1969, tedy přes čtyřicet let.

Zásluhou toho se mu povedlo bez velkého zveličování vychovat několik po sobě jdoucích generací, což mu už napořád zajistilo pozici v síni slávy kresleného dětského filmu. Proto se není čemu divit, že v jeho případě se nenatáčely pouze jednotlivé krátké epizody, ačkoliv zrovna ty dodnes tvoří primární prvek jeho úspěch.

Hlavními představiteli seriálu jsou vyjma samotného Scooby Doo čtyři mladí přátelé. Shaggy, známý svou ne moc obratným způsobem maskovanou bojácností, kráska Daphne, o něco méně atraktivní Velma, a pochopitelně také velký suverén, frajírek Fred, který se dá považovat za nekorunovaného krále celé této party. Ta  si poté nechala sebevědomě říkat Mystery Inc. Gang. Největší impuls celému Mystery Inc. Gangu přirozeně dodává nezaměnitelný Scooby Doo. Jeho obrovskou lásku představuje pizza, jeho největším nepřítelem jsou samozřejmě všechny zlé nadpřirozené bytosti.

Většina dějových linií se obyčejně točí zrovna okolo nich, Scoobyho gang má z neznámých důvodů až nepochopitelné štěstí na místa, kde se po několik dlouhých let skrývají nejrůznější strašidelné bytosti a zombie. Ty jsou zároveň tak odpudivé jako otravné.  Mise, jež stojí před přáteli a jejich chlupatým velitelem je pak velice snadný, zakázat jim jejich řádění.

Kdo se o Scooby Doo zajímá, ten si určitě zašel do kina na promítání rodinného celovečerního filmu s totožným názvem, který měl svou premiéru v roce 2002. Nutno podotknout, že tohle zpracování si své publikum bezpochyby našlo. Pouze na tržbách  se jeho autorům podařilo vydělat přes čtvrt miliardy dolarů.

Vyzkoušejte bezvadné online hry se Scooby Doo, tyto hry jsou velmi oblíbené a dobře se pobavíte.

Jak už tomu bězně s nejúspěšnějšími kreslenými hrdiny bývá, ani se závěrečnými titulky velmi úspěšného filmu vůbec nic neskončilo. Co se týče animovaného seriálu Scooby Doo, platí tohle pravidlo dvojnásobně.

Fanoušci této řady si v minulosti mohli nejprve přečíst komiksové vydání Scoobyho, jehož nakonec vyšlo několik desítek čísel.  Mimo stolních her, barevných krabiček na školní svačiny či velmi stylového spodního prádla s výjevy, jež byly spojeny s fungováním Mystery Inc. Gangu, si v současné době přirozeně můžete zahrát i počítačové hry na motivy tohoto velkolepého seriálu. Za jeden z nejpozoruhodnějších výrobků se Scoobym Doo se ovšem nedají počítat populární ranní cereálie, ale vitamínové tablety ano. S těmito firma Bayer na trh vstoupila roku 2001.

V kategorii: Hry, Kultura, Volný čas Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Kouzelnický učeň – Harry Potter Kouzelnický učeň – Harry Potter
Znáte hrdinku kresleného seriálu Pucca? Znáte hrdinku kresleného seriálu Pucca?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.