Lucka Vondráčková

lucka1

Jednou z nejoblíbenějších českých zpěvaček, která se pravidelně umísťuje na předních místech v anketách popularity, je Lucka Vondráčková. Lucka se narodila 8. března 1980 a pochází z rodiny, která má hudbu v krvi. Její maminka je textařka, tatínek je zpěvák i herec a asi nejznámější z jejích příbuzných je Lucčina teta Helena Vondráčková, která je také zpěvačkou. V červnu roku 2011 se Lucka Vondráčková vdala za známého hokejistu Tomáše Plekance. Téhož roku v prosinci se jim pak narodil syn Matyáš.

 Největší hity

Od roku 1993, kdy Lucka vydala svoje první album s názvem Marmeláda, už má na svém kontě obrovské množství hitů. Z těch rychlejších jsou to např. písničky Tenisák, Kdy jindy než teď, Džíny, Náhodou nebo duet s Michalem Davidem Byla to láska. Z pomalejších písniček patří k těm nejznámějším např. Medvídek z plyše, Láska na 100 let, Kdo tě má rád, Malá mořská víla a spousta dalších. Kromě češtiny zpívá Lucka i v angličtině a tak vydala i album svých největších hitů Best of english version.

 Ocenění

Zatímco v počátcích své kariéry se Lucka Vondráčková neumísťovala na předních pozicích, v posledních letech zaznamenává obrovské úspěchy. Ať už se jedná o anketu popularity TýTý nebo anketu Český slavík, Lucka pravidelně obsazuje místa na „stupních vítězů“.

V anketě Český slavík v posledních šesti letech pokaždé skončila na druhém místě za vítěznou Lucií Bílou. Ještě lépe se pak Lucce Vondráčkové daří v anketě TýTý, kde v posledních čtyřech letech 3x zvítězila a odsunula Lucií Bílou na druhé místo. Mezi další ocenění patří také zlaté a platinové desky, kterých už stihla nasbírat velké množství.

 Účinkování v TV pořadech a ve filmech

Lucka Vondráčková je ale nejen vynikající zpěvačka, ale také skvělá herečka a moderátorka. Během svojí kariéry už účinkovala v celé řadě televizních pořadů a hrála ve spoustě filmů. Z televizních pořadů si ji mnoho diváků určitě pamatuje z dětského pořadu Marmeláda, který Lucka moderovala už ve svých 12 letech. I po skončení tohoto pořadu se často objevovala jako host různých TV pořadů a postupně se prosazovala i ve světě filmu. Jedním z prvních byl televizní film Království květin, který byl zároveň natočen i v podobě večerníčku. Lucka v něm hrála hlavní roli Aničky.

Často hrála hlavně v pohádkách, ale i v jiných žánrech. Jednou z jejích nejznámějších rolí je ta z filmu Snowboarďáci, za kterou dostala i cenu pro nejsympatičtější herečku na filmovém festivalu. Zatím posledním filmem, kde Lucka Vondráčková hrála, byly Babovřesky, které natočil Zdeněk Troška. Jinak kromě českých filmů si Lucka zahrála i v několika zahraničních snímcích. Skvělá je také jako dabérka – dabovala obrovské množství filmů a seriálů, mimo jiné např. Krok za krokem, 24 hodin a spoustu dalších.

lucka2

Foto: www.supermusic.sk,  www.lucievondrackova.webz.cz

V kategorii: Kultura

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.