Regionální televize v ČR

ID-100127824

V České republice vysílá celá řada regionálních televizí. Některé z nich vysílají jen na malé části území a nejsou příliš významné, jiné mají možnost sledovat lidé po celém území ČR. Které regionální TV patří k těm nejlepším a nejzajímavějším?

 

Východočeská televize V1

Televizní stanice V1, která vysílá ze studia v Hradci Králové, zahájila svoje vysílání v září 2012. Hned od začátku nabídla svým divákům kvalitní celodenní program složený z pestré palety pořadů – magazíny, dokumenty, videoklipy, pořady pro děti a především aktuální regionální zpravodajství. Zpravodajskou relaci vysílá V1 každou celou hodinu a přináší v ní vždy aktuální zprávy z celého východočeského regionu. Televize V1 od samého začátku působila velmi profesionálně a oproti jiným regionálním stanicím nabízela mnohem zajímavější program – určitě i díky osobě Martina Kindernaye, který byl dříve ředitelem televize Galaxie a na V1 byl v pozici programového ředitele. V1 vysílá prostřednictvím pozemního digitálního vysílání v multiplexu 3, kde si ji mohou naladit diváci v Královéhradeckém, Pardubickém, ale i Libereckém kraji, dále pak v nabídkách kabelových televizí (např. UPC, Grape SC atd.) a všichni zájemci pak vysílání této televize mohou sledovat online na jejích internetových stránkách.

v1-vychodoceska-televize-1

Metropol

Pražská regionální televize Metropol kromě zpravodajství z našeho hlavního města vysílá různé magazíny a kontaktní pořady. Spousta pořadů se vysílá živě a moderátoři si do nich zvou hosty. Mezi známé osobnosti, které můžeme na tomto programu vidět, patří např. moderátor Martin Severa. Metropol vysílá jak terestricky v regionálním multiplexu 4, tak přes kabelovou televizi a např. v síti Netbox je v základní nabídce ve všech městech. Stejně jako u ostatních regionálních televizi, i zde platí, že ji můžeme sledovat online přes internet. Provozovatelem televize je vydavatelství Mladá fronta.

BTV

Brněnská televize BTV není tolik zaměřená na zprávy, ale spíše na různé magazíny a lifestylové pořady. K těm nejzajímavějším patří např. magazín Vlna z Brna, vysílaný od pondělí do pátku v dopoledních hodinách. BTV vysílá celoplošně v základní nabídce kabelové televize UPC a tak ji mohou ve svých televizorech sledovat lidé nejen z Brna, ale i z celé ČR.

Polar

Poslední TV stanicí, na kterou se podíváme,  je TV Polar. Ta vysílá v Moravskoslezském kraji a zaměřuje se především na aktuální zpravodajství z jednotlivých částí tohoto kraje. Kromě zpráv najdeme v jejím programu také různé magazíny, dokumenty a další pořady. Originální program má Polar v noci, kdy vysílá záběry z akvária nebo hořícího krbu. Polar si kromě terestrického vysílání mohou diváci naladit také prostřednictvím kabelové televize a úplně všichni ji pak mohou sledovat online na jejích webových stránkách.

Foto: www.digizone.cz

V kategorii: Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Druhy kávy a největší producenti Druhy kávy a největší producenti
Dovolená na Kubě Dovolená na Kubě
Kvalitní zubař v Praze Kvalitní zubař v Praze
Útulný domov pomocí bytového textilu Útulný domov pomocí bytového textilu

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.