Chyť je všechny – Pokémon

Fantastický svět Pokémonu – jakkoliv se to na první pohled může zdát neuvěřitelné – příští rok oslaví patnácté narozeniny. Za tu dobu se všem jeho bytostem podařilo urazit vskutku pozoruhodnou cestu. Z původně poměrně nenápadné počítačové hry z produkce japonského kolosu Nintendo se postupně stal celosvětově rozšířený fenomén, jehož součástí se kromě videoher a stejnojmenné sběratelské karetní hry pak sta především snad po celé zeměkouli vysílaný animovaný televizní seriál čítající několik set epizod, a nakonec i trojice úspěšných celovečerní film. Tato japonská horečka dostoupila svého vrcholu zhruba na přelomu tisíciletí, kdy díky pružnosti potravinářských firem bylo možné se do produktů nesoucích na sobě magické Pokémon nejen obléci, ale dokonce se jimi i nakrmit.

A jak tedy vlastně vypadá svět Pokémonu? Jeho základní obrysy samozřejmě mají jednotlivé hry i díly seriálu společné. Hráč i divák se tak ocitá v zemi, kde  spolu od dávných dob společně žijí lidé spolu s Pokémony – fantastickými bytostmi, které kromě jejich excentrického vzhledu a vysoké inteligence spojuje také skutečnost, že dobře dovedou porozumět lidské řeči, byť ji sami nepoužívají.

Hlavním hrdinou je pak jejich houževnatý mladý trenér, desetiletý Ash Ketchum. Ten zde žije ve známém Oblázkovém městě, odkud by se rád dostal do pozice vůbec nejlepšího trenéra Pokémonů, na jakého je v celém světě možno narazit. Aby se mu podařilo dosáhnout splnění tohoto jeho životního snu, bez ustání cestuje snad všemi regiony, oblastmi do nichž je zdejší svět rozdělen. V každém z nich potom za podpory malé skupinky svých nejbližších přátel pracuje na tom, aby  jeho pokémonní svěřenci neustále  zlepšovali své vlastnosti.

Ze samotných Pokémonů je pak jedním z nejproslulejších notoricky známý Pikachu, kterého pod svá křídla Ash Ketchum získal jako vůbec prvního, a to z rukou profesora Oaka. Ačkoliv jeho dovednosti v jednotlivých hrách bezesporu nepatří k těm nejoceňovanějším, stal se postupně jakýmsi maskotem Pokémonu jako takového. Právě s Pikachu se tak na produktech doprovázejících uvedení jak videoher, tak především řad seriálu i jednotlivých  celovečerních snímků setkáváme nejčastěji. Oproti Pikachu jako herní postavě se z něj v těchto animovaných příbězích stává jeden z klíčových hrdinů, který zde kromě schopnosti silných elektrických výbojů, jež jsou jeho největším trumfem, samozřejmě také disponuje srdcem na správném místě. Což jsou pochopitelně důvody, které z něj dělají hlavní cíl podlých triků jeho úhlavních nepřátel – proradných Rakeťáků.

Ještě zde dodejme, že fanoušci Pokémonů v Čechách nepřijdou zkrátka ani čtrnáct let od jejich prvního uvedení: během prvního prosincového týdne totiž na TV Prima odstartovala již desátá (!) řada seriálu, jejíž součástí je hned dvaapadesát dílů. Na rok 2010 je potom avizována premiéra dalšího filmu.

V kategorii: Volný čas, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit Tři věci, které si musí podnikatel na začátku podnikání pořídit
Byty v atraktivní lokalitě? Na Vackově probíhá další výstavba! Byty v atraktivní lokalitě? Na Vackově probíhá další výstavba!
Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto Na chladné měsíce je potřeba se přichystat včas. Připravte svou garáž i auto
Se sublimačním tiskem zvládnete to, co nikdy předtím Se sublimačním tiskem zvládnete to, co nikdy předtím

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2019 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.