Kouzelnický učeň – Harry Potter

Vůbec první kniha  popisující dobrodružství mladého adepta čarodějnického řemesla Harryho Pottera, legendární příběh Harry Potter a Kámen mudrců, spatřila světlo světa již v roce 1997. Ačkoliv většina pokusů o stvoření hrdiny, který by nejmladší generace opět  přiměl ke čtení , zpravidla končí nezdarem, v případě tohoto obrýleného mudrce se tak bezesporu nestalo. Nejenže životní eskapády hlavních představitelů filmových zpracování Harryho Pottera spolehlivě plní stránky bulvárních novin, ale především se jejich tvůrcům daří udržet pozornost svých diváků. V České republice tak například jeho dosud poslední adaptace,  Harry Potter a Princ dvojí krve, zaznamenala dosud největší počet návštěvníků  mezi všemi českými filmovými premiérami. Po celém světě pak svým tvůrcům  dosud vydělal více než 400 milionů dolarů.

Podle dostupných pramenů se Harry Potter, hlavní hrdina série knih z pera britské spisovatelky J. K. Rowlingové narodil poslední červencový den roku 1980, a to v Godrikově dole. Nedlouho po jeho narození však malému Harrymu umírají oba rodiče, což navždy  poznamená jeho životní směr.

Za jejich smrtí totiž stál široko daleko obávaný zlý čaroděj honosící se jménem Lord Voldemort, jehož smrtelným kletbám dosud nikdo neunikl. Až právě na Harryho Pottera.  Ten se tak díky tomuto svému hořkému prvenství stal nejen prvním, komu se podařilo přežít Voldemortův ničivý útok, ale především mu tento zážitek zajistil velké uznání mezi všemi ostatními čaroději, díky čemuž se stal velice oceňovanou osobností. Osiřelého Harryho Pottera se krátce nato ujímá jeho teta a strýc, Petunie a Vernon Dursleyovi, kteří se k němu do té doby chovali v podstatě jako k cizímu.

Harry Potter  je dnes talentovaným, byť poněkud svérázným studentem kouzelnické školy v Bradavicích, kde spolu se svými nejbližšími přáteli, Ronem Weasleym a Hermionou Grangerovou, pravidelně zažívá  rozličná dobrodružství, v nichž se musí potýkat se Zlem, ale i nepřejícností některých spolužáků nebo představených.

Ještě zde dodejme, že svého filmového zpracování se dosud dočkalo hned šest knižních předloh, přičemž poslední z nich, již v úvodu zmíněný Harry Potter a Princ dvojí krve, do českých kin vstoupil v červenci  tohoto roku. Opět se tak jeho fanoušci mohou těšit na setkání s Danielem Radcliffem v hlavní roli,  ale třeba i  s Jamie Waylettem, představitelem Harryho rabiátského spolužáka  Vincenta, který se svou úlohou podle všeho nechal inspirovat i ve svém občanském životě. Na jaře tohoto roku byl totiž ve Velké Británii zatčen a obviněn z výroby a prodeje drog.

V kategorii: Zajímavosti Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Desková hra mahjong Desková hra mahjong
Online hra Jane’s hotel Online hra Jane’s hotel
Online hra League of Legends Online hra League of Legends
Online hra s koňmi – Howrse Online hra s koňmi – Howrse

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.