Fenomén Harryho Pottera pokračuje, přichází další díl Fantastických zvířat

Seděla a psala příběh o čarodějnickém učni po kavárnách v Edinburghu. Sama netušila, že díky ní vznikne fenomén, kterému podlehne celá generace dětí a náctiletých. Ve vydavatelství samotném o úspěchu přesvědčeni nebyli, i proto musely být na titulní stránce pouze její iniciály křestního jména, aby se čtenáři domnívali, že autorem je muž. Dnes patří Joanne Rowlingová mezi nejúspěšnější autorky a Harryho Pottera zbožňuje i další generace dětských čtenářů. Do kin navíc míří další díl Fantastických zvířat, fantasy filmu, který volně navazuje na potterovskou ságu a láká další příznivce.


Půl miliardy výtisků v 67 jazycích

Kdo by si kdy pomyslel, že septalogie o čarodějnickém učni Harry Potterovi bude tak úspěšná a osloví i děti po více než 20 letech od svého vzniku? Na světě se prodalo kolem půl miliardy výtisků v 67 různých jazycích a řadí se tak mezi nejoblíbenější románovou sérii všech dob. Přitom v druhé polovině 90. let minulého století o vydání nebyl zájem, dokonce hrozilo, že příběh zůstane v šuplíku. Ještě štěstí, že se tak nestalo, a dodnes se mohou těšit čtenáři z potterovské série i navazujících Fantastických zvířat. Právě třetí díl, pod jehož scénářem je taktéž podepsaná Rowlingová, se dokončuje a půjde do kin na jaře roku 2022.

Svět kouzel a magie stále láká

Fantasy příběh, ve kterém vítězí dobro, je stále lákavý. Dokládá to množství sběratelských Funko POP Harry Potter figurek, které jsou vysněným dárkem pro kluky i holky. Pozadu nezůstávají ani dospělí, kteří vyrostli na příběhu světa, kde nehrají mudlové žádnou roli. Obdobně fantaskní story právě vzniká v podání Fantastických zvířat, kdy Rowlingová slíbila celkem pět dílů. Na dokončení zfilmování třetího scénáře se v současné chvíli pracuje a premiéra je slíbená na duben 2022. Fandové kouzelnického světa se mají na co těšit!

Trailer slibuje čarodějnickou nadílku

Zveřejněný trailer k fantasy filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství totiž přináší fanouškům čarodějnického světa malý vánoční dárek, protože odhaluje první náznaky děje. Namísto Johnnyho Deppa bude v tomto pokračování excelovat dánský herec Mads Mikkelsen v roli čaroděje Grindelwalda. Nebudou však chybět ani Bradavice nebo mladý Albus Brumbál, ale také velká mise, protože svět kouzel míří do války s mudly. Nebo snad na největší souboj všech dob nedojde?

V kategorii: Volný čas, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2022 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.