Online hra League of Legends

Dnešní trh nabízí širokou paletu počítačových her, mnohé z nich se inspirovaly legendární strategií nazývanou Warcraft. Jednou z takových je i League of Legends, což je hra freewarová, inspirovaná známou mapou Defense of the Ancients pocházející ze třetího pokračování Warcraftu, jenž nese podtitul The Frozen Throne. K této hře je potřeba stáhnout do počítače speciálního klienta, neboť se nejedná o hru prohlížečovou. Nyní si ji společně představíme a přiblížíme.

LEAGUE OF LEGENDS – ZÁKLADY

Hra byla vydána ke konci roku 2009 a vyvinula ji společnost Riot Games. Jak jsme již zmiňovali, podmínkou ke zprovoznění je stáhnout a nainstalovat klienta. Toho můžete získat na oficiálních webových stránkách hry. Instalace je poměrně jednouchá, po jejím dokončení je nutné se ještě zaregistrovat. Serverů existuje hned několik. Hra patří mezi ty složitější, co se týče parametrů, které vyžaduje. Na váš počítač tedy budou následující požadavky: min. 5GB volného místa na disku, procesor 2,5GHz, operační systém min. Windows XP nebo vyšší úroveň, paměť 1 GB RAM a grafická karta, která podporuje DirectX 9.0. Samozřejmostí je také klávesnice a myš současně. Legaue of Legends zařazujeme mezi Multiplayer Online Battle Arena hry, ve zkratce MOBA.

lol

Princip spočívá v tom, že proti sobě budou stát dva týmy čítající dva nebo tři hráče. Každý z nich si zvolí vlastního vedoucího hrdinu a boj začne hned v několika liniích. Každá z postav bude mít svou specifickou roli a úlohu. Mezi těmi nejpodstatnějšími můžeme jmenovat ad carry. Toto je hrdina, jenž je schopen za využití vlastní zbraně způsobit obrovská poškození. Tato postava rozhodně nekouzlí a také není schopna velké poškození pokrýt. Ve stejné linii by se měla pohybovat tzv. podpora, jejímž prvotním úkolem je udržovat výše zmiňovanou ad carry co nejdéle na živu. Dalším typům postav se již nyní věnovat nebudeme, ale existuje jich ještě několik.

Hlavním cílem hry je zničit základnu nepřítele a zároveň uchránit před ním tu svou. Na základnách najdete během hry Nexus, který budete muset buďto zničit, nebo ubránit, dále Inhibitor, který vyvolává věže a silné nepřátele. Nebude chybět ani tzv. sparing pool. To je místo, na kterém se hrdinové objeví na počátku hry a následně se na něj budou vracet, aby se zde oživili v případě, že jsou zabiti. Schopnosti hrdiny mohou navýšit také různé předměty, které během hry budete mít možnost nakoupit.

STRATEGIE VÝHRY, SITUACE MIMO HRU

Úkolem každého hrdiny je v prvé řadě udržet se za svými podpůrnými vojáky, tzv. miniony. V opačném případě na něj pravděpodobně zaútočí nepřátelé a obranné věže, což může znamenat jeho zranění nebo i zabití. Pokud budou hrdinové postupovat tím správným způsobem, mají šanci nepřátelské vojáky zabít i na dálku a získat za to peníze. Ty jim později poslouží ke koupi různých zkušeností i předmětů. Se získáváním nových zkušeností logicky budete postupovat na vyšší úroveň. Díky tomu dojde i k vylepšení a zdokonalení vašich speciálních schopností. Bez toho totiž budete jen těžko schopni někoho porazit a postupovat ve hře dále. Nutné je zvolit také vhodnou strategii, tzn. zvážit, jaké předměty konkrétně zakoupíte a kolik jich budete u sebe mít.

V čase, kdy zrovna žádnou bojovou herní akci neprovádíte, se nacházíte v tzv. lobby. Právě zde máte možnost sledovat statistiky, ostatní hráče, obstarávat další hrdiny nebo runy. Runy je možné zakoupit a následně je kombinovat mnoha způsoby. Dělí se podle tří stupňů a zároveň do čtyř oborů. Každý z oborů vyniká lepšími runami v určitých oblastech. Rozdělit je můžeme na obranné, útočné, užitečné a kouzelné. Ovšem vybírejte a volte pečlivě a s rozvahou, neboť run je možné mít pouze omezený počet od každého druhu.

NĚKOLIK HERNÍCH MÓDŮ

Během hry narazíte na velkou spoustu zajímavých herních módů, proto si je teď alespoň trochu přiblížíme. Tutorial není jistě potřeba složitě popisovat, neboť jde o klasický úvod pro všechny nováčky. Naučíte se zde základy ovládání hry, její pravidla a princip. Možnosti hry si zvolí hráči sami. Volit mohou mezi normální hrou, kde dostávají běžný počet bodů vlivu. Hráč se do hry pouze připojí a následně vyčkává, do jakého týmu je přiřazen. Obdobnou verzí je hra bodová, které se však mohou účastnit pouze hráči třicáté úrovně a vyšší. Kromě živých protivníků si můžete zahrát také s počítačem, který je řízen oponenty v módu Co-op vs.Al. Dalšími herními módy jsou např. Showdown, On for All, All Random All Mid nebo Hexakill.

Hra je velice vydařená a jako její velké plus musíme uvést, že si ji lze zahrát zcela zdarma. Určitě bychom ji doporučili, tak ji neváhejte vyzkoušet. Mnoho úspěchů všem.

V kategorii: Hry, Online hry Tags: , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Tip na hru – Obsluha v pekárně Tip na hru – Obsluha v pekárně
Zkuste dívčí hru Makeover Game Zkuste dívčí hru Makeover Game
Znamenitá gameska na obsluhu hostů Znamenitá gameska na obsluhu hostů
Zahrajte si hru Homer Flanders Killer Zahrajte si hru Homer Flanders Killer

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.