Seriály světem vládnou

Abeceda 1Dnešní doba přeje seriálům a především jejich rozvoji. Poměrně dosti seriálů se k nám dostává z Ameriky. Právě takové seriály nejvíce přitahují pozornost mladých lidí, kteří rádi sledují seriály a to dokonce i s titulky. Podobně jako mnoho lidí zastávám i já názor, že je lepší sledovat seriál v původním znění s českými titulky. Seriál dostává mnohem lepší nádech a zároveň můžeme slyšet původní intonaci v hlase, což dabing nikdy nepřenese. I když český dabing je velmi dobrý, originál s titulky zkrátka nepřeválcuje.

V USA je mnoho televizních stanic a tak logicky je mezi nimi velký konkurenční boj. Vytvářejí každou sezónu velké množství seriálů a pevně doufají, že se nějaké z nich uchytí na další a další sérii a zároveň také doufají, že z jednoho seriálu se stane trhák a oni na něm budou moci postavit své další a další seriály a zvýší se jim tak sledovanost a také samozřejmě finance. Stanice se snaží, aby si divák mohl vybrat. Seriál z krimi prostředí, upíří sága, sitcomy, parodie, horory, psychologické a mnoho a mnoho dalších. Snaží se vždy obsáhnout svůj vysílací obsah tak, aby si vybral každý. A pak se jen čeká.

Každým rokem mnoho seriálů z různých stanic nepřežije, nedočká se mnohdy ani plnohodnotné jedné série. Někdy seriál dostane jednu sérii a poté se loučí. Zkrátka je to o vkusu diváků a také o sledovanosti a o ratingu. Právě toto všechno ukazuje, kolik lidí v jakých věkových kategoriích seriál sleduje a následně se vypočítává, zda seriál je schopen se mezi diváky udržet a zvyšovat své čísla směrem nahoru.

Stanice každým rokem doufají v to, aby se seriál uchytil a vytvořil se z něj populární seriál, který se na obrazovky bude několik sezón vracet a stále u obrazovky udrží své diváky. Podobně se to povedlo seriálům jako Friends (Přátelé), Simpsonovi, How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku), The Bing Bang Theory (Teorie velkého třesku), The Vampire Diaries (Upíří deníky), Pretty little liars (Prolhané krásky), One Upon a Time, Thw Walking Dead (Živí mrtví), Game of Thrones (Hra o trůny) a mnohé a mnohé jiné. Právě tyto seriály si vydobyli u diváků vysokou sledovanost a tím pádem se točí další a další série na které se diváci mohou dívat, čím samozřejmě stoupne sledovanost.

Seriály se v poslední době velmi rozjely a točí se stále nové a nové. Je jen otázkou, který jeden seriál si otevře srdce mnoha diváků tak, aby se na výsluní televizní obrazovky udržel co možná nejdéle, bavil co nejdéle diváky a zároveň také co nejdéle vydělával televizi slušné peníze.

V kategorii: Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.