Seriály světem vládnou

Abeceda 1Dnešní doba přeje seriálům a především jejich rozvoji. Poměrně dosti seriálů se k nám dostává z Ameriky. Právě takové seriály nejvíce přitahují pozornost mladých lidí, kteří rádi sledují seriály a to dokonce i s titulky. Podobně jako mnoho lidí zastávám i já názor, že je lepší sledovat seriál v původním znění s českými titulky. Seriál dostává mnohem lepší nádech a zároveň můžeme slyšet původní intonaci v hlase, což dabing nikdy nepřenese. I když český dabing je velmi dobrý, originál s titulky zkrátka nepřeválcuje.

V USA je mnoho televizních stanic a tak logicky je mezi nimi velký konkurenční boj. Vytvářejí každou sezónu velké množství seriálů a pevně doufají, že se nějaké z nich uchytí na další a další sérii a zároveň také doufají, že z jednoho seriálu se stane trhák a oni na něm budou moci postavit své další a další seriály a zvýší se jim tak sledovanost a také samozřejmě finance. Stanice se snaží, aby si divák mohl vybrat. Seriál z krimi prostředí, upíří sága, sitcomy, parodie, horory, psychologické a mnoho a mnoho dalších. Snaží se vždy obsáhnout svůj vysílací obsah tak, aby si vybral každý. A pak se jen čeká.

Každým rokem mnoho seriálů z různých stanic nepřežije, nedočká se mnohdy ani plnohodnotné jedné série. Někdy seriál dostane jednu sérii a poté se loučí. Zkrátka je to o vkusu diváků a také o sledovanosti a o ratingu. Právě toto všechno ukazuje, kolik lidí v jakých věkových kategoriích seriál sleduje a následně se vypočítává, zda seriál je schopen se mezi diváky udržet a zvyšovat své čísla směrem nahoru.

Stanice každým rokem doufají v to, aby se seriál uchytil a vytvořil se z něj populární seriál, který se na obrazovky bude několik sezón vracet a stále u obrazovky udrží své diváky. Podobně se to povedlo seriálům jako Friends (Přátelé), Simpsonovi, How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku), The Bing Bang Theory (Teorie velkého třesku), The Vampire Diaries (Upíří deníky), Pretty little liars (Prolhané krásky), One Upon a Time, Thw Walking Dead (Živí mrtví), Game of Thrones (Hra o trůny) a mnohé a mnohé jiné. Právě tyto seriály si vydobyli u diváků vysokou sledovanost a tím pádem se točí další a další série na které se diváci mohou dívat, čím samozřejmě stoupne sledovanost.

Seriály se v poslední době velmi rozjely a točí se stále nové a nové. Je jen otázkou, který jeden seriál si otevře srdce mnoha diváků tak, aby se na výsluní televizní obrazovky udržel co možná nejdéle, bavil co nejdéle diváky a zároveň také co nejdéle vydělával televizi slušné peníze.

V kategorii: Volný čas

Mohlo by Vás zajímat:

Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře? Back to office – Jak vybrat kvalitní elektroniku do kanceláře?
Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí Jak správně vybrat světla do koupelny: pozor na krytí
Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem Dovolená blízko Karlštejna je neopakovatelným zážitkem
Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to? Vyberte si perfektní sprchový set pro vaši koupelnu. Jak na to?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.