Jak si užít víkend v Benátkách

Návštěva Benátek zapůsobí na všechny romantiky. Nikde na světě neexistuje tak zázračné, starobyle krásné město s atmosférou. Prožijte svůj eurovíkend v Benátkách poznáváním nekonečně malebných starobylých ulic a náměstí, přecházením rozkošných mostů a samozřejmě cestováním po krásných kanálech. Navzdory své slávě a bez ohledů na turisty, Benátky zůstávají jedinečným magickým městem, které dostává své pověsti.
Víkendové zájezdy do Benátek se budou nevyhnutelně točit kolem Velkého kanálu a nádherného architektonického a uměleckého odkazu okolo Náměstí svatého Marka, na kterém je renesanční Dóžecí palác a Most vzdechů. Ti, kteří sem jedou poprvé, těžko posoudí benátskou hojnost památek, galerií a muzeí. Eurovíkendy umožní prozkoumat méně známé oblasti města a labyrint fascinujících uliček a náměstíček vycházejících od Velkého kanálu. Návštěva Benátek slibuje ohromující zážitky pro milovníky umění, se svými prvotřídními galeriemi a úžasnými kostely skrývajícími umělecké poklady. Toto jedinečné město je nacpané báječnými kavárnami, fascinujícími obchůdky a životem kypícími tržišti, všechny náhodně objevené pěšky.

Eurovíkendy v Benátkách jsou extrémně oblíbené v létě, kdy je nejteplejší počasí. Nicméně většina obdivovatelů Benátek by doporučila jaro a počátek podzimu, kdy se příjemné počasí snoubí s menším množstvím turistů. Zima zastihne město nejklidnější, v mnoha směrech s lepší atmosférou. Dokonce i v nejteplejší a nejrušnější dny v létě anebo v mlžných oparech ošklivého zimního dne, poskytne návštěvaBenátek nezapomenutelný zážitek, který stojí za to.

Celé město je jeden velký turistický zázrak. Ti, kteří sem přijedou poprvé, se budou chtít projet po Velkém kanále a vidět báječné památky okolo Náměstí svatého Marka; úžasnou byzantskou baziliku Svatého Marka, dechberoucí renesanční Dóžecí palác a rozkošný most Rialto a Most vzdechů. Skvostné Náměstí svatého Marka je jedno z nejkrásnějších náměstí na světě a přirozený centrální bod města. Návštěvníci pravidelně označují plavbu po Velkém kanále jako nejoblíbenější benátskou atrakci. Kanály jsou nejpozoruhodnější v noci.

UMĚNÍ A MUZEA

Pokud jste zvyklí běžně soudit výstavní domy podle vnějšku, zvažte svůj přístup. Většina benátských monumentů obsahuje bezpočetné umělecké skvosty. Dóžecí palác má díla Belliniho, Veronese, Tintoretta, Tiziana a Titiana. Benátské kostely jako Chiesa dei Frari mají výtečná díla Titiana a Belliniho. Chiesa di San Sebastiano z 16. století má krásné fresky Paola Veronese. Výjimečná Scuola Grande je prostě úchvatným pomníkem Tintoretta. Nejlepší benátská muzea mají obrovskou sbírku v Gallerie dell´Accademia, Sbírku Peggy Guggenheimové mistrů 20. století jako Picasso a Pollock, Correrovo muzeum má benátksé mistry a sochy Canova a Marcianovo muzeum má úchvatný výhled na Baziliku svatého Marka.

OBJEVTE RŮZNÉ ČÁSTI MĚSTA

Zkuste si najít čas na poznání méně známých částí města. Benátky mohou být překvapivě klidné stranou od obvyklých turistických tras, obzvláště v noci, kdy mají úzké uličky a náměstí nádhernou atmosféru. Propleťte se bludištěm středověkých ulic San Pola, oblasti na jih od Velkého kanálu, obdivujte báječné kostely a Židovské gheto v oblasti Cannaregio, nebo se svezte jednou z lodiček lákajících návštěvníky do čtvrti Murano, s jeho renomovanými sklářskými dílnami a muzei vybraného skla.

KAVÁRNY

Benátky mají typicky italskou hojnost prvotřídních kaváren. Terasy na chodníku jsou excelentními místy pro pozorování lidí a jsou dobré na saláty, těstoviny a pizzu se sklenkou vína. Benátské kavárny se osvědčí v zimě – útulná místa s atmoférou k zahřátí se fantastickou kávou nebo šálkem silné horké čokolády.

TRHY A OBCHODY

Benátské trhy jsou jedním z nejlepších způsobů jak se zamíchat mezi Benátčany a dobrým způsobem jak objevit méně známé části města. Malá i velká tržiště jsou výbornými místy pro nalezení neobvyklých dárků a suvenýrů. Nejznámější je samozřejmě Rialto, výborný trh navzdory své pozici ve středu turistického centra. Oblast Rialta je plná krásné architektury a jsou zde některé z nejstarších místních kostelů, např. Chiesa di San Giacomo di Rialto. Skvělý rybí trh je blízko Velkého kanálu a ve čtvrti Castello je typický trh s potravinami. Rozličné krámky jsou rozeseté po celém městě. Dobře se tu nakupují šperky, sklo, spodní prádlo, karnevalové masky, ložní prádlo a kůže.

BENÁTSKÝ KARNEVAL

Jedna z nejstarších evropských slavností, benátský karneval, má tradici, která sahá až do 13. století a vždy měla co do činění s kouzlem, záhadami a barevnou podívanou. Benátský karneval je oslavou umění a exprese, která zastihne místní i turisty společně ve dvou týdnech průvodů, maškarád, hudby a tance. Početné akce a slavení se konají v palácích, divadlech, na náměstích a v ulicích slavného starého města, a množství hudebníků, herců a akrobatů nabízí báječnou legraci a zábavu. Tucty aristokratických maškarních bálů, koncertů a gala večerů se konají v majestátním prostředí plné vysoké kultury a tradice, jako je Náměstí svatého Marka.

Krása Benátského karnevalu spočívá v jeho spoustě masek a kostýmů a každý turista je povzbuzován aby se během slavností také převlékl. Masky, pláště a paruky si je během „Carnavale“ možné půjčit nebo koupit v mnoha obchodech pro turisty po celém městě a ti kteří hledají autenticitu se mohou zúčastnit kurzů na výrobu papírových masek. Účast na maškarním gala plese je prostě povinná, jestliže navštívíte Benátky v době karnevalu. Je to záruka rafinovaného stolování a hudby. Velkolepé akce se konají v extravagantních lokacích jako je například operní dům La Fenice.

Veřejná vystoupení v rámci karnevalu zahrnují velkou úvodní přehlídku, průvod těch nejextravagantnějších kostýmů, koncerty a ohňostroj. Náměstí svatého Marka je jako vždy hlavním centrem zábavy. Ulice jsou provoněny místními benátskými specialitami jako jsou třeba koktejly bellini a uzené ančovičky v mnoha příchutích. Ač v současné době nepopiratelně zaměřený na zahraníční návštěvníky, Benátský karneval je jedinečný, stále si zachovává svůj autentický styl, oslavu hojnosti a požitkářství a nezapomenutelné kouzlo spojené s tradicí.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si užít víkend v Římě Jak si užít víkend v Římě
Pravé italské risotto se zeleninou Pravé italské risotto se zeleninou

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.