Jak si užít víkend v Římě

Zastávka v Římě nabízí nejúžasnější živé muzeum na světě: nádhernou atmosféru, báječně krásné, evokativní město překypující osobitostí, energií a romantickým kouzlem. I během krátké víkendové návštěvy pocítíte sílu bohatství památek, monumetů a antických starožitností tak hluboce zakořeněných v tomto živém městě. Je radostí projít se skoro kdekoli po městě a vychutnat si kombinaci autentických barů a kaváren, krásných barokních náměstí a náhlých zjevení vyjímečných památek jako je Forum nebo míst jako kašna Trevi. Každodenní pohled na ulice ve velkém centru Říma je pokaždé fascinující a jednoduše krásný.
Je samozřejmé, že všechny výlety do Říma budou zahrnovat Koloseum, Fórum, Vatikán, Panteon a Sixtýnskou kapli. Je to opravdový ráj pro milovníky umění, s mnoha renesančními poklady na svém původním místě. Eurovíkend nám dá šanci stihnout toto neuvěřitelné množství historických památek. I nejkratší zastávka v Římě je dost dlouhá na to, abyste navštívili klíčová místa a nasáli úžasnou bohatou atmosféru tohoto jedinečného města.

Návštěva Říma je plná příjemných překvapení. Staromódní dělnické kavárny sousedí s turistickými restauracemi, fantastické obchody s potravinami existují po boku módních butiků. Ke krátké návštěvě patří řada skvělých autentických kaváren, vináren a zmrzlinářství. V centru je stále překvapivě vysoký počet nenápadných levných restaurací a charakteristických oblastí jako třeba židovská čtvrť a módní Trastevere. Toto město je vstřícné i vůči vegetariánům. Mírné zimy a krásné jarní a podzimní počasí přispívají k celoroční oblibě této destinace. Letní dovolená je naplněna nezapomenutelně romantickou atmosférou, především v noci, kdy je město živé v pouličních kavárnách a na terasách restaurací. Pokud se chcete vyvarovat největších davů a horka, navštivte Řím v zimě, na jaře a na podzim.

Procházka po římských obrazných náměstích a kašnách je skvělý způsob jak poznat toto romantické město. Jsou to místa setkání nejen pro turisty, ale také pro místní obyvatele. Nejkrásnější náměstí jsou Piazza di Trevi se svou nádhernou ikonickou fontánou Trevi a úchvatnou Piazza Navona a barokní mistrovské dílo se třemi nádhernými fontánami. Další náměstí jsou Piazza del Popolo a Piazza di Spagna (Španělské náměstí) se Španělskými schody.

JÍDLO, KÁVA A ZMRZLINA

Zastavit se v jedné z římských kaváren patří k podstatné části návštěvy Říma. Vyzkoušejte různé druhy kávy, lákavé dorty a drobné pochutiny. Jsou zde skvělé cukrárny. Jednou z nejnezapomenutelnější zkušeností je návšteva na první pohled obyčejně vypadajících míst s obyčejným papírovým jídelním lístkem: skvělé těstoviny a výhodná karafa domácího vína. Je to skvělé město pro vegetariány. V srdci Říma je stále spousta kouzelných rodinných restaurací.

UMĚNÍ

Římské kostely poskytují milovníkům umění možnost vidět mistrovská díla na jejich původním místě. Caravaggio v San Luigi de Francesi. Rafaelovy fresky v Santa Maria della Pace, ohromné bohatství Santa Maria del Popolo, Michelangelova hrobka papeže Julia II. v San Pietro Vincoli a samozřejmě renesanční poklady Sv. Petra, kulminující v Michelangelově dómu a sochou Piety. Římské paláce by stály za návštěvu i kdyby neobsahovaly ty skvosty, které obsahují. Plazzo Barberini má malby Rafaela, Caravaggia, Tiziána a Berniniho, Palazzo Doria Pamphili má skvostnou renesanční sbírku, barokní Palazzo Massimo alle Terme z 19. století má starožitnosti z Národního Římského muzea a v Palazzo Altemps ze 16. století je výjimečná sbírka klasických starožitností.

NAKUPOVÁNÍ

Nakupování v Římě je jednou z mála věcí, které vás odlákají od památek, kostelů, paláců, kašen, kaváren a vybraného jídla! V úplném srdci Centro Storico najdete spousty fascinujících krámků s potravinami, jedinečným italským interiérovým designem, neuvěřitelné obchody s obuví a všechna významná jména světové módy.

PARKY

Římské parky jsou vítaným odpočinkem od památek, poskytují jedny z nejlepších pohledů na město. Palatinský kopec obklopuje ruiny původního města a je báječným odvrácením se od provozu a ruchu. Villa Borghese je slavný veřejný park s vybranými stromy, sochami, amfiteatrem a voliérou. Skvostné zahrady Aventinského kopce se svými pomerančovníky a růžemi poskytují skvělé umístění pro nádherné kostely. Zkuste také hřbitov Camp Verano a židovský hřbitov, Belvedere di Monte Tarpeio blízko Fóra a Villa Doria Pamphilj, největší římský park.

TURISTICKÉ ATRAKCE

Myriáda oslňujících historických památek zajistí uspokojující a plný zážitek z návštěvy Říma a není snadné vybrat co navštívit a co ne. „Roma pass“ je dobrá investice pokud máte málo času, nabízí výhodné ceny a volné vstupy do muzeí a historických památek. Stojí 20 euro, zahrnuje i veřejnou dopravu a platí 3 dny. Ikonou Říma je Koloseum a jeho návšteva je pro každého turistu prakticky podmínkou. Vstup stojí 11 euro, otevřeno je od 8 hodin ráno do západu slunce. Mnoho římských památek je k vidění zadarmo, Římské Fórum a Panteon patří k nejoblíbenějším.

ŘÍM – JÍDLO A PITÍ

Mnoho návštěvníků Itálie očekává skvělé jídlo a krátké zastavení v Římě může váš pobyt okořenit o různé místní pochoutky a těstoviny. „Cucina Romana“ obohatila světovou kuchyni o lahůdky jako Filletta di Baccala – uzené kousky tresky v těstíčku a Saltimbocca alla Romana, vytvořenou z telecího a šalvěje. K zapití poslouží sklenka či dvě místního bílého vína Frascati.

SPROPITNÉ A ETIKETA

Neexistuje zde pevně stanovené pravidlo pro dávání spropitného, ale za normu je v místních restauracích považováno 10%. Stejně tak bude oceněna drobná pozornost za příjemný pobyt v hotelích, ceny jízdného v taxíku se zaokrouhlují směrem nahoru.

OTEVÍRACÍ DOBA ODCHODŮ

Otevírací doba může být někdy poněkud nevyzpytatelná, všeobecně jsou obchody otevřeny od 9 do 19.30 hodin, s omezenou otevírací dobou v neděli. Menší obchody a butiky často zavírají přes oběd mezi 13. a 16.h, tržiště jsou otevřena od 7 do 14 hodin. Banky a pošty jsou otevřeny od pondělí do pátku od 9 do 14 hodin, minimum poboček je otevřeno i v sobotu.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si užít víkend v Benátkách Jak si užít víkend v Benátkách
Pravé italské risotto se zeleninou Pravé italské risotto se zeleninou

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2023 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.