Pravé italské risotto se zeleninou

Italové vědí, co je dobré.

Italové vědí, co je dobré.

Připravte si s námi výborné italské risotto. Recept je velmi jednoduchý, zvládne ho úplně každý. Chuť tohoto risotta je lahodná a jeho hlavní výhodou je, že suroviny lze jednoduše obměnit.

Ingredience (pro 2 osoby):
300g rýže Arborio
1červená paprika
1 okurka
½ lilku
100g cherry rajčat
50g sýru parmezánu
400ml zeleninového vývar
italské bylinky, olej

Do pánve dáme rozehřát olej a nasypeme do ní rýži. Zalijeme vývarem tak, aby rýže nebyla potopená. Mezitím si nakrájíme zeleninu a nastrouháme sýr na jemno. Vzhledem k tomu, že tento typ rýže obsahuje mnoho škrobu, vývar se bude do rýže vstřebávat. Přesto by rýže měla, v konečném výsledku, zůstat mírně tužší, ovšem méně než na skus. Vývar vlévejte postupně až do úplného uvaření rýže. My jsme zde použili zeleninový vývar, ale dobře chutná i vývar kuřecí.

Když je rýže hotová, přimícháme do ní zeleninu a necháme prohřát. Zelenina se nesmí nechat v pánvi dlouho – byla by příliš měkká. Nakonec okořeníme italskými bylinkami. Nejlépe čerstvými, ale dnes už v každém obchodě koupíte tyto bylinky i namíchané v mlýnku. Risotto podáváme bohatě posypané parmezánem. Vhodný nápoj k italskému risottu je červené víno.

Výhodou tohoto receptu je veliká variabilita. Druhy zeleniny si můžete vybrat podle
své chuti – dobrá je i cuketa, popř. můžete přidat třeba i žampiony. Pokud máte rádi maso, můžete přidat orestované kuřecí kousky a do vývaru rozmíchat trochu smetany.

Dobrou chuť! 🙂

V kategorii: Recepty Tags: , , , ,

Mohlo by Vás zajímat:

Jak si užít víkend v Římě Jak si užít víkend v Římě
Jak si užít víkend v Benátkách Jak si užít víkend v Benátkách
5 chyb při letním hubnutí 5 chyb při letním hubnutí

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.