Jak si užít víkend v Londýně

Víkendový zájezd do Londýna je návštevou jednoho z opravdu skvělých míst na světě. Pouze Londýn nabízí bohaté kulturní a historické zážitky, slavné památky a oblíbené atrakce zároveň s zábavně živou, multikulturní a kosmopolitní atmosférou. Málo destinací může s Londýnem soutěžit v oblasti památek: Buckinghamský palác, Parlament, Tower, Big Ben, Westminsterské opatství, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Tower Bridge… seznam je dlouhý. Možná jen New York by mohl s Londýnem soutěžit v oblasti zábavy a kultury. Londýn má opravdu něco pro každého – kina, světoznámá divadla, skvělé dlouhoběžící muzikály a živou hudební scénu nabízející vše od klasické hudby a opery přes rock, pop, world music a jazz. Zastávka v tomto městě přináší ochutnávku nočního života: fantastické tradiční hospody, pravděpodobně nejkosmopolitštější výběr restaurací a eklektickou, stále se měnící klubovou scénu.

 

Eurovíkend v Londýně nabízí něco pro každého: úžasné sbírky umění v Narodní galerii a Tate Modern, výtečná muea jako Britské muzeum a Muzeum vědy a ohromný počet populárních atrakcí. Rodiny s dětmi si mohou vybrat z návštěvy London Eye, Madame Tussauds, londýnské zoo a vězeňských kobek. Ti, kteří to myslí vážně s nakupováním zde najdou opravdový ráj! Slavné obchody, specializovaní maloobchodníci, charakteristické pouliční trhy… Londýn má vše.

A kromě všech turistických atrakcí a kulturních aktivit,eurovíkendové výlety do Londýna nabízejí procházky do fascinujících míst jako Soho, Bloomsbury, Camden, City, Brick Lane, Greenwich, Portobello… už jen ten pouhý pohled na londýnský unikátní a stále překvapující společenský mix. Výlet do Londýna je oblíbený v každém ročním období, velká nabídka indoorových činností přelstí i slavné anglické nevypočitatelné počasí. A když svítí slunce, zamiřte do krásných královských parků nebo si dopřejte vyjížďku lodí po Temži. Bez ohledu na váš věk a zájmy, zájezd do Londýna bude zapamatováníhodnou zkušeností, která vám může i změnit život.

Žádný krátký výlet do Londýna nemůže obsáhnout návštěvu všech slavných místních památek. Parlament, Big Ben, Westminsterské opatství, Tower, Buckinghamský palác, Trafalgar square, Picadilly Circus, Tower Bridge, Londýnské zoo… seznam nebere konce. Všichni návštěvníci bez ohledu na věk ocení okolí Temže v centrálním Londýně. Je snadné strávit den procházkou od Westminster Bridge ke katedrále svatého Pavla, okolo London Eye, Tate Modern a všech dalších kulturních atrakcí levého břehu.

GALERIE A MUZEA

Vyberte si mezi legendárními londýnskými galeriemi a muzei. Většina jich je zdarma. Na vrcholu seznamu milovníka umění stojí Národní galerie a Tate Modern. Druhá zmíněná galerie dokáže zaujmout i osoby s povrchním zájmem a povědomím o umění. Mezi menšími, ale rozhodně zajímavými galeriemi jsou například tyto: Tate Britain, Hyward Gallery a Národní galerie portrétů. Londýnská muzea jsou ideálním cílem pro deštivé odpoledne. Děti milují Muzeum přírodní historie a Muzeum vědy v Jižním Kensingtonu. Britské muzeum je prostě výjimečné. A nezapomeňte na kulturni akce v nabídce Muzea Viktorie a Alberta. Mezi návštěvníky jsou také oblíbené atrakce jako Muzeum Madame Tussaud (Voskové figuríny) a londýnské kobky.

NAKUPOVÁNÍ

Málo destinací nabízí tak širokou nabídku nákupních zážitků. Milovník tradice bude jistě chtít navštívit legendární obchodní dům Harrods a slavné ulice jako Regent street, Piccadilly, Kings Road a Oxford Street. Londýn je rájem pro specializované obchody všeho druhu, od cínových vojáčků po reggae na starých vinylových deskách. Slavné londýnské pouliční trhy mají úžasnou atmosféru. Tržište jako Camden, Portobello, Brick Lane, Spitalfields, Borough, Convent Garden a Greenwich jsou zábavné a nabízejí výborný pohled do společenské směsi londýnských čtvrtí.

lon telephone-1055044_1280

ZÁBAVA

Ať už vás zajímá cokoliv, najdete to právě v Londýně. Toto hlavní město má ve Velké Británii největší nabídku běžných i specializovaných kin, neuvěřitelnou koncentraci kvalitních divadel, úspěšných muzikálů, skvělých místních hospod a živé hudební scény, která může soutěžit maximálně tak s New Yorkem. Najdete zde vše od klasické hudby a opery až po rock, pop a jazz. Zdejší klubová scéna je poměrně výjimečná, tématické večírky jakéhokoliv druhu se střídají jeden za druhým. Pokud se chcete orientovat ve změti kulturních událostí, otevíracích dob, cen a stylů, určitě si kupte kulturní přehled Time Out.

PARKY A OKOLÍ

Ti, kteří jedou do Londýna opakovaně, by měli prozkoumat krásné místní parky a překvapivě nevšední čtvrti. Centrální parky jako Hyde Park, St. James Park, Kensington Gardens a Green Park jsou oázami klidu a skvělá místa pro pozorování lidského hemžení. Jednotlivé části Londýna odrážejí úžasnou multikulturní a kosmopolitní povahu města: oblasti tak odlišné jako Notting Hill, Knightsbridge, Brick Lane, Bloomsbury, Greenwich, Soho, Brixton, Docklands (doky) a City.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.