Jak si užít víkend v New Yorku

Návšteva New Yorku je jako jedna velká radostná jízda na horské dráze pocitů. New Yourk má energii a vervu, která chytne návštěvníky od okamžiku, kdy spatří toto slavné panorama. Poznávací výlet do New Yorku se nevyhnutelně soustředí na ostrov Manhattan, pulsující srdce nejvíce vzrušující metropole na světě. Všechny první návštevy New Yorku musí obsahovat: Empire State building, Brooklynský most, Central Park, Sochu svobody a Broadway. Nicméně většina turistů se shodne na tom, že nejpozoruhodnější je samotná energie města a výjimečná kulturní a etnická směs jeho obyvatel.

 

New York nemůže určitě soutěžit s Benátkami nebo Římem v otázce historie a krásy, ale jeho pestrá architektura vždy překvapí ty, kteří sem přijedou poprvé a očekávají jen moderní budovy a donekonečna se tyčící mrakodrapy. Ve skutečnosti nabízí návštěva New Yorku nespočetná překvapení a výstřednosti, které se vyskytnou mimo očekávání dokonce i v srdci finanční čtvrti. Je to výjimečná diverzita jednotlivých částí města, která činí New York tak zábavným pro krátké návštěvy. Úžasně rozdílné čtvrti jako Greenwich Village, China Town, Soho, Tribeca, Chelsea, Harlem a Malá Itálie činí návštěvu města nekonečně fascinující, radostnou a nečekanou výzvou, obzvláště pro ty, kteří rádi cestují pěšky. Víkendová dovolená v New Yorku poskytne čas pro návštěvu míst jako Brooklyn a místních zvláštností jako staromódní Coney Island.

Návštěva New Yorku vás zahltí obrovským výběrem všemožných kulturních aktivit, s výbornými galeriemi a muzei a bezkonkurenčními divadly, živou hudbou a jazzovou scénou. Správná návštěva města do sebe zahrne také překvapivou nabídku zajímavých obchodů, restaurací a kaváren. Místní počasí je proměnlivé a zajímavé jako město samo, činíce návštěvy New Yorku oblíbené po celý rok. Zima a Vánoce zde stojí skutečně za to, je to i období, kdy místní kulturní scénu zachytíme v nejlepším.

ČÁSTI MĚSTA

New York je ještě pestřejší, než si lidé dokáží představit. Procházka NewYorkem je radostným zážitkem, s velkými změnami styli a atmosféry v průběhu několika bloků. Možná nejvýraznějšími příklady jsou Čínská čvtrť a Harlem. Greenwich Village, East Village, Soho, Tribeca a Chelsea jsou fascinující čtvrtě s typickými nízkými budovami. Malá Itálie, s domy z počátku 20. století připomene klasické americké filmy. Jasná světla Broadwaye si vychutnejte v noci. Čínská čtvrť je silné, překvapivě velké místo plné báječných restaurací, obchodů a tržišť. Finanční črtvrť je mnohem působivější než mrakodrapy a jako celý New York je plná rozporuplných a výstředních překvapení.

PROHLÍDKA MĚSTA

Hlavní newyorské pamětihodnosti nezklamou. Každá první návštěva New Yorku by měla zahrnovat výlet na vrchol Empire State Building a dechberoucí procházku přes Brooklynský most. Centrální park je skvělé místo pro pozorování lidí, je z něj pěkný výhled na mrakodrapy a obzvláště krásný je na podzim a v zimě. Přívoz na Staten Island poskytuje nádherný pohled na panorama Manhattanu a Sochu svobody. Jestliže máte více času, můžete navštívit zvláštně staromódní Coney Island.

MUZEA A GALERIE

V New Yorku je více skvělých galerií, než se vejde do jedné krátké návštěvy. Guggenheimovo muzeum je umístěno v slavné kruhové budově Franka Lloyda Wrighta a obsahuje sbírky Picassa, Van Gogha, Chagalla a Kandinského. Whitney muzeum má nádhernou sbírku americké malby, sochařství a fotografie 20. století. Metropolitní umělecké muzeum a Brooklynské umělecké muzeum mají dvě z největších a nejkompletnějších sbírek na světě. Americké muzeum pohyblivých obrázků je zábavným pohledem na film a televizi. Muzeum moderního umění (MoMA) pokrývá všechny aspekty umění a designu 20. století, včetně filmu. Umělecká centra jako Lincolnovo centrum užitého umění mají úžasně širokosáhlé programy.

JAZZ

Všichni hudební fanoušci naleznou v New Yorku úžasnou nabídku živé muziky. Ale hudbou, která nejlépe vyjadřuje pestrý kulturní a etnický mix je jazz. Jeden pohled na nabídku vzruší všechny jazzové nadšence a fanoušky latin jazzu zřejmě uvede do extáze. Legendární kluby jako The Blue Note a Village Vanguard jsou drahé, ale nezklamou. Poohlédněte se po poledních vystoupeních. Je běžné, že malé, levné kluby mají nejsilnější smysl pro komunitu a nejzajímavější novinky a vývoj. V útulných klubech typu Zinc Bar, The Black Fence a The Knitting Factory možná skončíte sedíce přímo vedle hudebníků a zažijete pamětihodná vystoupení hostů.

NAKUPOVÁNÍ

Obchody v New Yorku mají pro každého něco a ceny pro vás budou příjemným překvapením. Obchodní domy jako Macys a Liberties jsou oprávněně turistickými atrakcemi. Chelsea je plná módních designérských butiků a Greenwich Village zase malých osobitých obchůdků. Prozkoumejte tyto krásné čtvrti.

V kategorii: Cestování Tags: 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak v Americe zbytečně nedráždit Jak v Americe zbytečně nedráždit
Miami Beach – pláže a art deco Miami Beach – pláže a art deco
Poznejte nejteplejší místo na Zemi – Údolí smrti Poznejte nejteplejší místo na Zemi – Údolí smrti
Národní parky západu USA – gejzíry, vodopády, sekvoje Národní parky západu USA – gejzíry, vodopády, sekvoje

Přidat komentář

Odeslat komentář

© 2020 ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.