Jak by měla vypadat pracovní obuv

Každý zaměstnavatel si musí uvědomit, že je vázán určitými pravidly, jež je třeba dodržovat. Například se musí chodit do práce včas či je třeba vykonávat práci tak nejlépe, jak dovede. Stejně tak je povinen nosit pracovní obuv, pokud si to zaměstnání vyžaduje. Bezpečnost práce tak nařizuje, pracovní obuv je opravdu něco, co musí zaměstnanci mít, ostatně zaměstnavatelé na to musí dohlížet.

Je třeba konstatovat, že není obuv jako obuv. Pracovní obuv by se měla definovat a měly by být řečeny její vlastnosti. Pracovní obuv je taková obuv, která při práci může ochránit zdraví zaměstnance. Jelikož je zaměstnavatel povinen odstranit všechna bezpečnostní rizika na pracovišti, je povinen také poskytnout svým zaměstnancům ochranou obuv.

Jaké jsou vlastnosti pracovní obuvi?

Také je nutné řádně specifikovat tuto obuv. Nejdůležitějším kritériem pracovní obuvi je splnění bezpečnostních hledisek. Jelikož každý typ práce vyžaduje zcela rozdílnou ochranu, v každém zaměstnání bude obuv jiná. V nějakém zaměstnání je třeba mít obuv protiskluzovou, jinde je třeba obuv, která dokáže izolovat teplo.

Obecně lze říct, že ochranná obuv nesmí v žádném případě zaměstnanci poskytovat žádná další rizika. Pokud třeba zaměstnanec trpí určitými alergiemi na látky, které se v botě nachází, zaměstnavatel je povinen zajistit jinou, už pro zaměstnance zdravotně nezávadnou obuv. Stejně tak je povinen zaměstnavatel pořídit zaměstnanci jinou obuv v případě, že zrovna nošená obuv je nepohodlná nebo nekomfortní či pokud nějakým způsobem snižuje pracovní výkon zaměstnance.

Když si nevíte s pracovní obuví rady

Jste zaměstnavatel a nevíte si s pracovní obuví rady? Nebo máte jiné otázky ohledně BOZP a PO? Nerozumíte těmto zákonným povinnostem? Pak se raději svěřte do rukou firmy Extéria, která poskytuje poradenství v oblasti BOZP a PO. Postará se o vše, co s BOZP a PO souvisí, proto se jí svěřte do rukou a buďte bez starostí. Než podepíšete spolupráci s firmou, můžete si pročíst reference a recenze na internetu, v nichž jsou obsaženy zkušenosti klientů.

V kategorii: Jak na to, Zajímavosti

Mohlo by Vás zajímat:

Teambuilding v Action Parku Praha Teambuilding v Action Parku Praha
Fotovoltaika pro úsporu financí Fotovoltaika pro úsporu financí
Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu Jak ušetřit na nákupu počítače a přitom zachovat kvalitu
Vyznáte se v kávě? Vyznáte se v kávě?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.