Zdravotní účinky infrasauny

Rychlý rozvoj infrasaun, jehož právě v Čechách máme příležitost být svědky, není jen otázkou životního stylu. Ačkoliv mnohé z těch, kdo si často i do panelákových bytů pořizují tyto nástupkyně klasických saun,  k jejich rozhodnutí přivedla zkušenost jednoduché obsluhy a nízkých provozních nákladů, jež jsou pro tuto technologii tolik typická, neopominutelnou součástí věci rovněž zůstávají její účinky na lidské zdraví. Infrasauna tak jednoduše v žádném případě není jen efektivním nástrojem relaxace spojené se samotným zážitkem saunování, ale stejně tak dobře může posloužit i v boji s celou řadou konkrétních tělesných neduhů. Ne nadarmo se ostatně o infrasaunách v zemích, kde jejich  užívání má přece jen delší tradici, hovoří jako o domácím lékaři.

Jedním z vůbec nejoblíbenějších způsobů zdravotního užívání infrasauny tak je saunování především na podzim či v zimních měsících, kde již po krátkém období jejího pravidelného navštěvování na sobě člověk jasně cítí, že se jeho tělo pomalu dostává do celkově lepší kondice. Důležité je zde především to, že nejde jen o subjektivní pocit tělesné pohody, ale skutečně takto infrasauna funguje – během rizikových měsíců posiluje odolnost organismu vůči nachlazení, chřipce a podobným obtížím vůbec.

Mimoto obecně platí, že vliv infračerveného záření jako takového se vyznačuje pozitivním účinkem na prokrvení pokožky. Návštěva infrasauny tak s sebou může postupně přinášet zpomalování stárnutí vaší kůže. Spolu s tím zároveň toto záření nastartuje proces čištění jednotlivých pórů stejně jako následného odstranění nežádoucích látek spolu s odumřelými buňkami kůže.

Podobného rázu je i vliv infrasaunování na osoby trpící celulitidou. Specifický účinek infračerveného záření spočívající zejména v prohřátí tělesných tkání až do hloubky několika centimetrů pod  povrch pokožky totiž stejným způsobem ovlivňuje skladbu převážně tukových a vodních usazenin, jež jsou za rozvoj tohoto onemocnění spoluzodpovědné – prohřátí spolu s následující produkcí potu usnadňuje eliminaci těchto usazenin z těla.

Stejně tak se ukazuje, že spolu s užíváním infrasauny dochází k výrazně rychlejšímu spalování kalorií, než jak je tomu v případě klasické sauny, a to konkrétně ke spálení zhruba jednou tak velkého objemu, který u klasické sauny představuje – velice zhruba řečeno – asi kolem 300 kalorií.

Blahodárné zdravotní účinky infračerveného termálního systému přítomného v kabině infrasuny však mohou stejně tak nabývat i úplně jiných obrysů. Můžeme tak zde zmínit například zlepšení hojivosti ran – obecně totiž platí, že infrasauna nejen umožňuje, aby se otevřené rány hojily lépe, ale navíc bude případná jizva dosahovat mnohem menších rozměrů.

K dalším hojně citovaným přednostem infračerveného záření v tomto směru patří například jeho schopnost snižování napětí svalů, které zároveň doprovází zvýšení elasticity kůže. Infrasauna rovněž může tlumit některé druhy bolesti, a stejně tak napomáhá rozhýbání ztuhlých kloubů, končetin či zad.

Z tohoto důvodu pobyt v infrasauně také představuje oblíbenou součást profesionální přípravy mnoha sportovců – a to jak k uvolnění před podáním sportovního výkonu, tak i regeneraci po je skončení.

V kategorii: Domácnost, Zdraví Tags: ,

Mohlo by Vás zajímat:

Tradiční sauna nebo infrasauna? Tradiční sauna nebo infrasauna?
Víte pro koho není infrasauna vhodná? Víte pro koho není infrasauna vhodná?
Plánujete koupi domácí infrasauny? Plánujete koupi domácí infrasauny?

Přidat komentář

Odeslat komentář

© ExtraŽivot.cz. Všechna práva vyhrazena. Šíření jakéhokoliv obsahu bez povolení je zakázáno. XHTML / CSS Valid.
Design Theme Junkie.